PiP - Sezon 5

________________________________________
________________________________________

Odcinek 234

Ola idzie rano do Michała. Zastaje tam przestraszonego Marka, lekarzy i ogólne zamieszanie. Michał stracił przytomność. W stanie krytycznym zostaje zawieziony do szpitala. Kiedy Ola czuwa przy jego łóżku, na patrolu z Zapałą zastępuje ją Białach. Policjanci dostają wezwanie od lekarza z oddziału SOR-u, gdzie trafiła ranna kobieta. Jej wyjaśnienia, że rany są skutkiem wypadku samochodowego, nie przekonały go. Wkrótce okazuje się, że kobieta zniknęła ze szpitala, a w "ucieczce" pomógł jej tajemniczy mężczyzna. Mikołajowi i Krzyśkowi udaje się ustalić adres, pod który oboje pojechali. Na miejscu odkrywają niewielką manufakturę i ludzi, którzy nie cofną się przed niczym. Psycholog jest gotowy do ucieczki ale sprawy nie idą po jego myśli. Przyjdzie mu słono zapłacić za grzechy. Wieczorem Krzysiek wraca do domu. Po kłótni z ojcem Emilka zaczyna rodzić.

________________________________________

Odcinek 233
 
Psycholog nie pojawia się w pracy. Białach i Rachwał rozmawiają z Jaskowską, do której zaczyna docierać, że psycholog manipulował wszystkimi na komendzie. Karolina i Mikołaj jadą do niego do domu. Psycholog ma swój plan awaryjny. Na patrolu Białach i Rachwał pomagają kobiecie, którą razem z dzieckiem chce wyrzucić na bruk nowy właściciel mieszkania. Podejrzewają, że mężczyzna kupił je w nieuczciwy sposób. Nabywca ma jednak ma wszystkie dokumenty potwierdzające legalność transakcji. Mieszkanie kupił od męża kobiety. Karolina i Mikołaj zajmują się także zgłoszeniem zdenerwowanej matce, która odprowadzając dziecko do przedszkola natknęła się na ekshibicjonistę. Jacek postanawia zaprosić gdzieś Zosię.

________________________________________

Odcinek 232
 
Na komendzie żałoba. Wszyscy wspominają Mieszka Pawlaka. Zosia decyduje się porozmawiać z Zapałą o policyjnym psychologu. Na patrolu Krzysiek i Ola dostają wezwanie na jedno z wrocławskich osiedli. Oszust okrada starszych ludzi metodą "na wnuczka". Tym razem jednak przestępca jest wyjątkowym partaczem. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawa ma drugie dno. Zapała i Wysocka muszą się też zająć kradzieżami rasowych psów. W sprawę zamieszane jest skłócone małżeństwo i jeszcze jedna tajemnicza postać. Po południu Oliwier podchodzi pod swój dom. Podchodzi do niego Krzysiek. Psycholog dostanie to na co zasłużył.

________________________________________

Odcinek 231

W nocy pogorszył się stan Mieszka. Mikołaj nie przestaje sobie wyrzucać, że gdyby odebrał wtedy telefon wszystko potoczyłoby się inaczej. Umawia się z Karoliną, że po pracy pojadą go odwiedzić. W międzyczasie oboje próbują odtworzyć wydarzenia feralnego wieczoru. Tymczasem na patrolu muszą zająć się nieprzytomnym człowiekiem znalezionym w dworcowej toalecie. Mężczyzna śmierdzi alkoholem, ale twierdzi, że nic nie pił, a kiedy w końcu trafia do szpitala, ucieka po kilku godzinach... Białach i Rachwał będą także musieli pogodzić dwóch zwaśnionych studentów, których zaślepiła miłość do starszej kobiety. Wieczorem Karolina i Mikołaj jadą do szpitala.

________________________________________

Odcinek 230

Mieszko nadal nie odzyskuje przytomności. Wszyscy się martwią. Krzysiek niepokoi się też o Zosię - żali się Oli, że po ostatniej aferze kuzynka Emilki stała się jakaś dziwna i małomówna. Na patrolu Wysocka i Zapała przyjmują wezwanie od starszej kobiety, która twierdzi, że był u niej komornik i bezprawnie zabrał wartościowe przedmioty na pokrycie długów jej syna. Szybko okazuje się, że komornik był oszustem, a mieszkanie, do którego przyszedł zostało bardzo starannie wybrane. Ola i Krzysiek dostają też zadanie doprowadzenia na rozprawę wezwanego przez sąd mężczyzny. Dochodzi jednak do pomyłki. Funkcjonariusze trafiają pod zły adres a sprawy nieoczekiwanie się komplikują. W domu Krzysiek z Emilką skręcają łóżeczko dla dziecka. Tosiek snuje wizje jak to będzie mieć siostrę. Emilka próbuje się pogodzić z ojcem.

________________________________________

Odcinek 229

Mikołaj i Karolina odwiedzają Mieszka, który nadal leży nieprzytomny w szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki. Białach nie może sobie wybaczyć, że nie było go pod telefonem, kiedy chłopak do niego dzwonił. Na patrolu Białach i Rachwał dostają zgłoszenie o wypadku. Na pasach potracony został mężczyzna, a sprawca uciekł. Auto jeździło dla jednej z korporacji taksówkowych ale zostało skradzione w dość podejrzanych okolicznościach. Policjanci będą też musieli zająć się sprawą chciwego przedsiębiorcy. Mężczyzna skatował żonę za to, że próbowała ratować honor rodziny. Policyjny psycholog spotyka się z bandytami, którzy pobili chłopaka. Bandyci są pewni siebie. Jeśli Wolański nie wykona ich poleceń długo już nie pożyje.

________________________________________

Odcinek 228

W nocy zostaje pobity posterunkowy Mieszko Pawlak. Białach ma poczucie winy, że nie odebrał od niego telefonu. Wiadomość jaką na poczcie głosowej zostawił mu Mieszko, nie daje Mikołajowi spokoju. Sierżant Aleksandra Wysocka i sierżant Krzysztof Zapała dostają wezwanie do parku, gdzie znaleziono porzuconego noworodka. Dziecko znalazła dwóch ludzi z dwóch zupełnie różnych światów: drobny pijaczek i elegancki student. Policjanci próbują rozwiązać sprawę kradzieży w piwnicach na jednym z wrocławskich osiedli. W złapaniu sprawcy pomaga im szczęście i bardzo nietypowe wymiary złodzieja. Psycholog znów zagaduje Zosię, dziewczyna nie kryje co o nim myśli po ostatnim spotkaniu. Ten reaguje pogróżkami.

________________________________________

Odcinek 227

Na odprawie Jaskowska pyta o nieobecną Zosię. Okazuje się, że dziewczyna wzięła urlop na żądanie. Z kolei Białach dowiaduje się, że jedzie dziś na patrol. Jest szczęśliwy, że komendant poszła po rozum do głowy. Tymczasem na policję zgłasza się człowiek oszukany przez ekipę budowlaną. Fachowcy zwinęli się z dnia na dzień i ślad po nich zaginął. Mikołaj i Karolina ustalają, że szef firmy w panice chce uciec z kraju. Co takiego wydarzyło się podczas kopania ogrodowego basenu? Białach i Rachwał będą też musieli zająć się nieuczciwym przewodnikiem miejskim, który okłamuje turystów wymyślając niestworzone historie. Kiedy po pracy wszyscy rozchodzą się do domów, Mieszko zostaje w pokoju policjantów, by dokończyć papierkową robotę. Przez przypadek odkrywa coś bardzo niepokojącego. Bezskutecznie próbuje dodzwonić się do Mikołaja a potem znaleźć na komisariacie Jaskowską. Choć przeczuwa, że ma w ręku klucz do wyjaśnienia złych rzeczy dziejących się na komendzie, nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczne dla niego okaże się jego odkrycie.

 ________________________________________

Odcinek 226

Ola i Krzysiek zajmują się sprawą mężczyzny, który po przebudzeniu zorientował się, że jego mieszkanie zostało splądrowane i kompletnie nie wie co się stało. Dzień wcześniej zabalował. Teraz w panice wezwał policję. Twierdzi, że złodzieje musieli wtargnąć do domu, jak spał. Na monitoringu osiedla widać jednak, że wracał do domu poprzedniego wieczora w towarzystwie jakiejś tajemniczej kobiety… Kolejne zgłoszenie dotyczy dwóch zagorzałych kibiców sportowych, których poniosły emocje. Jeden z nich, po przegranym meczu, wyrzucił przez okno… telewizor. Pech chciał, że trafił w samochód swojego kolegi, co skończyło się wielką awanturą. Ola ciągle myśli o Michale. Stara się z całych sił podtrzymywać go na duchu, ale jego stan zdrowia i skrajne osłabienie sprawiają, że trudno mu walczyć z przygnębieniem. Tymczasem psycholog Oliwier zaprasza Zosię do swojego mieszkania na kawę. Zosia jest pod ogromnym wrażeniem jego luksusowego apartamentu. Zamiast kawy pojawia się wino, a Oliwier staje się bardzo natarczywy.


________________________________________

Odcinek 225

Poznajemy zamiar, z jakim co do Białacha nosiła się komendant Jaskowska: Mikołaj ma odpocząć trochę od ulicy i pracować w czterech ścianach jako... profos. Białach jest załamany. Karolina również nie jest tym zachwycona i nie może zrozumieć posunięcia Jaskowskiej. Na patrol aspirant sztabowa Rachwał wyrusza z posterunkowym Mieszkiem Pawlakiem. Nietrudno zgadnąć jak będzie wyglądała współpraca pewnej siebie twardzielki z żółtodziobem… Wkrótce przychodzi nietypowe zgłoszenie - z pola kempingowego znika samochód ze śpiącymi pielgrzymami w środku… Tymczasem komisariat odwiedza grupa 6-latków z zerówki. Komendant Jaskowska, chwaląc się tą wizytą w Internecie, otwiera puszkę Pandory. Wychodzi na jaw, że w placówce dzieją się bardzo niepokojące rzeczy. Po pracy Jaskowska pyta Karolinę o wrażenia z patrolu z Mieszkiem. Rachwał szczerze mówi jej, co myśli o całej sytuacji i poznaje powody decyzji przełożonej. Żadna z nich nie zdaje sobie sprawy, że ich rozmowę słyszy ktoś jeszcze, a na komendzie dochodzi do intryg o wiele bardziej bezczelnych niż ktokolwiek podejrzewa.


________________________________________
 
 Odcinek 224

Przed pracą Ola wstępuje do Michała. Dziś są jego urodziny i Ola chce mu sprawić jakąś przyjemność ale szybko wychodzi zgaszona… Na komendzie Zosia znów stawia się do pracy. W gabinecie Jaskowska drze jej wypowiedzenie. Zosia obiecuje, że pomoże znaleźć donosiciela. Kiedy stoi na recepcji, psycholog podchodzi zagadać i zaprosić ja na kawę. Na patrolu Ola i Krzysiek dostają wezwanie do niecodziennego zdarzenia. Z mieszkania na pierwszym piętrze wypadł młody chłopak. Czy wypadek ma coś wspólnego z nowym narkotykiem sprowadzanym z za granicy? Kolejne zgłoszenie pochodzi od firmy ochroniarskiej. Jej pracownicy proszą o pomoc w ustaleniu, kto okrada parkometry, za których ochronę są odpowiedzialni. Proceder jest wyjątkowo perfidny. Po pracy Ola idzie z prezentem do Michała. Kiedy zostają sami rozmowa schodzi na niewinny pocałunek, którym niedawno obdarzyła go Ola. Michał nie kryje, że inaczej to sobie wyobrażał.

 ________________________________________

Odcinek 223
Mikołaj Białach i Karolina Rachwał dostają wezwanie w związku z porwaniem dziewiętnastoletniego chłopaka. Sprawcy żądają kilkudziesięciu tysięcy złotych okupu w zamian za jego uwolnienie. Sprawa wydaje się mieć jedynie kryminalny charakter. Uwagę policjantów zwraca jednak dziwne zachowanie rodziców porwanego młodego mężczyzny względem jego dziewczyny. Oboje są przekonani, że to właśnie ona stoi za porwaniem ich syna. Kolejne zgłoszenie dotyczy starszej zagubionej kobiety, która tuła się po ulicy i najwyraźniej ma kłopoty z pamięcią. Okazuje się, że kobieta najprawdopodobniej cierpi na demencję lub alzheimera - nie wie kim jest i skąd się wzięła na ulicy. Nikt nie zgłaszał jej zaginięcia. Karolina Rachwał przyznaje się przed komendant Jaskowską, że jest autorką bloga. Nie żałuje żadnego wpisu. Jaskowska mimo wszystko postanawia jej nie zwalniać. Białach jest pod wrażeniem odwagi cywilnej koleżanki z patrolu. Na koniec służby Jaskowska wzywa do siebie Białacha i składa mu propozycję nie do odrzucenia. 

________________________________________
 
Odcinek 222
Z domu znika nastolatek. Przed Krzyśkiem i Olą trudne zadanie odnalezienia chłopca. W trakcie poszukiwań ginie też jego brat. Sprawa ma związek z bardzo nietypowym i z pozoru niegroźnym uzależnieniem. Drugie śledztwo dotyczy zajścia na działce. Ktoś strzelał z wiatrówki do kilkuletniego dziecka. Jego opiekunowie z niewiadomych przyczyn utrudniają dochodzenie. Tymczasem policyjny psycholog wciąż snuje intrygi. Podrywa Zosię i próbuje skłócić ją z Krzyśkiem.

________________________________________
 
Odcinek 221
Białach i Rachwał jadą na wezwanie osiedlowego samozwańczego "stróża". Wkrótce okaże się, że pomimo swojej mitomańskiej natury, samozwańczemu strażnikowi uda się pomóc policjantom w rozwikłaniu sprawy dotyczącej handlu ludźmi. Mikołaj i Karolina zajmują się też zgłoszeniem o pijanym kierowcy, którego zauważono na stacji benzynowej. Gdy zatrzymają pojazd okaże się, że prowadzi go kobieta. Dlaczego w takim razie świadkowie zeznają, że za "kółko" wsiadał mężczyzna? Tymczasem nad Karoliną zbierają się ciemne chmury - może mieć duże kłopoty, jeśli inspektor Jaskowska dowie się kto stoi za słynnym już blogiem o policji. 

________________________________________

Odcinek 220

Ola przed pracą zagląda do sąsiadów. Marek zajmuje się ojcem i domem jak umie najlepiej, ale Michała cały czas paraliżuje lęk, że jego syn może trafić do domu dziecka. Ola zabrania mu tak myśleć. Na komendzie na odprawie pojawia się Zosia i składa wymówienie - ma już dość absurdalnych plotek i pomówień. Tymczasem w lesie zostaje znalezione głodne i przestraszone dziecko. Wygląda na to, ze chłopak od kilku dni żył w prowizorycznym szałasie a ktoś dostarczał mu jedzenie. Wysocka i Zapała odkrywają, że za całym zdarzeniem kryje się okrutny eksperyment. Kolejna sprawa dotyczy pary autostopowiczów. Zostali okradzeni przez kierowcę, który ich podwoził. Wymarzone wakacje nastolatków stały się koszmarem. Po pracy Ola znowu zjawia się u Michała. Mężczyzna jest wzruszony jest jej pomocą i troską. Spotkanie kończy się pocałunkiem.

________________________________________

Odcinek 219

Komendant Jaskowska martwi się o atmosferę na komendzie i plotki na temat romansu Zosi i Zapały. Próbuje podpytać o to Mikołaja, co kompletnie wyprowadza go z równowagi. Jaskowska jest oburzona jego reakcją - zawsze stawała za nim murem, a teraz coraz częściej w kontaktach z nim coś zgrzyta. Na patrolu Mikołaj dalej zły. Tymczasem muszą z Karoliną zająć się zgłoszeniem kobiety, która twierdzi, że we Wrocławiu widziano jej zaginionego pół roku temu męża. Policjanci ustalają adres mężczyzny. Ten zarzeka się, że nigdy nie był żonaty. Kolejne wezwanie policjantom trudno wziąć na poważnie: dwóch mężczyzn pijących alkohol w pobliżu placu zabaw miał zaatakować… Człowiek Mucha. Brzmi to humorystycznie, ale wkrótce Człowiek Mucha atakuje ponownie. Po pracy Białach i Rachwał zbierają się do wyjścia. Mikołaj robi aluzję do bloga, który przez przypadek zobaczył na jej monitorze. Karolina się peszy. Od słowa do słowa postanawiają pójść się napić. Wkrótce to Mikołaj będzie mocno zakłopotany.

________________________________________
 
Odcinek 218

Rano przed wyjściem na służbę Krzysiek pociesza Emilkę zasmuconą kolejną kłótnią z ojcem. Wsparciem jest także Zosia, która wpada do nich przed pracą. Krzysiek podwozi ją na komendę. Zosia dziękuje mu buziakiem. Widzi to Oliwier. Na patrol Zapała jedzie z Wysocką. Zostają wezwani do szkoły, gdzie jeden z nauczycieli podejrzewa, że uczennica zażyła pigułkę wczesnoporonną niewiadomego pochodzenia. Za sprzedażą tych środków stoi bardzo cyniczna i przebiegła osoba. Kolejne zgłoszenie dotyczy mężczyzny, który kręci się po jednym z wrocławskich osiedli w samej bieliźnie. Początkowo wszystko wskazuje na to, że to osoba chora umysłowo, jednak finał tej sprawy okaże się dla wszystkich kompletnym zaskoczeniem. Wieczorem do Oli przychodzi Marek. Ojca znowu zabrała karetka, jest w szpitalu w ciężkim stanie.

________________________________________

Odcinek 217

Dominika chce iść na imprezę do klubu. Białachowi nie podoba się ten pomysł. Na patrolu Mikołaj z Karoliną jadą do szkoły, w której młoda nauczycielka pobiła nastolatkę. Kobieta nie chce powiedzieć, dlaczego to zrobiła. Nie mogąc nic od niej wyciągnąć, policjanci docierają na szkolne forum internetowe, na którym uczniowie skarżą się na zachowanie... pobitej przez nauczycielkę dziewczyny. Białach i Rachwał zostają też wezwani przez młodego muzyka, który uważa, że jest prześladowany przez psychofana. Ma na to różne dowody - esemesy, maile, filmiki, które dostaje od anonimowego nadawcy. Po wizycie policjanci odkrywają, że ktoś nagrał ich spotkanie. Tymczasem Jaskowska wypytuje psychologa o Białacha. Oliwier uważa, że funkcjonariusz, przeciw któremu toczy się postępowanie, nie powinien wyjeżdżać na patrole.

________________________________________
 
Odcinek 216

 Wezwanie do kradzieży w zamożnej dzielnicy miasta naprowadza policjantów na trop w sprawie piramidy finansowej. Oszust czuje się bezkarny. Zapała i Morawska muszą ukrócić jego praktyki. Policjanci staną się też rozjemcami pomiędzy niezadowolonymi klientami pewnej restauracji, a jej zdezorientowanym właścicielem, któremu ktoś podrzuca do jedzenia robaki. Tymczasem w domu Emilki i Krzyśka radość ze zbliżających się narodzin dziecka zostaje zakłócona przez chamskie zachowanie ojca Emilki.

________________________________________
 
Odcinek 215

 Jaskowska prosi Białacha o pomoc w zdemaskowaniu donosiciela, który znajduje się w szeregach policyjnego komisariatu. Tymczasem na patrolu przychodzi zgłoszenie o kradzieży. Okazuje się, że przestępcy stosują wyjątkowo perfidną metodę "metodę na dziennikarza". Policjanci jadą też na wezwanie dziewczyny, która boi się o swojego chłopaka. Młody mężczyzna grozi, że popełni samobójstwo. Funkcjonariusze nie mają czasu do stracenia. W walce o życie chłopaka sami narażą się na śmierć.

________________________________________
 
Odcinek 214

Z przymierzalni w sklepie odzieżowym znika kobieta. Tak przynajmniej twierdzi jej mąż, który podejrzewa uprowadzenie. Zapała i Morawska sądzą, że mężczyzna ma problemy psychiczne. Ten postanawia udowodnić policjantom, że tak nie jest. Przy obiedzie w policyjnej stołówce Morawska opowiada o swoim wyjeździe. Ku zaskoczeniu kolegów okazuje się, że Alicja będzie szkolić niemieckich policjantów ze strzelania z broni sportowej. Kiedy profos powątpiewa w jej możliwości i przechwala się swoimi umiejętnościami strzeleckimi, Morawska proponuje, by po południu spotkali się na strzelnicy. Tymczasem w muzeum skłóceni rodzice gubią swoje dziecko. Gdy odbierają je z komendy okazuje się, że chłopak wcale nie chce do nich wracać. Po pracy Alicja mierzy się na strzelnicy z pozostałymi policjantami, okazuje się, że koledzy jeszcze wiele o niej nie wiedzą.

________________________________________

Odcinek 213

Mikołaj Białach jest na zwolnieniu. Razem z Karoliną Rachwał na patrol jedzie Ola Wysocka. Policjantki wspólnie rozwiązują sprawę właścicielki biura podróży - patologicznej oszustki. Rachwał i Wysocka próbują też odnaleźć brata pewnej młodej kobiety. Twierdzi ona, że chłopak chce popełnić samobójstwo. Policjantki znajdują go i to w dość intymnej sytuacji. Ola uświadamia sobie jak bardzo jej zależy na Michale.

________________________________________

Odcinek 212

Alicja martwi się, czy jej zastępstwo na patrolu z Krzyśkiem nie dobiega końca i czy nie okaże się zbędna w zespole. W dodatku atmosfera na komendzie wyraźnie się zmieniła. Po tym jak ktoś ostrzegł dealerów, policjanci z różnych wydziałów podejrzewają się nawzajem o konszachty z przestępcami. Na patrolu Zapała i Morawska zostają wezwani na miejsce alarmu bombowego. Wszystko wskazuje na, że sprawca uderzy ponownie. Tymczasem do szpitala trafia wiele osób z zatruciem pokarmowym, co budzi pewne podejrzenia lekarzy. Bezpośrednim winowajcą żołądkowych przypadłości okazuje się być niewinnie wyglądający staruszek. Po południu Morawska spotyka psychologa, który wypytuje ją o Zapałę. Alicja nie bawi się w dyplomację.

________________________________________
 
Odcinek 211

Na komendzie od rana panuje podniecenie, wszyscy wybierają się na dzisiejszą walkę Jacka i Mikołaja. Bohaterom bokserskiego pojedynku siłą rzeczy udziela się napięcie. Tymczasem przychodzi wezwanie z jednej ze szkół. Jeden z uczniów przyniósł broń naładowaną ostrą amunicją. Zabierają chłopaka na komendę, a po drodze przeszukują jego mieszkanie. Ojciec podejrzanego chłopaka znika i nie udaje się z nim skontaktować. Gdy funkcjonariusze odnajdują TIRa prowadzonego przez niego, dochodzi do strzelaniny... Po pracy wszyscy idą na walkę.

________________________________________
 
Odcinek 210

Podczas odprawy na komendzie Jaskowska zapowiada niespodziankę. Do sali wchodzi Monika Kownacka, co wywołuje wybuch radości. Krzysiek jest zachwycony, ale trzeba pilnie jechać na interwencję, więc umawia się z Moniką na popołudnie. Na mieście grasuje taksówkarz, który okrada pijane kobiety. Metody jego działania są wyjątkowo perfidne. Zapała i Morawska próbują też pomóc mężczyźnie, który w dziwnych okolicznościach traci dach nad głową. Są w Polsce ludzie, którzy proceder wyłudzania mieszkań opanowali do perfekcji.

________________________________________

Odcinek 209

Mikołaj Białach i Karolina Rachwał zajmują się sprawą amerykańskiego żołnierza, który zaginął w drodze do swojej narzeczonej. Muszą także pomóc zrozpaczonemu ojcu, który zadzwonił na numer alarmowy ze swojego samochodu. Mężczyzna utknął w korku wioząc do szpitala swojego syna. Czy uda się jego uratować? Tymczasem do Białacha dzwoni jego była dziewczyna - Ania Radecka. Chce odzyskać płyty, które u niego zostawiła. Mikołaj jest przekonany, że płyty to tylko pretekst. Liczy na to, że znowu będą razem.

________________________________________

Odcinek 208

Zapała i Morawska tropią mężczyznę montującego na bankomatach nakładki sczytujące dane z kard kredytowych. Nieoczekiwanie poszukiwany sam kontaktuje się z policją. Chce zawrzeć układ. Krzysiek i Alicja będą też musieli rozwikłać sprawę zdewastowanego nagrobka niedawno zmarłej kobiety i odkryć skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice. Tymczasem policyjny psycholog próbuje zbliżyć do kuzynki Emilki - Zosi. Dziewczyna bierze starania kolegi z pracy za dobrą monetę.

________________________________________

Odcinek 207

Komendant Jaskowska porusza na odprawie sprawę anonimowego bloga, który wyśmiewa absurdy pracy policjantów. Nie tylko ją intryguje, kto jest jego autorem - Białach także chętnie poznałby jego personalia. Na patrolu Mikołaj dociera się z nową partnerką. Nie może się pogodzić ze zmianami, tymczasem trzeba zająć się kolejnym wezwaniem. Młoda kobieta od jakiegoś czasu dostaje niepokojące sms-y i obraźliwe wiadomości na temat swojego narzeczonego. W końcu na jej skrzynce mailowej pojawiają się zdjęcia z wieczoru kawalerskiego, na którym widać chłopaka w niedwuznacznej sytuacji ze striptizerką. Kobieta podejrzewa, że za wszystkim stoi była dziewczyna narzeczonego. Postanawia się z nią rozprawić. Wkrótce okazuje się, że popełnia tragiczną pomyłkę. Mikołaj i Karolina zajmują się także zgłoszeniem o uszkodzeniu auta na jednym z wrocławskich osiedli. Właściciel jest przekonany, że za aktem wandalizmu stoi sąsiad, z którym od lat żyje w zatargu. Okazuje się jednak, że auto ucierpiało w zupełni innych okolicznościach.

  _______________________________________

Odcinek 206

Morawska i Zapała jadą na wezwanie zrozpaczonej kobiety, która twierdzi, że oszukał ją windykator z urzędu miejskiego. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Policjanci będą musieli zmierzyć się z wyjątkowo bezczelnym oszustem. Krzysiek i Alicja zajmą się także zgłoszeniem właściciela sklepu, który odkrył w przymierzalni zainstalowaną bez jego wiedzy kamerę. Za jej pomocą ktoś nagrywał przebierające się kobiety. Tymczasem na komendzie nie dzieje się najlepiej i Zapała zaczyna żałować, że pomógł Zosi znaleźć pracę.

 _____________________________________

Odcinek 205

Mężczyzna budzi się rano i odkrywa, że ktoś wyczyścił jego konto. Tropy prowadzą do agencji towarzyskiej i tajemniczej Tiny. Mikołaj i Karolina postanawiają uciec się do prowokacji policyjnej - tak zwanej "wcieleniówki". Podczas akcji sprawy wymkną się spod kontroli. W drugiej historii funkcjonariusze z patrolu 05 zmierzą się, ze sprawą tajemniczych włamań podczas których intruz sprząta mieszkanie. Z pozoru zabawna sprawa ma poważne konsekwencje. Między Mikołajem a dyżurnym Jackiem dochodzi do scysji. Panowie postanawiają wyjaśnić sobie kilka spraw na... bokserskim ringu.

_______________________________________
 
Odcinek 204

Zapała i Morawska będą musieli się zmierzyć ze zjawiskiem tak zwanego "skimmingu". W walce z siatką oszustów pomoże im członek gangu. Zrobi to jednak na swoich warunkach. Krzysiek i Alicja zajmą się także poszukiwaniem sprawcy zniszczeń grobu niedawno zmarłej kobiety. Badając sprawę odkryją ponurą, rodzinną tajemnicę. Tymczasem na komendzie, na skutek pewnego znaleziska, Zosia znów wzbudza zainteresowanie. Krzysiek jest wściekły, ale nikt poza nim nie widzi żadnego problemu. Za to dużo uwagi i zrozumienia okazuje Zapale psycholog, by w końcu wprosić się do niego i Emilki na kolację.
 

_______________________________________
 
Odcinek 203

Mikołaj zaczyna pracę z nową partnerką. Początek znajomości jest dość niefortunny. Na patrolu nie ma miejsca na animozje gdy trzeba się zmierzyć się z doświadczonym przestępcą, który zaczyna zachowywać się w sposób całkowicie nielogiczny. Policjanci będą też musieli pomóc dzieciom, których matka urządziła libację alkoholową. Podczas tej interwencji dojdzie też do konfrontacji z groźnym przestępcą.
_______________________________________
 
Odcinek 202

Rano Zosia zaczyna pracę na recepcji komendy. Jej pojawienie się wywołuje pewne zamieszanie wśród męskiej części personelu, a cała sytuacja szybko zaczyna działać Krzyśkowi na nerwy. Na szczęście na patrolu Zapała nie musi odpowiadać na pytania kolegów. Razem z Morawską jadą do małej, podwrocławskiej wsi, gdzie ktoś majstrował przy kamerze monitorującej filię banku. Zapała i Morawska rozmawiają z podejrzanym mężczyzną, który przyznaje się do czynu, ale nie jest w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił. Wkrótce policjanci odkrywają, ze w całej wiosce panuje dość niepokojąca atmosfera. Dochodzi tam do kradzieży, których dokonują ludzie do tej pory nie notowani... Kolejne wezwanie dotyczy awantury domowej. Po zakończeniu czynności Krzyśka i Alicję czeka przykra niespodzianka… Tego dnia psycholog próbuje naciągnąć Zapałę na zwierzenia. W życiu Krzyśka rzeczywiście tak dużo się ostatnio działo, że chętnie wygadałby się jakiemuś specjaliście.
________________________________________
 
Odcinek 201

Białach podpada pani komendant. Jaskowska uważa, że ktoś musi utemperować jego charakter. Mikołaj dowiaduje się, że niebawem będzie miał nowego partnera, a w dodatku nie będzie już dowódcą patrolu. Nic dziwnego, że zaczyna służbę w niewesołym nastroju ciężko będzie mu będzie rozstać się z Olą… Tymczasem przychodzi zgłoszenie o kradzieży kilku bagaży z busa. Pasażerowie są wściekli, poza jedną dziewczyną, która w torbie miała jakieś bezwartościowe drobiazgi. Na szczęście w busie był rejestrator , który zapisał wizerunek złodzieja. Okazuje się jednak, że schwytanie sprawcy to dopiero początek sprawy… Mikołaj i Ola będą też musieli zająć się debiutującym złodziejem, który usiłował ukraść auto na skrzyżowaniu, ale nie przewidział banalnej rzeczy.

________________________________________

Odcinek 200

Rano mieszkanie Zapały odwiedza kuzynka Emilki Zosia. Ma szampana. Chce uczcić nową pracę, którą pomógł załatwić jej Krzysiek. Zapała zastanawia się czy wkrótce nie zacznie żałować tego kroku. Na patrolu zwierza się Morawskiej ze swoich wątpliwości Zosia to dobra ale trochę szalona dziewczyna, nigdy nie wiadomo czy nie napyta sobie i innym kłopotów. Tymczasem przychodzi wezwanie na nielegalne wysypisko śmieci. Wśród odpadów leży ciało nieprzytomnej kobiety. Komu weszła w drogę córka sklepikarza? Tego dnia Krzysiek i Alicja zajmą się także sprawą podrabianych rachunków za prąd. Starsi ludzie znajdowali faktury w skrzynkach i przelewali pieniądze na konto oszusta. Wieczorem Zosia znowu zaskoczy - i rozbroi - Krzyśka i Emilkę

________________________________________
 
Odcinek 199

Mikołaj Białach rozmawia z komendant Jaskowską i policjantem z Biura Spraw Wewnętrznych. Co z nim teraz będzie…? Tymczasem Ola zbiera się do wyjścia do pracy, gdy do drzwi puka Michał, jej nowy sąsiad. Przyszedł podziękować za opiekę nad synem i zaprosić Olę na kolację. Na służbie pierwsze wezwanie dotyczy nieszczęśliwego wypadku. Trzech chłopaków popisywało się akrobacjami na rowerze i jeden z złamał kręgosłup. Szybko okazuje się, że nie był to przypadek, ale zaplanowana akcja. Patrol 05 zajmie się też sprawą państwa młodych, którym podczas wesela zniknęły wszystkie koperty od gości. Wieczorem Ola dowiaduje się, jak dramatyczna jest sytuacja Michała.

________________________________________
 
Odcinek 198

Dochodzi do napadu na ludzi stojących w kolejce po ekskluzywne buty z kolekcji firmowanej przez popularny zespół muzyczny. Na miejscu jest Alicja Morawska, która nagrywa zdarzenie komórką. Na patrolu sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Zapała i Morawska zostają też wezwani do dziewczyny, która zażyła niebezpieczne leki na odchudzanie. Okazuje się, że w niebezpieczeństwie jest także jej siostra policjanci muszą więc jak najszybciej ją odnaleźć. Krzysiek kupuje u jubilera prezent, który spowoduje bardzo wzruszającą sytuację

________________________________________

Odcinek 197

Białacha nie ma w pracy. Podczas gdy ważą się jego losy, sierżant Ola Wysocka wyrusza na patrol z posterunkowym Mieszkiem Pawlakiem. Ola niepokoi się o Mikołaja i próbuje się do niego dodzwonić, by przeprosić i powiedzieć, że wcale go nie podejrzewa. Mikołaj nie jest w nastroju do rozmowy. Na patrolu Ola i Mieszko dostają niepokojące wezwanie. Młoda dziewczyna zostaje oskarżona przez swoją sąsiadkę, że zrobiła krzywdę swojemu maleńkiemu dziecku. Dziewczyna zaprzecza twierdzi, że nigdy nie była w ciąży. Wydarzenia rozwijają się szybko i bardzo dramatycznie. Tymczasem Mikołaj wychodzi z siłowni. Czeka tam na niego samochód. Jakaś postać za kierownicą każe mu wsiadać do środka… Tego dnia Ola i Mieszko będą musieli się także zająć zgłoszeniem o awanturze, do której doszło na ogródkach działkowych między dwiema dziarskimi kobietami. Wygląda na to, że zarzewiem konfliktu jest coroczny konkurs na najdorodniejsze uprawy. Policjanci szybko znajdują dowód, że sprawy mają się nieco inaczej

________________________________________

Odcinek 196

Morawska na odprawie dostaje pochwałę - okazuje się, że nawet nie wiedziała, że ratuje komuś życie… Wkrótce potem na komendzie ktoś chce się z nią widzieć. Alicja ma niedobre przeczucia. Czeka ją spore zaskoczenie. Z kolei Krzysiek przeżywa niełatwe chwile z powodu burzy hormonów u Emilki. Podczas patrolu Alicja daje mu kilka cennych rad. Tymczasem trzeba się zająć sprawą włamania do pracowni początkującego rzeźbiarza. Zginęły wszystkie jego prace. Sprawą zaczyna się interesować wścibska dziennikarka. Kto i dlaczego ukradł dorobek życia obiecującego artysty? Morawska i Zapała dostaną też zgłoszenie dotyczące wyjątkowo bezczelnego kieszonkowca, który okrada starszych ludzi. Funkcjonariuszom w prowokacji pomoże profos - młodszy aspirant Adam Kobielak.

________________________________________

Odcinek 195

 Mikołaj Białach przesłuchiwany jest przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Funkcjonariusze BSW są przekonani o winie Białacha - wszystko wskazuje na to, że mają rację i nawet koledzy z komendy wydają się nie mieć już złudzeń… Kiedy Mikołaj idzie pakować swoje rzeczy, dopada go psycholog. Mimo, że poprzednio, kiedy Mikołaj go zbył, wyglądał na wściekłego, teraz psycholog zapewnia, że jest po jego stronie. Ola na patrolu z Mieszkiem jest przybita sytuacją. Humor poprawia jej sms od synka sąsiada… Tymczasem trzeba interweniować w sprawie oszustwa. Kobieta w samym szlafroku, tłumacząc, że zatrzasnęła drzwi, pożycza od innych pieniądze. Jakby tego było mało, ofiarą tego procederu padł sam posterunkowy Pawlak, który bardzo chce złapać sprytną oszustkę. Kolejne zgłoszenie pochodzi od 12-letniego chłopca, który zadzwonił zgłosić wypadek, jakiego był świadkiem niedaleko swojego domu. Ktoś potrącił człowieka. Wkrótce okaże się, że potrąconym był ojciec zgłaszającego chłopca. Policjanci obiecują chłopcu, że zatrzymają sprawcę wypadku.

________________________________________

Odcinek 194

Rano Mikołaja budzi walenie do drzwi. Kiedy zwleka się z łóżka widać, że jest przygnębiony, a do tego ma podbite oko… Tymczasem na patrolu Morawska i Zapała jadą do eleganckiego hotelu, w którym doszło do kradzieży. Podejrzenie pada na sprzątaczkę, która miała dostęp do pokoju. Kobieta wszystkiego się wypiera. Sprawa rusza do przodu dzięki spostrzegawczości Morawskiej. Bezczelność złodzieja nie zna granic. Kolejne wezwanie dotyczy dziewczynki, która zapłakana zadzwoniła na komendę. Ktoś ukradł jej psy. Krzysiek i Alicja nie nie lekceważą zgłoszenia, a sprawa ma bardzo ponury finał. Wieczorem Morawska i Zapała dostają zadanie doprowadzenia na komendę dilera, który szantażował Mikołaja. Policjanci wchodzą do jego domu, gdzie czeka ich fatalna niespodzianka.

________________________________________

Odcinek 193

Rano Białach idzie prosto do komendantki złożyć rezygnację. Jaskowska jest zaskoczona, ale bardzo się śpieszy i odkłada rozmowę na później. Prosi tylko, by Mikołaj jeszcze dziś pozostał na służbie. Ola nie może uwierzyć, że to ich ostatni wspólny patrol. Chce walczyć o to by Mikołaj został w policji. Na patrolu przychodzi zgłoszenie o najemcy mieszkania, który podnajął lokal trzem rodzinom po czym zniknął z gotówką. Białach i Wysocka muszą ustalić kto w tej sytuacji jest sprytnym oszustem a kto ofiarą. Ola i Mikołaj zajmą się też poszukiwaniami mężczyzny, który robi sobie żarty w sklepie meblowym. Wprowadza towar, którego nie ma w ofercie firmy. Niewinny kawał prowadzi do eskalacji napięcia. Wieczorem Mikołaj rozmawia z Jaskólską. Mikołaj faktycznie będzie miał kłopoty.

________________________________________

Odcinek 192

Krzysiek przychodzi do pracy niewyspany ale szczęśliwy. W nocy jechał na stację benzynową po lody dla Emilki. Jest rozmarzony i pełen planów na przyszłość, tymczasem trzeba się zająć sadystą znęcającym się nad kotem. Mężczyzna szybko wpada w tarapaty a Zapała i Morawska namierzając zwyrodnialca uratują mu także życie. Podczas drugiej interwencji Krzysiek i Alicja przerwą awanturę domową. Matka chłopaka oskarża korepetytorkę swojego syna o kradzież. Po pracy Morawska wychodzi z komendy. Czeka tam na nią były chłopak. Chce ją zaprosić do eleganckiego SPA. Morawska próbuje powstrzymać emocje, ale kiedy tylko zostaje sama nie potrafi opanować łez. Sposobność by dobitnie uzmysłowić Jankowi jak się przez niego czuje pojawia się nieoczekiwanie.

________________________________________
 
Odcinek 191

Kiedy Ola wybiera się do pracy w drzwiach staje mały syn sąsiada, który ma do niej bardzo nietypową prośbę. Sytuacja okazuje się dramatyczna, a Ola zaangażuje się w to bardziej niż mogłoby się z początku wydawać… Na patrolu przychodzi kilka zgłoszeń dotyczących pobić. Ofiarami są mężczyźni w średnim wieku, ale początkowo nie wygląda na to, by te przypadki były ze sobą połączone. Wkrótce okazuje się, że sprawca bardzo precyzyjnie wybiera swoje ofiary. Ola i Mikołaj muszą też interweniować w sprawie kłótni kierowcy i rowerzysty. Obaj spierają się na temat przepisów drogowych i omal nie dochodzi między nimi do bójki. Wkrótce policjanci odkrywają, że coś jest nie tak z dokumentami kierowcy samochodu. Tymczasem Mikołaj usiłuje znaleźć wyjście z sytuacji w jakiej postawił go szantażysta.
 _______________________________________

Odcinek 190

Podczas odprawy komendant Jaskowska przedstawia nowego pracownika - psychologa policyjnego Oliwiera Wolańskiego. Ten od razu próbuje bawić się w psychoanalizy nowych kolegów… Na Patrolu Krzysiek i Alicja zajmują się sprawą starszej kobiety oskarżonej o kradzież benzyny. Staruszka zarzeka się, że jest niewinna. Wskazany przez nią potencjalny sprawca też nie przyznaje się do zarzucanego czynu. Kto jeszcze miał dostęp do pechowego samochodu? Zapała i Morawska muszą też znaleźć szaleńca, który rozlewa kwas na siedzeniach w tramwajach. Poszkodowani mają zniszczone ubrania oraz obrażenia na skórze. Kto stoi za tym procederem i jakie są motywy działania sprawcy? Podczas drobnej interwencji Morawska widzi znamię na twarzy legitymowanej osoby. Radzi jej iść z tym do lekarza. Okazuje się, że nowa partnerka Krzyśka dysponuje rozległą wiedzą medyczną!

________________________________________

Odcinek 189

Mikołaj po drodze do pracy ma podwieźć do szkoły Dominikę. Pod blokiem dochodzi w końcu do konfrontacji z człowiekiem, który od dłuższego czasu go obserwował. Mikołaj obiecuje córce, że wyjaśni jej wszystko wieczorem. Na patrolu przychodzi zgłoszenie o wyjątkowo perfidnej kradzieży w mieszkaniu osoby niewidomej. Niepełnosprawny mężczyzna był przekonany, że wpuścił pracownika fundacji. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi ale znaleźć sprytnego oszusta nie jest prosto. Białach i Wysocka muszą też zająć się z pozoru błahą sprawą nierozważnego kierowcy. Zaczyna się od mandatu, ale kiedy mężczyzna zostaje puszczony wolno, dyżurny informuje patrol, że kierowca figuruje w rejestrze jako osoba martwa. Policjanci namierzą delikwenta i rozwiążą zagmatwaną historię. W międzyczasie Białach otrzymuje list szantażysty. Jeden błąd z przeszłości może go dużo kosztować. Do stracenia ma praktycznie wszystko na czym mu najbardziej zależy… Czy odważy się zaryzykować? Tymczasem Ola rozmawia z Jaskowską o propozycji przeniesienia do Komendy Wojewódzkiej.

________________________________________

 Odcinek 188

W czwartym odcinku nowej serii Zapała i Morawska będą musieli rozwiązać zagadkę dziwnej kradzieży skorpionów ze sklepu zoologicznego. Kto i dlaczego poluje na te zwierzęta? Zajmą się też sprawą pewnego wyjątkowo uciążliwego mieszkańca kamienicy, który terroryzuje sąsiadów. Krzysiek jest szczęśliwy i ma ku temu powody. Uważa, że życie wreszcie się do niego uśmiechnęło. Mniej powodów do radości ma sierżant Alicja Morawska. Podczas patrolu poznajemy lepiej nową partnerkę Zapały.

________________________________________
 
Odcinek 187

 W kamienicy w centrum miasta zostaje napadnięta i okradziona starsza kobieta. Policjantom z patrolu szybko udaje się ustalić sprawcę. To sąsiad staruszki, 23-letni Mateusz, który mieszka w tej samej kamienicy. Młody mężczyzna zostaje zatrzymany, ale nie przyznaje się do winy. Twierdzi natomiast, że poszkodowana wraz z innymi starszymi lokatorkami kamienicy prześladuje go od jakiegoś czasu. Mateusz wysnuwa nieprawdopodobną teorię, że kobiety stworzyły swoisty gang, którego celem jest pozbycie się młodego sąsiada. Wysocka i Białach dostają też wezwanie do parku miejskiego. Właścicielka rasowego psa championa twierdzi, że jej pupil został skradziony. Wskazuje nawet sprawczynię, która od pewnego czasu nadmiernie interesowała się jej psem. Funkcjonariusze sprawdzają ten trop, ale wydaje się mylny. Jednak po pewnym czasie wracają na miejsce, do domu podejrzanej kobiety, ponieważ właścicielka championa Armanda postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce... Mikołaj nadal myśli, że jeszcze odzyska Anię Radecką, tymczasem jego córce Dominice marzy się, że rodzice się pogodzą i znów będą razem.

________________________________________
  
Odcinek 186

W drugim odcinku nowego sezonu oglądamy patrol 06 w bardzo nietypowym składzie. Partnerką Krzyśka jest nowa policjantka w zespole - sierżant Alicja Morawska. Funkcjonariusze zostają wezwani do stadniny koni, gdzie doszło do awantury. Zwolniony z pracy weterynarz oskarża władze stadniny o to, że nie dba należycie o zwierzęta. Wkrótce dwa konie zostają otrute. Podejrzenie pada na weterynarza. Jednak policjanci mają coraz więcej wątpliwości. Morawska i Zapała dostają też zgłoszenie o kolejnym przypadku niebezpiecznego procederu wypalania traw. Początkowo policjanci podejrzewają samych właścicieli posesji ale sprawy szybko się komplikują. Po zakończeniu służby poznajemy powody dla których Krzysiek pracuje z nową partnerką.

________________________________________
 
 Odcinek 185

Trwa proces polityka, który zabił komendanta Wysockiego. Mężczyźnie zostaje przedłużony tymczasowy areszt. Tymczasem Ola i Mikołaj będą musieli znaleźć bardzo nietypowych uciekinierów: dwójkę staruszków, którzy samowolnie oddalili się z domu opieki. Okazuje się, że za ich postępowaniem kryje się wielki dramat. Czy ktoś będzie w stanie im pomóc? Wysocka i Białach zdemaskują też osobnika, który postanowił zareklamować produkty swojej firmy w bardzo nietypowy sposób. Po patrolu komendant Jaskowska wzywa do siebie Olę Wysocką. Jaskowska gratuluje Wysockiej awansu. Ma też dla niej propozycję przejścia do Komedy Wojewódzkiej. Musi tylko podpisać odpowiednie papiery. Ola prosi o kilka dni na zastanowienie. Mikołaj wraca do domu. Gdy wchodzi do bramy widzimy, że ktoś go obserwuje.

________________________________________
________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz