Sprawiedliwi - Sezon 1

________________________________________

Odcinek 52 (Ostatni 1. sezonu) 

Do poszukiwań bardzo niebezpiecznego zbiega z więzienia - Tomasza Westfala, który ma już na swoim koncie morderstwa przynajmniej dwóch policjantów oraz gwałciciela Moraczka, zostają zaangażowani wszyscy policjanci z komendy. Starają się go ująć, zanim ten ulotni się z kraju. Próbują też zrozumieć jego czyny. Policjantów pozbył się, próbując uciec, ale dlaczego zabił gwałciciela? Przestępca sam nawiązuje kontakt z Edwardem Kubisem. Wydaje się, że czuje on z komendantem dziwną więź. Wkrótce stanie się jasne dlaczego. Nieżyjący Moraczek był jedynie narzędziem w rękach bystrego kryminalisty, kozłem ofiarnym podrzuconym policjantom, kiedy byli zbyt blisko przerażającej prawdy. Westfal sam odkrywa przed komendantem swoje mroczne tajemnice, kiedy jest przekonany, że policjanci nie są w stanie go dosięgnąć. Czy tak przebiegły i bezwzględny przestępca jakim jest Westfal ma w ogóle jakieś słabe punkty? Czy policjanci działając w granicach prawa mają z nim jakiekolwiek szanse?

________________________________________
 
Odcinek 51
 
Komisarz Stasiak ma poważny dylemat. Dotarł do dowodów, które mocno obciążają Kubisa. Wygląda na to, że komendant miał świetny motyw i sposobność, żeby zabić człowieka, który zgwałcił jego córkę. Stasiak czuje, że powinien być lojalny wobec komendanta, który kiedyś pomógł mu wyjść na prostą, z drugiej jednak strony, dowody raczej nie pozostawiają wątpliwości. Adam kontaktuje się z Zimnym, który prowadzi śledztwo przeciwko Kubisowi, aby przekazać mu zdobyte informacje. Sęk w tym, że Zimnemu nagle przestało zależeć na zamknięciu tej sprawy. Kubis z kolei prosi Stasiaka o pomoc, ponieważ jego córka zaginęła. Stasiak obawia się, że to może być pułapka. Czy Kubis rzeczywiście zabił człowieka? Czy dowiedział się, że Stasiak szuka na niego dowodów? I czy jest na tyle bezwzględny, żeby zabić policjanta z własnej komendy, byle zamieść sprawę pod dywan? Na te wszystkie pytania komisarz Stasiak wkrótce dostanie odpowiedź. Czy tego chce, czy nie.

________________________________________

Odcinek 50

Karolina zwierza się Paulinie z przebiegu swojej ostatniej randki. Kuba sprawił, że podczas wizyty na strzelnicy, świetnie się bawiła i liczy na kolejne spotkanie. Paulina postanawia dopilnować, żeby nie zepsuł dobrego wrażenia i daje mu subtelne uwagi odnośnie oczekiwań swojej koleżanki. Nawet nie przypuszcza jak bardzo na serio zostaną potraktowane… Tymczasem muszą rozwiązać sprawę morderstwa, do którego doszło na stacji benzynowej. Pierwsze podejrzenia padają na mężczyznę związanego ze środowiskiem pseudokibiców. Kiedy jednak Paulina i Kuba zjawiają się u niego w domu, zastają go martwego. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Jedynym tropem staje się znaleziony przy denacie pistolet, który jak się okazuje, został skradziony emerytowanemu milicjantowi poruszającemu się na wózku. Czy niepełnosprawny mężczyzna ma jakikolwiek związek ze sprawą morderstwa na stacji benzynowej? Odpowiedź na to pytanie kryje smutna historia sprzed ponad dwudziestu lat.

________________________________________

Odcinek 49

Mieszkaniec jednej z wrocławskich kamienic wezwał policję, zaniepokojony, że od kilku dni nie widział pani swojej sąsiadki. Okazuje się, że kobieta nie żyje, a co więcej, została zamordowana. Podejrzenie pada na jej syna: nie pracował, często kłócił się z matką, zazwyczaj o pieniądze, których ciągle mu brakowało. Tymczasem mężczyzna ma naprawdę mocne alibi. Stasiak i Przybylska wracają na miejsce zbrodni, zastanawiając się, czy sprawcy zabójstwa nie należy szukać wśród sąsiadów kobiety. Brak śladów włamania w mieszkaniu wskazuje bowiem, że mogła znać swojego mordercę… Tymczasem Stasiak ma coraz mocniejsze przekonanie, że Kubis jest uwikłany w śmierć Moraczka. Chcąc zdobyć ostateczny dowód, prosi Kowalskiego o przysługę - oczywiście nieoficjalnie.

________________________________________

Odcinek 48

Aspirant Walczak znajduje w swoim domu niepokojącą "wiadomość" - ktoś, kto dostał się tam pod jego nieobecność, zostawił jego zdjęcie z wypalonymi oczami. Przesłanie jest jednoznaczne, ale lista osób, które mogłyby chcieć mu zaszkodzić jest dość długa. Walczak rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga mu Kowalski. Tymczasem na komendę zgłasza się młody mężczyzna, który koniecznie chce się spotkać z policjantami. Zanim jednak dochodzi do rozmowy, mężczyzna odbiera od kogoś telefon i w pośpiechu opuszcza komisariat. Następnego dnia policjanci dowiadują się, że mężczyzna się powiesił. Technik kryminalny, Bolesław Kowalski ustala, że nie było to jednak samobójstwo. Wszystkie ślady prowadzą na pobliską farmę w której do niedawna pracował mężczyzna.

________________________________________

Odcinek 47

Brutalni bandyci wpadają do mieszkania starszych państwa i dokonują rabunku. Dziwne jest jednak to, że zrabowany zostaje tylko klaser ze znaczkami zbieranymi przez wnuczka starszych państwa. Mimo że wszystko wygląda na gangsterską pomyłkę, policjanci drążą sprawę. Akcja nabiera też tempa, gdy jeden z bandytów ginie w zagadkowych okolicznościach, a starsi państwo nie są tymi, za których chcieliby uchodzić. Wszystkie ślady prowadzą do pewnego rosyjskiego biznesmena, a tajemnicza gra toczy się o wielkie pieniądze. Tymczasem Adam Stasiak i Maria Przybylska cieszą się swoim związkiem w tajemnicy przed przełożonymi i kolegami z pracy. Czy taki ukrywany romans ma szansę przerodzić się w coś więcej?

________________________________________

Odcinek 46

Paulina Wach dochodzi do siebie po niedawnym postrzeleniu. Skraca zwolnienie lekarskie i za namową Karoliny wraca na służbę. Kowalski ma dla niej specyficzną pamiątkę po tamtych dramatycznych wydarzeniach. Tymczasem w lesie przy wyjeździe z miasta doszło do makabrycznego morderstwa. Ofiara została zamordowana w bardzo specyficzny sposób, podobny do tego, w jaki działał seryjny morderca sprzed lat. Wszystkie dowody wskazują na to, że sprawcą zbrodni jest ten sam człowiek. Podejrzany przyznaje się do winy, problem w tym, że mężczyzna od kilku lat jest zamknięty w więzieniu. Odsiaduje dożywocie. Jakim cudem udało mu się zabić kolejną ofiarę? W rozwiązaniu tajemniczej zagadki policjantom pomoże… królowa nauk - matematyka, która okaże się kluczem do tego oraz wcześniejszych morderstw.

________________________________________

Odcinek 45

Adam i Maria spędzili razem noc. Maria nie jest pewna, czy dla niego znaczyło to tyle samo co dla niej. Tymczasem muszą się zająć sprawą zabójstwa kobiety, której zwłoki znalazła przypadkiem sąsiadka. Zatrzymują męża zamordowanej, który niewiele pamięta z feralnej nocy, poza tym że był pijany. Na jego niekorzyść świadczy ubrudzone krwią ubranie oraz inne ślady znalezione na miejscu zbrodni. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw zaskakujące fakty… Choć zarówno Stasiak jak i Przybylska starają się zachować dyskrecję, Kowalski zauważa czułe gesty Adama i podejrzewa, że łączy ich coś więcej niż praca. Co gorsza następnego dnia Marię odwiedzają w jej kawalerce siostra z dziećmi oraz ojciec. Drzwi otwiera im półnagi Stasiak.

________________________________________

Odcinek 44

Na szkolnym boisku zostaje znalezione ciało nauczyciela wychowania fizycznego. Pierwszymi podejrzanymi są handlujący dopalaczami. Jednak podczas śledztwa, prowadzonego przez komisarza Stasiaka i aspiranta Walczaka, na jaw wychodzą nieznane fakty z prywatnego życia nauczyciela, które rzucają całkiem nowe światło na sprawę zabójstwa. Postrzelona na służbie Wach ciągle przebywa w szpitalu. W tym czasie jej córką Agatą, opiekuje się policyjny partner Pauliny Jakub Walczak. Przed nim trudne zadanie. Musi pomóc niesfornej nastolatce, by przed powrotem mamy do domu, zaliczyła ważny sprawdzian z matematyki.

________________________________________
 
Odcinek 43

W domu zamożnego przedsiębiorcy dochodzi do włamania. Ze względu na nietypową metodę policjanci szybko wpadają na trop podejrzanego, który ląduje w areszcie. Wkrótce jednak następuje konsternacja, bo dochodzi do drugiego, prawie identycznego włamania. Czy pierwszy podejrzany słusznie trafił za kraty? Stasiakowi i Przybylskiej asystuje w śledztwie nietypowy towarzysz, co niezmiernie irytuje Adama, za to bardzo bawi Marię i generuje sporo komicznych sytuacji. Tymczasem życiu prywatnym Marii Przybylskiej przychodzi pora na zmiany. Policjantka wynajmuje niewielkie mieszkanie we Wrocławiu z dala od swojej rodziny. Z kolei komisarz Stasiak dojrzewa do tego, żeby porozmawiać z partnerką o swoich prawdziwych uczuciach.

________________________________________
 
 Odcinek 42

Podkomisarz Wach dochodzi do siebie w szpitalu po operacji. W pracy zastępuje ją Przybylska. Razem z Kubą Maria ma się zająć z pozoru błahą sprawą. Jednak przemoc domowa, która zaczęła się od rodzinnej kłótni, ulega eskalacji. Policjanci muszą powstrzymać syna grożącego matce śmiercią zanim dojdzie do przelewu krwi. Tymczasem w szpitalu umiera pacjentka, z którą zaprzyjaźniła się Paulina Wach. Lekarze są zgodni, że śmierć nastąpiła w wyniku powikłań pooperacyjnych. Jedynie Paulina ma wątpliwości - podejrzewa, że to bardzo sprytnie upozorowane morderstwo. Jednak by rozwikłać zagadkę przestępstwa, w które nie wierzy nikt, oprócz niej, Paulina potrzebuje pomocy. Czy uda jej się przekonać innych policjantów do swoich racji?

________________________________________
 
 Odcinek 41

"On mnie zabije, Marysia…" - taką wiadomość na poczcie głosowej aspirant Przybylskiej zostawiła przerażona młoda kobieta. Szybko okazuje się, że jest to Bogna, dawna przyjaciółka Przybylskiej. Zaniepokojona Maria chce jak najszybciej odnaleźć koleżankę ale w jej domu rodzinnym dowiaduje się, że dziewczyna zerwała kontakt z rodzicami. Gdy jednak udaje się w końcu zdobyć aktualny adres Bogny, w jej mieszkaniu policjanci znajdują zamordowanego mężczyznę. Czy dawna przyjaciółka Marii - ofiara przemocy domowej - zabiła swojego partnera? Tymczasem Stasiak bez skutku próbuje zdobyć bilety na zawody żużlowe. W walce o sportowe emocje chce mu pomóc Maria, ale nieoczekiwanie natrafi na groźnego przeciwnika w postaci Poli, która próbuje uwieść Stasiaka.

________________________________________

Odcinek 40

 Policjanci sprawdzają anonimowe doniesienie o transporcie nielegalnych substancji. Niestety w bagażniku kontrolowanego samochodu znajdują tylko mąkę. I wszystko wyglądałoby na głupi dowcip, gdyby nie dziwne zachowanie kierowcy, który wyraźnie starał się uniknąć kontroli. Kiedy na drugi dzień dochodzi do zabójstwa nauczyciela chemii, sprawa nabiera rumieńców. Walczak i Wach łączą fakty i odkrywają zbrodniczy proceder z miłością w tle. Kuba staje przed poważnym wyzwaniem, jakim jest… opieka nad nastoletnią córką Pauliny. Czy samotny kawaler sprosta zadaniu?

________________________________________
 
Odcinek 39

 W parku zostaje porwany dwuletni chłopczyk. Już na początku śledztwa prowadzonego przez komisarza Stasiaka i aspirant Przybylską okazuje się, że nie był biologicznym dzieckiem pary, która go wychowywała. Aby rozwiązać zagadkę i odnaleźć go policjanci prowadzą śledztwo w światku, w którym królują oszustwo, kłamstwo i zdrada. Tymczasem Stasiak zaczyna domyślać się, że to Przybylska organizuje akcje wymierzone przeciw myśliwym. Krytykuje jej nierozsądne, jak na policjantkę, zachowanie. W dodatku dociera do niego wiadomość o zasadzce, zorganizowanej przez myśliwych, którzy chcą złapać wandala na gorącym uczynku.

________________________________________
 
Odcinek 38

Podkomisarz Wach i aspirant Walczak usiłują schwytać seryjnego mordercę kobiet. Ku ich zaskoczeniu przestępca sam nawiązuje z nimi kontakt. Zapewnia Walczaka, że odda się do dyspozycji policji, jeśli na dwie doby zostanie wstrzymany pościg. Wygląda na to, że ma jakieś niedokończone sprawy z przeszłości, które chce zamknąć zanim utraci wolność. Paulina i Kuba próbują za wszelką cenę odkryć tajemne zamierzenia mordercy, tymczasem to on odkrywa co jest najcenniejsze dla Kuby i jest gotów mu to odebrać, jeśli policjant będzie próbował przeszkodzić mu w osiągnięciu chorego celu. Rozpoczyna się ryzykowna gra w której stawką staje się bezpieczeństwo matki Walczaka oraz jego dawnej dziewczyny Izy. W toku niezwykle dramatycznych wydarzeń śledczy ze ścigających zamieniają się w ścigane ofiary. Czy uda im się wyjść bez szwanku z tej sytuacji?

________________________________________
 
 Odcinek 37

Na poboczu drogi zostaje znaleziony samochód w którym znajduje się trzymiesięczne dziecko. Szybko okazuje się, że samochód należy do kobiety, która tego dnia wybierała się do koleżanki i która niestety, nigdy tam nie dotarła. Policjanci zastanawiają się, czy powodem porzucenia dziecka mogła być niestwierdzona depresja poporodowa, czy też należy brać pod uwagę inne wyjaśnienie. Gdy wychodzi na jaw, że kobieta wcześniej zajmowała się prostytucją, sprawa nabiera tempa. Czy przyczyn jej zaginięcia należy szukać w przeszłości kobiety? Tymczasem Pola postanawia zaprosić Adama na kolację - w jego własnym domu. W przygotowaniach zyskuje niespodziewanego pomocnika w osobie Tadeusza. Z kolei zachowanie Marii i jej nocne eskapady do lasu wzbudzają coraz większy niepokój jej ojca. Czy uda mu się na własną rękę wyciągnąć córkę z tarapatów?

________________________________________
 
Odcinek 36

Podkomisarz Wach i aspirant Walczak poszukują zaginionej studentki. Udaje im się ustalić, że doszło do porwania. Paulina, przekopując się przez archiwa innych spraw, trafia na trop mordercy, który porywa kobiety i morduje je w ciągu pięciu dni od uprowadzenia. Śledczy zdają sobie sprawę, że zostało im tylko trzy dni na uratowanie uprowadzonej studentki. Tymczasem wzór działania seryjnego mordercy jest tak ulotny, że nie wszyscy w ogóle wierzą w jego istnienie. Aspirantowi Walczakowi w życiu osobistym wiedzie się trochę gorzej. Matka nie zamierza opuszczać jego skromnych progów, dopóki nie pozna prawdziwej Izy. Tłumaczenia Walczaka, że rozstał się z tą dziewczyną niewiele daje. Matka obawia się, że jeśli jej syn będzie tak wybredny, to nigdy nie doczeka się wnuków.

________________________________________
 
Odcinek 35

Na dachu jednego z bloków zostają odnalezione zwłoki mężczyzny - byłego mistrza bokserskiego. Wszystko wskazuje na zabójstwo. Informacji i pomocy policjantom udziela sąsiad zamordowanego. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw przeszłość denata. Okazuje się, że terroryzował on swoją rodzinę. Pierwszymi podejrzanymi o zabójstwo są synowie, również trenujący boks. Chłopcom alibi daje ich trener. W trakcie śledztwa policjanci odkrywają romans trenera z żoną zamordowanego. Czy to on okaże się sprawcą? Obok śledztwa w sprawie zabójstwa, komisarz Stasiak próbuje dotrzeć do prawdy o tajemniczej śmierci gwałciciela córki inspektora Kubisa. Tymczasem Maria Przybylska wypowiada wojnę polującym w pobliżu jej domu myśliwym.

________________________________________
 
Odcinek 34

 Nad Odrą zostaje znalezione ciało bezdomnego. Uwagę policjantów zwraca jednak fakt, że posiadał on drogie elementy garderoby, a także wypielęgnowane dłonie. Szybko okazuje się, że zgon człowieka nie był przypadkowy i w szpitalach pojawiają się inni bezdomni którzy ulegli zatruciu nieznaną substancją. Policyjne śledztwo ujawnia przestępczy proceder bazujący na bezwzględnym wykorzystaniu ludzi potrzebujących pomocy. Paulina Wach tymczasem ma coraz większe kłopoty z byłym mężem. Jej koledzy z komendy postanawiają się włączyć w jej osobiste sprawy i pomóc w rozwiązany problemów. Czy to na pewno dobry pomysł? Do tego sam Walczak prywatnie również "ma pod górkę" musi wyjaśnić matce swoje kłamstwa związane z Izą.

 ________________________________________

Odcinek 33

Stasiak wraca do pracy po nagłym urlopie. Ukrywa prawdziwe powody swojego wyjazdu przed Przybylską. Złe wrażenie które zostawił wyjeżdżając stara się zatrzeć pamiątką którą przywiózł Marii. Wygląda na to, że jest mu znacznie bardziej bliska niż przypuszczała. Przed wejściem do biurowca znalezione zostają zwłoki lokalnego developera który zginał upadając z dachu. Policjanci wkrótce ustalają, że nie było samobójstwo a sprawę zamieszane są osoby trzecie. W tle postępowania przewija się także zabytkowa willa, dawniej własność staruszki która pod koniec życia narzekała, że jej dom jest nawiedzony. Opowieści o duchach nie odstraszyły developera, który był mocno zainteresowany kupnem domu. Sprawa staje się jeszcze bardziej zagadkowa gdy śledczy odkrywają, że umowa kupna miała zostać podpisana dokładnie tego samego dnia w którym doszło do śmierci biznesmena. Czy wiąże się to w jakikolwiek sposób z prowadzonym śledztwem?

________________________________________

Odcinek 32

Na komendę zgłasza się Janina, starsza pani, która niedawno pochowała swojego męża. Kobieta przyznaje się do popełnienia zbrodni. Twierdzi, że otruła swoją sąsiadkę, która ponieważ odkryła, że miała ona romans z jej mężem. Sprawa wydaje się banalnie prosta do momentu, kiedy policjanci odkrywają, że to nie podana przez Janinę trucizna byłą przyczyną zgonu. W międzyczasie aspirant Walczak do spółki z Kowalskim dostaje zadanie specjalne. Ma inwigilować środowisko dilerów narkotyków działających w klubie go-go. Zamiast handlarzy prochami policjanci trafiają na trop zupełnie innej afery. W życiu osobistym Walczak ma jeszcze większe problemy. Najazd matki trwa w najlepsze. Kobieta upiera się, że nie opuści domu syna, dopóki lepiej nie pozna jego narzeczonej - Izy.

________________________________________

Odcinek 31

Przybylska i Stasiak zajmują się sprawą zabójstwa młodej prostytutki. Zszokowana matka dziewczyny nie wiedziała, czym zajmuje się jej córka. Śledczy szukają sprawcy wśród potencjalnych klientów. Ich uwagę zwraca także chłopak zamordowanej, który utrzymuje, że również nie wiedział o zajęciu swojej dziewczyny, a jednak jego ślady zostały znalezione na miejscu zbrodni. Wszyscy podejrzani kłamią, a prawda okazuje się zaskakująca i brutalna zarazem. Tymczasem w Marii wzbiera złość przeciwko barbarzyńskim praktykom myśliwych organizujących sportowe polowania. Ci zaś zaczynają się skarżyć, że ktoś przeszkadza im w nocnych, legalnych polowaniach. Czy tym kimś jest właśnie Maria?

________________________________________

 Odcinek 30

 W modnym fitness klubie zostaje znalezione ciało młodego trenera. Śledztwo wykazuje, że zabity zajmował się również sprzedażą odżywek i suplementów. To biznes o wielkich obrotach, konkurencja olbrzymia, dlatego aby rozwiązać zagadkę Kuba Walczak i Paulina Wach muszą znaleźć odpowiedź na pytanie, komu zależało na jego śmierci. Wśród wielu osób chcących zaszkodzić trenerowi jest także znany polski olimpijczyk… Czy on okaże się zabójcą? Tymczasem do Kuby, jeden dzień wcześniej niż się umawiała, przyjeżdża z Niemiec dawno nie widziana matka. Pomyłkowo bierze Paulinę Wach za narzeczoną syna, a Kuba nie prostuje jej pomyłki. Co z tego wyniknie?

________________________________________

Odcinek 29

Stasiak ma coraz więcej podejrzeń wobec Kubisa w związku z jego niejasnym udziałem w sprawie rzekomo samobójczej śmierci gwałciciela jego córki. Tymczasem w lesie zostają odnalezione spalone zwłoki kobiety. Przyczyna jej śmierci wydaje się mieć związek z zatargiem z właścicielem kamienicy, w której mieszkała. Kamienicznik starał się pozbyć mieszkańców, a kobieta była główną prowodyrką oporu. Intensywne śledztwo ujawnia jednak niespodziewane okoliczności śmierci kobiety. Maria, która jest wielką miłośniczką zwierząt, walczy o życie swojej ukochanej kozy, Meli. Wezwany weterynarz zjawia się zbyt późno.

________________________________________

Odcinek 28 

Policjanci z wydziału kryminalnego zostają wezwani nad jezioro, na którym doszło do tragedii. Poprzedniego wieczoru małżeństwo o bardzo długim stażu w rocznicę ślubu wypłynęło na przejażdżkę łódką. Nad ranem w łodzi znaleziono rannego męża, a żona przepadła. Mąż przyznaje, że wieczorem pił i na łódce urwał mu się film. Podkomisarz Wach i aspirant Walczak podejrzewają, że mężczyzna próbował zabić żonę w afekcie, ale jak to udowodnić, jeżeli brakuje świadków, a obydwoje małżonkowie twierdzą, że nie pamiętają wszystkich wydarzeń feralnego wieczoru? Tymczasem Kuba odbiera wiadomość od swojego szemranego znajomego z przeszłości- Krzyśka, który chce by dla niego wykradł z policyjnych akt kartotekę pewnego człowieka. Grozi, że jeśli Kuba nie wykona zadania, on podrzuci innym policjantom dowody na to, że Walczak jest sprzedajnym gliną.

________________________________________
 
Odcinek 27

Na ulicy leży pijany, nieprzytomny mężczyzna. Wszystko wskazuje, że jest ofiarą napaści. Policjanci ustalają, że poszkodowany jest sąsiadem starszego mężczyzny, który wyprawiał akurat przyjęcie dla dwójki swoich przyjaciół. Niestety stan mężczyzny pogarsza się i wkrótce umiera. Przyczyną zgonu nie są jednak jego obrażenia tylko ciężkie zatrucie metanolem. Sprawa nabiera tempa gdy okazuje się, że trzech starszych panów jest emerytowanymi funkcjonariuszami bezpieki a skażony alkohol pochodził od nich. Czy denat znalazł się na celowniku dawnych SB-ków? A może ofiarą miał być zupełnie ktoś inny? Równolegle komisarz Stasiak i aspirant Przybylska angażują się w sprawę rodziny dotkniętej przemocą domową. Zastraszona żona i kilkuletni syn są terroryzowani przez brutalnego ojca jednak odmawiają składania wyjaśnień. Przełamanie ich milczenia przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie… Tymczasem Stasiak ponownie spotyka się ze swoją szwagierką. Pola prosi go, by nie angażował się w jej prywatne problemy z agresywnym partnerem. Adam ukrywa przed nią, że jest już po gwałtownej rozmowie z mężczyzną.

________________________________________
 
Odcinek 26

Na policję zgłasza się mężczyzna - czuje się oszukany przez lekarza, który wziął łapówkę za zabieg ale go nie wykonał. Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Kuba Walczak przygotowują prowokację wobec skorumpowanego lekarza. W trakcie akcji odkrywają, że podejrzany lekarz jest zamieszany w większą aferę - słyszą jak zobowiązał się wobec tajemniczych rozmówców, że w trakcie operacji uśmierci jednego ze swoich pacjentów, znanego polityka. Policjanci muszą go powstrzymać, zanim wykona śmiertelne cięcie. Odkrywają też motywy, którymi kieruje się lekarz. Okazuje się, że nie tylko chory polityk jest w niebezpieczeństwie. W życiu prywatnym Pauliny także wiele się dzieje. Ponownie pojawia się ojciec Agaty. Twierdzi, że nie mógł zabrać córki na obiecany wyjazd, bo padł ofiarą wypadku. Kuba sprawdza dla Pauliny czy Piotr mówi prawdę czy to tylko zmyślona historyjka.

________________________________________

Odcinek 25

Na moście nad rzeką dochodzi do wypadku. Samochód wpada do rzeki i ginie kierowca samochodu. Pasażerkę ratuje wędkarz łowiący ryby w okolicy. Pierwsze ustalenia wskazują na brawurę kierowcy, ale szybko okazuje się, że był on powiązany z półświatkiem a do tego uczestniczył niedawno w bójce. Może więc to zemsta? W toku śledztwa Komisarz Adam Stasiak i Aspirant Maria Przybylska odkrywają, że prawda jest o wiele bardziej dramatyczna. Rozwiązanie zagadki okazuje się dość ponure. Tymczasem do Adama Stasiaka przychodzi Pola. Została uderzona przez swojego partnera. Stasiak postanawia porozmawiać z mężczyzną i dowiaduje się, że przyczyną incydentu była zazdrość. Mężczyzna nie mógł znieść sytuacji, że Pola jest zakochana w kimś innym. Adam jest w szoku, kiedy poznaje szczegóły.

________________________________________

 Odcinek 24

Policjanci łapią biegającego nago po lesie mężczyznę podejrzanego o ekshibicjonizm. Szybko okazuje się, że to właściciel straganu na targowisku, który został ukarany za niepłacenie haraczu. Mężczyzna jednak nie chce zeznawać przeciwko oprawcom. Związku z gangsterami wypierają się zresztą wszyscy straganiarze. Paulina i Kuba próbują rozpracować gang, urządzają prowokację. Śledczy zostają też zaangażowani w poszukiwania starszej kobiety chorej na Alzhaimera. Coś co początkowo wydaje się zwykłym zaginięciem, naprowadza ich na trop wyrafinowanej próby zabójstwa. Równolegle Kuba próbuje uwolnić się spod wpływów dawnego znajomego związanego ze światkiem przestępczym. W tym celu podejmuje ryzykowną grę. 

________________________________________
 
Odcinek 23

W jednym z kanałów Odry zostają odnalezione zwłoki listonosza, Tadeusza Dąbkowskiego. Stasiak i Przybylska początkowo podejrzewają napad rabunkowy, jednak wszystko wskazuje na to, że denat był zamieszany w proceder wyłudzania leków. Ujawnione zostają jego powiązanie ze znanym wrocławskim kardiologiem, a ślad prowadzi do pracownika konsulatu Turcji. Czy uda się uniknąć afery o znaczeniu międzynarodowym? Jaka była rola kardiologa i pracownika konsulatu w śmierci listonosza? Jednocześnie do komisarza Stasiaka zgłasza się inspektor Zimny z wydziału wewnętrznego. Ma informację jakoby Edward Kubis, naczelnik Wydziału Kryminalnego zamieszany był w przestępstwo. Na szali stoją podejrzenia Zimnego i lojalność Stasiaka wobec naczelnika. Adam musi podjąć trudną decyzję.

________________________________________
 
 Odcinek 22

Wystraszona striptizerka z klubu go-go zgłasza się na policję. Dziewczyna jest od jakiegoś czasu nękana przez tajemniczego wielbiciela. Ostatnio jednak ataki przybierają na sile i przestają ograniczać się do wulgarnych wiadomości tekstowych. Paulina i Kuba usiłują ustalić tożsamość stalkera. Jednocześnie prowadzą sprawę zajścia w pewnym szpitalu. Zaniepokojona pielęgniarka zawiadomiła policję, że pacjent narkoman umierający na jej oddziale został zaatakowany przez tajemniczą kobietę. Śledczy szybko ustalają, że kobieta jest blisko spokrewniona z pacjentem i wcale nie próbowała zrobić mu krzywdy. Kieruje się zemstą, ale to nie narkoman jest jej celem. Tymczasem były mąż Pauliny Wach bez jej wiedzy kontaktuje się z Agatą. Paulina postanawia odbyć z Piotrem rozmowę w cztery oczy. Dochodzi do spotkania podczas którego mężczyzna prosi aby nie utrudniała mu kontaktów z córką. Choć niechętnie, Wach zgadza się na zacieśnienie ich kontaktów. Czy Piotr sprosta roli ojca?

 ________________________________________

 Odcinek 21

Komisarz Stasiak i aspirant Przybylska zostają wezwani do włamania. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest znacznie poważniejsza: gospodarz domu dostaje smsa z informacją o porwaniu żony i żądaniem okupu. Policjanci sprawnie przygotowują się do przekazania pieniędzy, akcję przerywa jednak dramatyczna informacja: w jednym z wrocławskich parków znaleziono zwłoki porwanej kobiety… W międzyczasie policjanci muszą zająć się kolejną sprawą: młody chłopak, uczestnik mocno zakrapianego wieczoru z kumplami, twierdzi, że został zamknięty w trumnie. Zaczyna się walka z czasem… Tymczasem Marta, koleżanka szwagierki Stasiaka, zagina parol na komisarza. Niezbyt chętny spotkaniu Stasiak ulega jej namowom i zgadza się na wspólną kolację. Jak na jego zachowanie podczas spotkania z atrakcyjną kobietą zareaguje Pola?

________________________________________

 Odcinek 20

W dyskotece dochodzi do zasztyletowania biznesmena. Śledztwo w pierwszej chwili kieruje się przeciw właścicielowi dyskoteki, prywatnie przyjacielowi zabitego. W kurtce mężczyzny znaleziono narzędzie zbrodni. Szybko okazuje się, że to nie on zabił, bo w czasie gdy przebywał w areszcie ginie kolejny biznesman, również przyjaciel właściciela dyskoteki. Jasnym jest, że również jego życie jest zagrożone. Paulina i Kuba usiłują odnaleźć zabójcę i ochronić pozostałego przy życiu mężczyznę. Stopniowo dochodzą do odkrycia, że dramatyczne wydarzenia miały swój początek w dzieciństwie ofiar. Tymczasem Walczak jest wciągany w przestępczą intrygę. Odzyskał skradziony samochód dzięki dawnemu koledze Krzyśkowi, który teraz oczekuje przysługi… Zapowiadają się kłopoty

________________________________________

 Odcinek 19

 W zamkniętym, chronionym alarmem domu znalezione zostają zwłoki znanego kolekcjonera i antykwariusza. Dodatkowo klucz tkwiący w zamku drzwi wejściowych wyklucza włamanie. Dzięki spostrzegawczości Przybylskiej wychodzi na jaw, że jeden z widocznych na ścianie obrazów prawdopodobnie został podmieniony. Kryminalni rozwiązują zagadkę tajemniczego dzieła, a ich podejrzenia wzbudza daleki znajomy zmarłego. Śledczy muszą odpowiedzieć na pytania czy śmierć kolekcjonera nastąpiła z przyczyn naturalnych i czy sprawa obrazu jest z tym związana. Przybylska w swoje urodziny zaprasza Stasiaka na rodzinnego grilla. Pogodną atmosferę zakłóca szwagier, który chce sprzedać część siedliska pod stację benzynową

________________________________________
 
 Odcinek 18

 Zostaje zamordowany szef kuchni modnej wrocławskiej restauracji. Ktoś wbił mu nóż w serce. Zabity był kucharzem celebrytą - gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. Piękny, młody, bogaty, czerpiący pełnymi garściami z życia, a jednocześnie wymagający i surowy w pracy. Ktoś taki musi mieć wielu wrogów. Policjanci rozwiązujący zagadkę jego śmierci nie spodziewali się jednak, że jest ich aż tylu. W trakcie postępowania poznają zarówno prywatne jak i zawodowe tajemnice zmarłego. Tymczasem Paulina Wach przez przypadek odkrywa, że jej nastoletnia córka Agata, w tajemnicy sms-uje ze swoim ojcem. Piotr stara się manipulować Agatą, obwiniając jej matkę winą za rozpad rodziny. Jak zachowa się w tej sytuacji Paulina?

________________________________________
 
 Odcinek 17

 W teatrze na scenie aktor popełnia samobójstwo na oczach widzów. Śledztwo Stasiaka i Przybylskiej wykazuje, że miał trudną sytuację rodzinną. Pojawiają się pytania, czy dramatyczne wydarzenie na pewno było samobójstwem. Podejrzanymi są żona i kochanka aktora. Obie miały osobiste motywy aby go skrzywdzić. Kto jest odpowiedzialny z tragiczną sytuację? W mieście dochodzi do serii zatruć środkiem na potencję. Okazuje się, że poszkodowani przyjmowali go w sposób nieświadomy i niekontrolowany w barze z chińskim jedzeniem. Wszystko było efektem niefortunnej pomyłki, która ujawniła jednak przestępczy proceder na dużą skalę. Siostra zmarłej żony Stasiaka, Pola, usiłuje go wyswatać z własną koleżanką. Kobieta martwi się o policjanta, którego życie wypełnia tylko praca i rozpacz po zmarłej żonie. Czy intryga się uda?

________________________________________

Odcinek 16

Na policję zgłasza się pewien nerwowy mężczyzna. Wpadł w spiralę długów, a ścigający go wierzyciela starają się odzyskać należności w nielegalny sposób. Wkrótce policjanci ratują pechowego dłużnika, który próbował popełnić samobójstwo. Śledczy zaczynają podejrzewać, że mężczyzna wcale nie targnął się na swoje życie. Komisarz Wach i aspirant Walczak zajmują się także incydentem na tle narodowościowym. Jego ofiarą padł nauczyciel żydowskiego pochodzenia. Policjanci ustalają, czy był to jedynie wybryk sfrustrowanych uczniów, czy też sprawa naprawdę ma podtekst rasistowski. W tym samym czasie aspirant Walczak zgłasza kradzież auta. Policjant jest przekonany, że to zemsta porzuconej kochanki, Izy. Szybko okazuje się jednak, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

________________________________________

Odcinek 15

Spod bloku zostaje uprowadzona 8-letnia dziewczynka, siostrzenica znanego złodzieja samochodów. Dziecko wkrótce wraca do domu całe i zdrowe - ta sytuacja była tylko sygnałem ostrzegawczym dla jej wujka. Dla prowadzących śledztwo policjantów staje się jasne, że tłem dla porwania jest rywalizacja dwóch konkurujących gangów. Równocześnie funkcjonariusze starają się odnaleźć złodzieja, plądrującego piwnice w jednym z bloków. Głównym podejrzanym jest bezrobotny chłopak, który opiekuje się swoją wiekową babcią. Świadkiem w sprawie jest radny miejski Włodzimierz Budzio. Wszystkie dowody wskazują Adamczuka, jednak policjanci mają wiele wątpliwości. Tymczasem Maria popada w konflikt ze swoją siostrą Dagmarą, która wini ją za zatajenie prawdy o zwolnieniu z pracy jej męża.

________________________________________

Odcinek 14

Na przystanku autobusowym zostaje znaleziony tajemniczy pakunek. Okazuje się, że w torbie znajdują się pieniądze, które zostawiła tam pewna kobieta. Pragnęła ona przekazać okup za porwanego męża. Profil śledztwa gwałtownie się zmienia. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy do zrozpaczonej kobiety trafia przesyłka w postaci odciętego palca. Tymczasem Paulina Wach ma kłopoty wychowawcze. Jej nastoletnia córka chce pojechać na koncert i okłamuje matkę, że zaopiekuje się nią pełnoletnia siostra koleżanki z klasy. Gdy kłamstwo wychodzi na jaw, Paulina jest bardzo zawiedziona postawą córki.

________________________________________

Odcinek 13

W podwrocławskim lesie zostaje postrzelony biegacz. Wstępne oględziny sugerują, że za spust pociągnął jeden z polujących w pobliżu myśliwych. Sprawa nabiera tempa, gdy podczas napadu na sklep monopolowy znaleziony zostaje sztucer, z którego postrzelono biegacza. Śledztwo ma zaskakujący finał. Tymczasem komisarz Stasiak ma poważny problem. Jego sąsiad Tadeusz trafia do szpitala, a na czas swojego tam pobytu zostawił funkcjonariuszowi psa. Zwierzę uciekło jednak podczas spaceru. Stasiak musi je odnaleźć przed planowanym powrotem sąsiada.

________________________________________

Odcinek 12

Paulina Wach i Kuba Walczak muszą rozwiązać zagadkę znalezionych w jednym z wrocławskich barów zwłok mężczyzny o nieznanej tożsamości. Ślady pobicia jak i zeznania pracowników baru wskazują, że zamordowany - od pewnego czasu stały bywalec baru - mógł paść ofiarą znanego lichwiarza, próżno czekającego na zwrot pożyczonych pieniędzy. Ten przyznaje, że z denatem łączyły go interesy, zaprzecza jednak zdecydowanie jakoby miał coś wspólnego ze śmiercią mężczyzny. Wkrótce policjanci dowiadują się, że zamordowany kilka lat wcześniej był oskarżony o gwałt na młodej dziewczynie… Czy można ten fakt połączyć z zabójstwem w barze? W międzyczasie Wach i Walczak pomagają pewnemu mężczyźnie, który przyjechał do Wrocławia na swój wieczór kawalerski i wpadł w sidła nieuczciwej kobiety. Czy uratują jego honor i przyszłe małżeństwo? Tymczasem Iza, dziewczyna Kuby, wytrwale nawracająca go na zdrowy tryb życia, wpada na świetny jej zdaniem pomysł wspólnej kolacji ze swoim ojcem. Kuba jest przerażony tempem, w jakim rozwija się ich znajomość… Czy uda mu się wykręcić od zacieśniania rodzinnych więzi?
 _______________________________________

Odcinek 11

 Nieuczciwy pracownik krematorium handluje biżuterią, która pozostaje po kremacji. Zainteresowanie policji wzbudza, gdy próbuje sprzedać tytanową endoprotezę stawu biodrowego. Kiedy jednak policjanci próbują oddać wdowie niefortunną pamiątkę po mężu, okazuje się, że zguba nie mogła należeć do denata. Stasiak i Przybylska próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, kto tak naprawdę został skremowany i gdzie podziewa się mąż nieboszczyk? Maria musi zmierzyć się z jeszcze jednym pytaniem, które okaże się dla niej dość kłopotliwe. Jako że skończyła historię sztuki, jej matka, która hobbystycznie maluje, chce by Maria spojrzała krytycznie na jej obrazy i powiedziała co o nich myśli. Maria, nie chcąc sprawić mamie przykrości chwali obrazy, choć tak naprawdę jej się nie podobają. Policjantka zupełnie nie podejrzewa, dlaczego akurat teraz matka poprosiła o ocenę swoich prac.
 _______________________________________

Odcinek 10

Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Kuba Walczak dostają trudną sprawę. Ktoś poluje na świadka koronnego w toczącym się procesie słynnego wrocławskiego przestępcy. Próbuje go zmusić do wycofania zeznań. Wach i Walczak muszą utrzymać świadka przy życiu, przenieść w bezpieczne miejsce i złapać tych, którzy czyhają na jego życie. Oczywiste tropy prowadzą do gangstera, przeciwko któremu ma zeznawać świadek, ale gangster jest w więzieniu pod ciągłą obserwacją. Kryminalni muszą odkryć, jak bossowi udało mu się namierzyć świadka, w jaki sposób kontaktuje się ze swoimi ludźmi i powstrzymać ich zanim dojdzie do tragedii. Dla Kuby niemniejsze wyzwanie stanowią kolejne problemy, które w jego życiu pojawiają się za sprawą Izy. Teraz dziewczyna postanowiła przejść do kolejnego etapu w związku - zmienić mężczyznę na swoje podobieństwo. Aspirant Walczak nie zamierza poddać się bez walki.
 _______________________________________

Odcinek 9

 Adam Stasiak i Maria Przybylska zajmują się sprawą zbiegłego więźnia. Powodem jego ucieczki były sprawy rodzinne - matka mężczyzny trafiła do szpitala pobita przez konkubenta. Gdy okazuje się, że konkubent został zamordowany policjanci, podejrzenie pada na zbiega. Śledczy muszą mieć pewność, czy mężczyzna rzeczywiście jest winny. A może mordu dokonał ktoś inny? W tym samym czasie dochodzi do włamania do siedziby fundacji pomagającej dzieciom. Skradziony zostaje drogi sprzęt komputerowy przeznaczony dla podopiecznych. Stasiak i Przybylska zmuszeni są pracować pod presją, bo śledztwu towarzyszy spore medialne zamieszanie. Udaje im się znaleźć sprawcę i to w najmniej oczekiwanym miejscu. Jednak tempo i nawał pracy powodują, że Adam zapomina, że obiecał pomóc sąsiadowi wykupić leki. Kiedy Tadeusz trafia do szpitala, policjant ma wyrzuty sumienia. Zgadza się zaopiekować psem sąsiada.
 _______________________________________
 Odcinek 8

 Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Kuba Walczak zajmują się sprawą porwania nastoletniej córki wrocławskiego przedsiębiorcy. Presja czasu, oraz profesjonalne przygotowanie porwania sprawiają, że jest to jedna z najtrudniejszych spraw z jaką Wach i Walczak musieli zmierzyć się w dotychczasowej karierze. W trakcie śledztwa muszą prześwietlić zarówno życie prywatne jak i działalność zawodową ojca porwanej dziewczyny. Czy to właśnie tam kryje się rozwiązanie zagadki? Wyczerpujące śledztwo i chroniczny brak czasu zaczynają się odbijać na życiu prywatnym Pauliny Wach. Praca policjanta często nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie, a Paulinie, jako matce samotnie wychowującej córkę, bywa naprawdę ciężko. Jak poradzi sobie z kłopotami w domu i z córką Agatą w tych trudnych chwilach?
 _______________________________________

 Odcinek 7

Komisarz Adam Stasiak i aspirant Maria Przybylska prowadzą śledztwo w sprawie włamania do domu zamożnego małżeństwa. Podczas czynności na miejscu zdarzenia są świadkami awantury między małżonkami. Rozżalona i podpita żona jest przekonana, że nie doszłoby do włamania, gdyby nie niewierność jej męża. W trakcie śledztwa na jaw wychodzą pikantne szczegóły z życia małżonków. Czy zaskakujące odkrycia pozwolą śledczym rozwiązać zagadkę? W międzyczasie, dzięki umiejętnościom technika policyjnego, Bolesława Kowalskiego, pojawia się szansa na postęp w nierozwiązanej wcześniej sprawie pedofila. Stasiakowi i Przybylskiej udaje się zlokalizować dewianta. Czy tym razem przestępca także wymknie się śledczym? Po pracy Maria zajmuje się psem który przybłąkał się do niej podczas porannego spaceru. Jest gotowa przygarnąć zwierzaka, lecz wkrótce pojawia się jego prawowity właściciel. Sprawy komplikują się, gdy kochająca zwierzęta Maria odkrywa, że pies nie jest dobrze traktowany.
 _______________________________________

 Odcinek 6

Aspirant Kuba Walczak i podkomisarz Paulina Wach prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa. Nad brzegiem Odry, gdzie poprzedniego dnia kilku młodych ludzi urządziło sobie alkoholową libację, wędkujący mężczyzna odkrył zwłoki nastoletniej dziewczyny. Śledczy muszą odtworzyć wydarzenia feralnego wieczoru i wkrótce w ich ręce wpada pierwszy podejrzany, chłopak zamordowanej dziewczyny. Krok po kroku wychodzi na jaw, co tak naprawdę wydarzyło się nad rzeką… W międzyczasie do śledczych zwraca się policjant z wydziału przestępstw seksualnych. Chodzi o pomoc w ujęciu mężczyzny, który w zaciszu hotelowych pokoi brutalnie gwałci i bije prostytutki. Podkomisarz Wach wpada na dość karkołomny pomysł… Tymczasem w życiu prywatnym Kuby pojawia się spory problem. Z odwiedzinami z zagranicy przyjeżdża jego matka, która pragnie wreszcie poznać narzeczoną syna. Paulina z rozbawieniem zauważa, że na co dzień twardy i zdecydowany policjant panicznie boi się matki. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że Walczak właśnie rozstał się z Izą. Co takiego wymyśli aby wybrnąć z kłopotu?
 _______________________________________

Odcinek 5

Komisarz Adam Stasiak i aspirant Maria Przybylska zajmują się sprawą zamordowanej 17-letniej dziewczyny, znalezionej w jednym z wrocławskich parków. Wkrótce odkryją, że denatka związana była z ojcem swojej koleżanki, znacznie starszym, szanowanym biznesmenem. Gdy policjantom wydaje się, że są o krok od rozwiązania zagadki na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Morderca dziewczyny był znacznie bliżej niż się wydawało… Równolegle Stasiak i Przybylska prowadzą śledztwo dotyczące zagadkowego napadu na sklep jubilerski, podczas którego poważnie ranna została żona właściciela. Aby dopaść sprawcę śledczy muszą się posunąć do kontrowersyjnej prowokacji. Tymczasem do budynku, w którym mieszka Adam, wprowadza się nowy sąsiad. Pan Tadeusz, emerytowany wojskowy, błyskawicznie łapie bardzo dobry kontakt z policjantem. To za jego przyczyną dowiadujemy się jak zginęła żona Stasiaka.

 _______________________________________

 Odcinek 4

 W czwartym odcinku podkomisarz Wach i aspirant Walczak prowadzą dochodzenie w sprawie ponurego znaleziska. W lesie niedaleko Wrocławia leśniczy natknął się na zapalony znicz. Gdy zaczął dokładniej sprawdzać to miejsce, odkrył z przerażeniem, że w ziemi leżą ludzkie zwłoki w znacznym stadium rozkładu. Śledczy ustalają że należą do młodej kobiety zaginionej kilka miesięcy temu, pracownicy jednej z wrocławskich korporacji. Policjanci muszą prześwietlić sprawę jej zaginięcia oraz śmierci. Podejrzenia padają na współpracowników kobiety, ale sytuacja mocno się komplikuje… Tymczasem Wach i Walczak zostają wezwani do pilnej akcji. Dyżurny alarmuje przez radio, że ktoś strzela do ludzi na ulicy, ranny zostaje przypadkowo przejeżdżający rowerzysta. Na miejscu sprawcy dodatkowo ostrzeliwują policjantów. Po godzinach towarzyszymy aspirantowi Walczakowi, poznajemy też jego obecną partnerkę Izę.
 _______________________________________

 Odcinek 3

 W trzecim odcinku Komisarz Stasiak i aspirant Przybylska muszą zająć się sprawą młodej dziewczyny której ciało znaleziono na trawniku przed akademikiem. Studentka wypadła z okna na 6 piętrze. W jej pokoju śledczy natykają się na pijanego kolegę dziewczyny ale chłopak nie potrafi powiedzieć co się stało. Śledczy muszą odpowiedzieć na szereg trudnych pytań. Czy śmierć dziewczyny była samobójstwem? A może w sprawę jej śmierci zamieszany jest ktoś jeszcze? W drugiej sprawie śledczy zajmą się ujęciem pedofila który grasuje na czatach internetowych odwiedzanych przez dzieciaki. Czy zboczeniec wpadnie w ich ręce? Po służbie Maria zwierza się ojcu z trapiących ją rozterek. Policjantka zastanawia się, czy nie powinna porzucić pracy w policji.
 _______________________________________

Odcinek 2

W drugim odcinku towarzyszymy na służbie drugiej parze policjantów. To podkomisarz Paulina Wach, doświadczona i energiczna funkcjonariuszka i jej partner aspirant Jakub Walczak - twardy facet, gliniarz z krwi i kości. We Wrocławskim parku znaleziona zostaje młoda dziewczyna; ofiara gwałtu. Ślady które zostawił sprawca oraz zaaranżowana przez niego sceneria jest bardzo nietypowa. Co więcej; śledczy odkrywają wkrótce, że sprawa gwałtu została wcześniej opisana w czasopiśmie kryminalnym. Czy mamy do czynienia z naśladowcą? Kolejna sprawa - podwrocławska wioska, typowa libacja alkoholowa i gospodarz znaleziony z nożem w piersi. Na szczęście śledczy dysponują odciskami sprawcy. Czy ta prosta z pozoru sprawa ma drugie dno? Tymczasem inspektor Edward Kubis wydaje się mieć kłopoty.
_______________________________________

 Odcinek 1

W pierwszym odcinku poznajemy dwójkę policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej. Zmęczony życiem, doświadczony komisarz Adam Stasiak i jego partnerka; młoda ale bardzo zdolna aspirant Maria Przybylska. Ich bezpośrednim przełożonym jest cieszący się powszechnym szacunkiem naczelnik Edward Kubis. Ich pierwszym zadaniem jest zbadanie sprawy tajemniczej śmierci kierowcy na drodze pod Wrocławiem. Denatem jest właściciel prywatnej szkoły samorozwoju. Mimo, że wszystko wskazuje na zasłabnięcie, wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Kto i dlaczego pomógł mężczyźnie pożegnać się z życiem? Czy jego śmierć jest jakikolwiek sposób związana z W międzyczasie śledczy zatrzymują nastoletniego dilera narkotyków. Ku zaskoczeniu policjantów w proceder zamieszany jest ktoś jeszcze..

________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz