Sprawiedliwi - ObsadaPiątka tytułowych bohaterów to naczelnik Edward Kubis oraz dwa patrole dochodzeniowe, które tworzą Adam i Marysia oraz Kuba i Paulina. W drugim sezonie do zespołu dołączyli Ewa i Bruno.

________________________________________

 
Naczelnik Edward Kubis - ur. w 1958 r. Cieszy się powszechnym szacunkiem. Dobry fachowiec i sprawiedliwy szef. Przysłowiowy „dusza człowiek”, który za swoimi ludźmi skoczyłby w ogień. Podkomendnych traktuje jak wychowanków, którym należy przekazać wiedzę i doświadczenie.
(Aktor Marek Włodarczyk)

________________________________________
Komisarz Adam Stasiak - urodzony w 1973r. Wdowiec, miał żonę Asię. Ma dorosłego syna Kacpra. Rodowity wrocławianin. Absolwent szkoły policyjnej w Szczytnie. Zamknięty w sobie, szorstki i męski. Nie odzywa się bez potrzeby. Od odcinka 43 związany z Marysią Przybylską. Para w ostatniej scenie udając się do biura podróży miała niebezpieczny wypadek samochody, oboje przeżyli, chociaż rozstali się po wypadku.
(Aktor Dariusz Karpiński)
Aspirant Maria Przybylska - urodzona w 1988r., pochodzi z dużej, wielopokoleniowej rodziny. Mieszka w małej wsi oddalonej 10 kilometrów od Wrocławia. Nie chciała zostawiać rodzinnego domu, w którym od zawsze było gwarno i tłoczno, ale w odcinku 43 postanawia coś zmienić w swoim życiu, wynajęła kawalerkę i się do niej przeprowadziła. Marysia to wulkan energii. Mimo, że skończyła historię sztuki, szybko zorientowała się, że nie jest to zajęcie dla niej. Od zawsze uwielbiała kontakt z ludźmi, lubiła gdy coś się działo. Gdy trzeba było podjąć szybką decyzję, popracować szarymi komórkami. Praca w policji jest dla niej idealna. Związała się z Adamem w odcinku 43, w odcinku 51 przeprowadziła się do Stasiaka. Para w ostatniej scenie 52 odcinka miała wypadek samochodowy. Od odcinka 55 nie są już w związku.
 (Aktorka Weronika Lewoń)

 ________________________________________


Podkomisarz Paulina Wach - urodzona w 1984r. Mimo swojej urody, nosi się dość męsko. Chodzi w bojówkach, koszulkach na ramiączkach, nosi nieśmiertelnik itp. Obsesyjnie dba o swoją kondycję. Potrafi doskonale walczyć, zna krav magę, biega maratony. Ma córkę Agatę z byłym mężem Piotrem.
(Aktorka Kamila Ścibiorek)Aspirant Kuba Walczak - urodzony w 1983r. Kuba to chłopak z blokowiska, nie pochodzący z bogatej rodziny. W przeszłości miewał różne wyskoki za sprawą towarzystwa, kumpli. Mógł zostać przestępcą – został policjantem. W sumie zwyciężył dobry charakter Kuby. Ta przeszłość może mu jednak czasami ciążyć. Na początku spotykał się z Izą. Następnie był związany z Karoliną Rachwał, policjantką w KMP "Policjantki i policjanci"
(Aktor Michał Mrozek)


Podkomisarz Ewa Pilarczyk - Rozwódka. Jest to stanowcza i doświadczona policjantka, nieco zdystansowana do całego zespołu. Prowadzi swoją szkołę tańca. Wcześniej pracowała jako policjantka "pod przykryciem".
(Aktorka Jadwiga Gryn)

Starszy aspirant Bruno Sawicki - Został przeniesiony z innego miasta, w niejasnych okolicznościach zginął jego partner ze służby.
(Aktor Bartosz Picher)

Technik kryminalistyki Bolesław Kowalski -


________________________________________

2 komentarze: