PiP - Sezon 4

Sezon 4
________________________________________

Odcinek 184

We Wrocławiu dochodzi do napadu na bank. Uciekając, bandyci strzelają do policjanta. Praktycznie cała komenda miejska zostaje zaangażowana w szukanie uciekinierów. Podczas patrolu Krzysiek i Emilka dostają z pozoru niewinne zgłoszenie. Jadąc do wezwania nie widzą, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Krzysiek robi wszystko żeby ochronić swoją partnerkę. Po pracy Zapała i Drawska spotykają się na kolacji. Chcą odreagować ciężki dzień. Nie potrafią dłużej ukrywać jak bardzo są dla siebie ważni. Podczas tańca dają się ponieść emocjom.

________________________________________

Odcinek 183

Po raz pierwszy od zatrucia Mikołaj odwozi Dominikę do szkoły. Dziewczyna odchodzi ale Mikołaj czeka. Chwilę później do auta wchodzi Szczepan. Mikołaj dziękuje, ze chłopak zgodził się mu pomóc. Szczepan umawia się na wieczór. Ma pokazać, gdzie rezyduje diler, który sprzedał Dominice dopalacze. Na patrolu przychodzi zgłoszenie o oszustwie. Ktoś wyłudza pieniądze od ludzi szukających pracy, twierdząc, że to środki na pokrycie kosztów niezbędnych badań. Wysocka i Białach postanawiają urządzić zasadzkę. Kolejne wezwanie dotyczy kobiety postrzelonej przez swojego męża - myśliwego. Początkowo wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek, jednak wkrótce na jaw wychodzą nowe, ponure fakty. Ola postanawia wykorzystać wiedzę którą przekazał jej Szybki w areszcie. Wkrótce staje oko w oko z mordercą swojego ojca.

________________________________________

Odcinek 182

Patrol 06 dostaje zgłoszenie o wypadku. Świadek twierdzi, że widział wypadek i że ktoś strzelał przy tym z broni. Początkowo nic na to nie wskazuje. Ale podczas oględzin na skrzyżowaniu policjanci znajdują łuski. Wkrótce wpadają na trop złodziei, którzy, jak się okazuje, sami zostali obrabowani. Kolejne wezwanie dotyczy mężczyzny, który kopie w ziemi na działce bez odpowiedniego pozwolenia. Okazuje się, że we Wrocławiu zapanowała istna gorączka złota. Podobno w okolicy została zakopana ciężarówka pełna złota… Podczas pracy do Zapały dzwoni Zosia. Chciałaby namalować jego portret i proponuje spotkanie. Krzysiek zaprasza ją do siebie.

________________________________________

Odcinek 181

Pewien mężczyzna patroluje miejskie ulice, by nagrywać wykroczenia piratów drogowych. Policjanci niechętnie przyjmują jego pomoc - do czasu gdy okazuje się, że tak zwany szeryf ulicy wpadł na trop poważnego przestępstwa. Patrol piąty dostaje też wezwanie do kolizji na parkingu przy centrum handlowym. Okazuje się, że takich incydentów na przestrzeni ostatnich dni było więcej. Mężczyźnie, który pozoruje wypadki pomaga młody chłopak jeżdżący na wózku inwalidzkim. Co kryje się za ich działalnością? Do Oli przychodzi stary klawisz z aresztu. Mówi, że Szybki chce się z nią spotkać. Klawisz obiecuje, że to zorganizuje. Jest dowódcą zmiany. Wysocka z oporami zgadza się na widzenie. Szybki tłumaczy, że to nie on zabił jej ojca. Prosi żeby Ola nie odpuszczała śledztwa. Podczas pożegnania wsuwa do jej kieszeni gryps.

________________________________________

Odcinek 180

Emilka nadal jest chora. Krzyśkowi na patrolu pomaga Mieszko. Dostają wezwanie do starej kamienicy, gdzie piesek dostał szału i sterroryzował swoją właścicielkę. Po udanej interwencji udaje się pojmać psa. Okazuje się, że przyczyną jego zachowania są substancje psychoaktywne. Co strasza pani ma wspólnego z dopalaczami? W międzyczasie w parku dochodzi do groźnego incydentu. Grasuje tam szaleniec z piłą mechaniczną. Policjanci jadą na miejsce i udaje im się spacyfikować wariata. Okazuje się, że na skraj szaleństwa mężczyzna został doprowadzony przez miejskich urzędników. Po pracy Zosia ściąga podstępem Zapałę do domu Emilki. Kuzynka Drawskiej wyraźnie adoruje Krzyśka.

________________________________________

Odcinek 179

Ola czyta rano gazetę. Dziennikarz pisze o śmierci jej ojca. Artykuł nosi tytuł "Super glina zabity przez bandytów". Okazuje się, że ojciec Oli wpadł na trop przemytu narkotyków. Wiedział, że uczestniczą w tym mundurowi, więc zaczął prowadzić śledztwo sam. Pojawiają się sugestie że to właśnie Szybki zabił Wysockiego, ale Ola ma wątpliwości. Na patrolu jest równie emocjonująco. Mężczyzna próbuje skoczyć z dachu. W ostatnim momencie ratuje go przyjaciel. Przybyli na miejsce policjanci ustalają fakty. Okazuje się, że niedoszły samobójca jest w wyjątkowo perfidny sposób szantażowany. Ustalenie tożsamości przestępcy może być wyjątkowo trudne. Patrol 05 dostaje też wezwanie, za którym kryje się rodzinny dramat. Chodzi o pobicie, kłótnię i uzależnienie, które może doprowadzić nawet do śmierci.

________________________________________

Odcinek 178

Krzysiek wziął wolne, żeby pobyć z matką na wsi. Niestety już z samego rana otrzymuje telefon z komendy. Sierżant Drawska, która miała jeździć dziś z kimś innym na patrolu jest chora. Zapała musi ją zastąpić. Pierwsze zgłoszenie dotyczy kradzieży. Z szafki zapalonego modelarza ginie butelka z alkoholem metylowym. Podejrzenie pada na jego syna, który na co dzień sprawia poważne problemy wychowawcze. Policjanci muszą jak najszybciej znaleźć chłopaka, gdyż nawet niewielka ilość tej trucizny może zabić. Wkrótce okazuje się, że namierzenie złodzieja to dopiero początek kłopotów. Patrol zostaje też wezwany do uwięzionego w domu potężnego mężczyzny. Źródłem problemów zrozpaczonego olbrzyma jest jego żona.

________________________________________

Odcinek 177

Kobieta kilka dni temu kupiła przez Internet sprzęt elektroniczny. Dzień po dostarczeniu przesyłki do drzwi jej mieszkania puka dwóch funkcjonariuszy policji w cywilu i konfiskuje sprzęt twierdząc, że pochodzi kradzieży. Wkrótce okazuje się, że policjanci są oszustami. Teraz Białach i Wysocka muszą nie tylko namierzyć sprytnych przestępców ale też ustalić, czego tak naprawdę boi się oszukana kobieta. Policjanci muszą też uporać się z agresywnym kierowcą motocykla - Filipem, który został zatrzymany do rutynowej kontroli. Młody mężczyzna twierdzi, że kilka dni wcześniej został pobity przez gliniarzy, stąd jego strach i gwałtowna reakcja podczas zatrzymania. Okazuje się, że chłopak mówi prawdę. Mikołaj oddycha z ulgą, kiedy jego córka odzyskuje przytomność. Wierzy, że teraz już wszystko będzie dobrze. Tymczasem na komendzie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymują Szybkiego. Sprawa ma związek ze śmiercią ojca Oli.

________________________________________

Odcinek 176

Drawska i Zapała otrzymują wezwanie do tajemniczej strzelaniny nad rzeką. Na miejscu okazuje się, że ktoś, celując do puszek, omal nie trafił wędkarza. W toku postępowania okazuje się, że służąca do zabawy broń została przed laty użyta do napadu. Trzeba jak najszybciej ustalić jej właściciela. Tego samego dnia policjanci otrzymują także wezwanie do okradzionej w karetce starszej pani. Kobieta podejrzewa personel pogotowia. Pomówiona załoga jest oburzona. Policjanci muszą sprawdzić wszystkie tropy. Od rozmowy z matką Krzysiek pozostaje pod wrażeniem ponurej historii, którą mu opowiedziała. Mężczyzna zwierza się Emilce i powtarza jej to czego się dowiedział o swoich rodzicach i dzieciństwie.

________________________________________

Odcinek 175

Kiedy Mikołaj czuwa w szpitalu nad łóżkiem córki, Oli towarzyszy na patrolu Mieszko Pawlak. Dostają zgłoszenie, które z pozoru wydaje się dotyczyć prostej sprawy - ktoś włamał się do hurtowni ze sprzętem elektrycznym. Wszystko się komplikuje, gdy w strasznych okolicznościach ginie pies strzegący hurtowni - jedyny świadek tej dziwnej kradzieży. Kiedy nadchodzi kolejne wezwanie Ola i Mieszko będą musieli ustalić, co kryje się za dziwnym zachowaniem pewnego obcokrajowca. Mężczyzna traci nad sobą kontrolę - biega po ulicy ubrany w szlafrok i udaje, że strzela do ludzi. Policjanci jadą do eleganckiego hotelu, w którym mieszka cudzoziemiec. Czy rozmowa z personelem, pomoże im dojść do prawdy? Po południu Mikołaj wychodzi ze szpitala. Widzi chłopaka z którym Dominika kłóciła się pod szkołą. Rzuca się na niego. Szczepan prosi o chwilę rozmowy. Obiecuje, że pomoże złapać dilera.

________________________________________

Odcinek 174

Drawska i Zapała, patrolując wrocławskie ulice, spotykają rezolutnego chłopca, który twierdzi, że prześladują go starsi koledzy. Wkrótce okazuje się, że doszło do włamania w pobliskim garażu. Sprawcy działali nietypowo. Policjanci zakładają, że kluczem do rozwiązania sprawy jest odnalezienie dzieciaka, który rano prosił ich o pomoc. Patrol Krzyśka i Emilki będzie też musiał zająć się zgłoszeniem o zakłócaniu ciszy na jednym z osiedli. Mężczyzna, który głośno puszcza muzykę nie reaguje na próbę policyjnej interwencji. Sierżant Zapała postanawia użyć fortelu. Wieczorem Krzyśka czeka szczera rozmowa z matką, która chwilowo u niego zamieszkała. Czy dowie się prawdy o swoim ojcu?

________________________________________

Odcinek 173

Ktoś pobił konserwatora, pracującego w jednej z wrocławskich szkół. Podejrzenia padają na agresywnego wicedyrektora, który nie szanuje swoich podwładnych. Okazuje się jednak, że sprawa jest dużo bardziej złożona a konserwator zostaje upokorzony po raz kolejny. Jego oprawcą jest ktoś, kogo bardzo dobrze zna. Tego dnia Wysocka i Białach dostają też wezwanie na eleganckie osiedle. Mężczyzna grzebiący w śmieciach zostaje oskarżony o kradzież portfela. Niewinny bezdomny postanawia się zemścić. Jego wiedza o osiedlu okazuje się dla policji bezcenna. W międzyczasie do Białacha dzwoni jego była żona, Kamila. Zniknęło jej z portfela 200 złotych. Podejrzewa, że to Dominika ukradła pieniądze. Mikołaj obiecuje, że porozmawia z córką po pracy. Gdy szykuje się do wyjścia z komendy dostaje telefon ze szpitala. Przed chwilą karetka przywiozła do szpitala miejskiego Dominikę. Dziewczyna jest nieprzytomna.

________________________________________

Odcinek 172

Dzień Emilki zaczyna się od kłótni z kuzynką, która sprowadziła na noc chłopaka. Wściekła jedzie na komendę. Pierwsze zgłoszenie dotyczy znęcania się nad starszą sparaliżowaną kobietą. Podejrzenie pada na jej wnuka. Ten nie potrafi się bronić i trafia do aresztu. Policjanci mają jednak coraz większe wątpliwości co do jego winy. W tym odcinku zobaczymy także, jak dotkliwa potrafi być zemsta kobiet. Przekonał się o tym nieustraszony gangster, który myślał, że może w życiu wszystko. Po pracy, gdy Krzysiek i Emilka zbierają się do domu, pojawia się dyżurny z informacją, że jakaś kobieta zasłabła na parkingu policyjnym. Do czasu przyjazdu karetki ktoś się musi nią zająć. Na krześle siedzi otulona kocem, przestraszona kobieta. Krzysiek poznaje ją od razu.

________________________________________

Odcinek 171

Wysocka i Białach pomagają bezdomnej matce z dziećmi. Kobieta straciła mieszkanie w bardzo dziwnych okolicznościach. Policjanci muszą ustalić, jaki był mechanizm przestępstwa i czy da się coś udowodnić oszustom. Sprawa jest niezwykle trudna. Ola i Mikołaj będą się także musieli zmierzyć z bezwzględną mafią żebraczą, która z cierpienia bezbronnych kobiet uczyniła sobie świetne źródło zarobku. Jednocześnie Ola kontynuuje swoje prywatne dochodzenie w sprawie śmierci ojca. Wypytując komendant Jankowską o postępy w oficjalnym śledztwie, dowiaduje się, że liczby w notesie jej ojca okazały się numerami rejestracyjymi samochodów fundacji wspomagającej kraje ogarnięte wojną. Wkrótce potem Ola rozmawia też z "Szybkim" z wydziału kryminalnego. Czuje, że mężczyzna się czegoś boi.

________________________________________

Odcinek 170

Emilka jest wściekła na kuzynkę, która sieje w jej domu bałagan. Na dodatek Zosia prosi o pożyczenie samochodu. Emilka nie potrafi odmówić i jedzie do pracy tramwajem. Na służbie dostają z Krzyśkiem zgłoszenie o zaginionej uczennicy. Podczas poszukiwań zwracają uwagę na niezdrowe stosunki panujące w szkole. Ktoś prześladuje nauczyciela, a uczniowie kryją jakąś tajemnicę. Okazuje się, że za sprawą stoi jeszcze ktoś trzeci. Ktoś, komu zleży na złej atmosferze w szkole. Tego dnia policjanci poznają też wyjątkowo naiwnego pechowca, który nie dość, że dał się podejść sprytnej oszustce, to jeszcze sam narobił sobie kłopotów. Po pracy Krzysiek odwozi Emilkę. Zosia komplementuje Krzyśka. Jak to możliwe, że Emilka jest sama kiedy ma takiego partnera?

________________________________________

Odcinek 169

Rano Białach i Wysocka dostają zgłoszenie o włamaniu do piwnicy. Skradziono pudło ze starymi komiksami. Wkrótce okazuje się, ile mogą być warte takie wydawnictwa. Sprawa jest rozwojowa… Tego dnia patrol Oli i Mikołaja zostaje też wezwany do nastolatka, który zranił się w rękę, bawiąc się wadliwym fajerwerkiem. Policjanci, dzięki współpracy z chłopcem, zatrzymują nieuczciwego sprzedawcę. Po pracy Mikołaj czeka w pobliżu szkoły na Dominikę. Widzi jak córka kłoci się z jakimś mężczyzną.

________________________________________

Odcinek 168

Przed bankiem dochodzi do napaści na starszego człowieka, który właśnie wypłacił sporą kwotę pieniędzy. Policjanci poszukują sprawców. Podejrzani są pracownicy, ale pojawia się też motyw sporu rodzinnego. Problem w tym, że wszyscy podejrzani mają alibi. Drawska i Zapała zajmują się też sprawą pobicia w lesie. Skatowany mężczyzna oskarża motocyklistę. Jednak sam też nie jest bez winy. Policjanci będą musieli ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się w tym ustronnym miejscu. Krzysiek, który poszedł za radą Emilki i ponownie odwiedził matkę, jest załamany. Opowiada Emilce, że kiedy wyznał kobiecie, kim jest, ona stwierdziła, że to pomyłka. Utrzymywała też, że nie poznaje medalionu, ale Krzysiek jej nie wierzy i cierpi, że matka nie chce go znać. Tymczasem do Emilki telefonuje jej kuzynka Zosia, która przyjechała do Wrocławia, bo pokłóciła się z rodzicami i liczy na to, że Emilka ją przenocuje.

________________________________________

Odcinek 167

Białach i Wysocka zajmują się sprawą mężczyzny, który po wieczorze kawalerskim obudził się cały zakrwawiony. Jak się okazało nie była to jego krew, co rodzi podejrzenia, że mógł kogoś poważnie zranić, a nawet zabić. Kluczem do rozwiązania zagadki jest odnalezienie kolegi, z którym pił. Ten jednak nie daje znaku życia. Kolejne wezwanie dotyczy zakłócania porządku. W mieszkaniu imprezowicza policjanci odkrywają, że ten ma jeszcze inne grzeszki na sumieniu. Po pracy Mikołaj idzie z córką do terapeuty. Lekarz mówi mu, że musi więcej czasu poświęcać Dominice. Mikołaj nie ma wątpliwości co powinien teraz zrobić. Tymczasem śledztwo dotyczące Wysockiego przejmie ABW. Okazuje się, że podejrzenia Oli nie były bezpodstawne, a jego śmierć wiąże się z o wiele poważniejszą sprawą niż się wydawało.

________________________________________

Odcinek 166

Drawska i Zapała zatrzymują kieszonkowca. Okazuje się, że chłopak z samego rana okradł poszukiwanego listem gończym groźnego bandytę. Funkcjonariusze postanawiają przygotować zasadzkę. Pomóc im ma osadzony w policyjnym areszcie kieszonkowiec. Kolejne wezwanie budzi u policjantów lekkie rozbawienie: w parku straszy wampir. Sprawa wbrew pozorom jest poważna. W międzyczasie Krzysiek opowiada Emilce o spotkaniu z matką: stchórzył i nie powiedział jej, kim jest. Emilka przekonuje go, że nie może się wycofywać - dostał szansę poznania matki i powinien ją wykorzystać.

________________________________________

Odcinek 165

Patrol Białacha i Wysockiej zaczyna się od zgłoszenia z urzędu skarbowego, gdzie przerażony przedsiębiorca dowiaduje się, że jest podejrzany o nieprawidłowości finansowe. Wkrótce właściciel podejrzanej firmy znika w tajemniczych okolicznościach. Kolejna sprawa to wezwanie do pary niemieckich turystów, którzy zostali oszukani. Ktoś sprzedał im bezwartościowe polskie banknoty sprzed denominacji. Dzięki znajomościom posterunkowej Wysockiej z przeszłości, udaje się namierzyć i zatrzymać sprytnego przestępcę. Po pracy posterunkowa Ola zajmuje się śledztwem w sprawie śmierci ojca. Nieoczekiwanie do gry wchodzi tajemniczy nieznajomy, mogący mieć polityczne koneksje.

________________________________________

Odcinek 164

Zapała i Drawska zostają wezwani do wypadku. Znana aktorka ( w tej roli Katarzyna Cichopek) przewraca się na specjalnie rozlanej cieczy i łamie nogę. Chwilę później ktoś robi jej zdjęcie. Fotografia prawie natychmiast ukazuje się na jednym z portali plotkarskich. Całość sprawia wrażenie zaplanowanej akcji. Podczas patrolu funkcjonariusze dostają zgłoszenie o nietypowym przestępstwie. Starszy mężczyzna żeruje na ludziach, którzy pragną mu pomóc. Po pracy Krzysiek decyduje się odwiedzić kobietę, która najprawdopodobniej jest jego matką.

________________________________________

Odcinek 163

Na komendę zgłasza się kurator. Przynosi nakaz zatrzymania jednego ze swoich podopiecznych, który złamał zasady zwolnienia warunkowego i ma znowu trafić do poprawczaka. Podczas zatrzymania chłopak nie przyznaje się do winy i robi na Białachu i Oli bardzo dobre wrażenie. Z kolei prokurator zachowuje się coraz dziwniej. Sprawia wrażenie jakby cierpiał na ostrą demencję. W kolejnej sprawie funkcjonariusze będą musieli wykazać się umiejętnościami negocjacji z dwoma pijakami, którzy znaleźli bombę i chcą na niej ubić świetny interes. Po pracy Ola odwiedza dom ojca. W garażu znajduje kopertę, której prawdopodobnie szukali włamywacze.

________________________________________

Odcinek 162

Zapała i Drawska zostają wezwani do porzuconego samochodu. Okazuje się, że właścicielka pojazdu o niczym nie wie. Twierdzi, że auto użytkuje jej mąż. Ten z kolei zaczyna coś kręcić. Chce jak najszybciej pozbyć się policjantów. Funkcjonariusze muszą ustalić co stoi za tym dziwnym zachowaniem. Szybko wychodzi na jaw, że kierowca auta narobił sobie problemów przez kobiety. Kolejne zgłoszenie po przybyciu na miejsce okazuje się fałszywe, a kiedy policjanci wychodzą przed budynek, odkrywają, że ktoś ukradł ich radiowóz. Krzysiek przez cały czas jest w rozterce czy powinien szukać swojej matki. Czy przekona go do tego rozmowa z synem?

________________________________________

Odcinek 161

W nowo wybudowanych budynkach dochodzi do serii dziwnych włamań, w których nic nie ginie. Policjanci łączą ze sobą drobne szczegóły i odkrywają wyjątkowo obrzydliwy proceder. Ola i Mikołaj dostają też nietypowe wezwanie od starszej pani. Kobieta twierdzi, że w jej piwnicy mieszka duch. Zabawna z początku sprawa, przeradza się w poważną historię kryminalną. Mikołaj przez cały czas myśli o propozycji swojej byłej żony. Wie, że jego córki potrzebują ojca, ale powrót do domu skomplikuje jego związek z sanitariuszką Anią. Ola spotyka się z policjantem o pseudonimie Szybki. Kryminalny ma ustalenia w sprawie włamania do mieszkania jej ojca.

________________________________________

Odcinek 160

Zapała i Drawska dostają zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki. Sprawcą jest sędzia, który nie korzysta z immunitetu i poddaje się dochodzeniu. Wina była po stronie rowerzystki, sprawa wydaje się prosta. Wszystko się komplikuje, gdy zostaje odnalezione nagranie z kasku rowerzystki na którym widać buty sprawcy. Kolejna interwencja jest z pozoru błaha. Szybko okazuje się jednak, ze funkcjonariusze będą musieli walczyć o czyjeś życie. Komendant Jaskowska podejmuje ostateczną decyzję w sprawie Mieszka. Chłopak zostaje na komendzie. Zaskakujące są motywy, które kierują szefową.

________________________________________

Odcinek 159

Dyrektor liceum zgłasza kradzież samochodu. Auto wkrótce się znajduje, ale jest całe umazane ekskrementami. Policjanci muszą ustalić, kto i dlaczego mści się na mężczyźnie. Ola i Mikołaj zostają też wezwani przez szpitalnego lekarza, którego zaniepokoiły rany cięte z jakimi dwóch młodych mężczyzn przyszło do ambulatorium. Poszkodowani twierdzą, że padli ofiarą napadu. Plączą się jednak w zeznaniach i próbują coś ukryć. Funkcjonariusze podejmują śledztwo. Mikołaj po pracy jedzie do mieszkania byłej żony. W strzykawce, która należała do Dominiki nie było heroiny ale mocz. Okazuje się, że córka znalazła sposób aby oszukać testy na obecność narkotyków. Podczas kłótni żona Mikołaja proponuje mu żeby wrócił do domu i pomógł wychowywać dzieci.

________________________________________

Odcinek 158

Na komendę miejską policji przychodzi anonim oskarżającego woźnego jednej ze szkół o molestowanie uczennic. Na miejscu okazuje się, ze nie ma żadnych przesłanek żeby zatrzymać oskarżonego pracownika szkoły. Sytuacja zmienia się gdy w żeńskiej szatni zostaje odkryta kamera. Krzysiek i Emilka muszą się także zająć pobitym dostawcą pizzy. Mężczyzna kręci i nie chce pomocy policji. Dlaczego? Okazuje się, że sprawa ma tło miłosno-obyczajowe… Na komendzie policjanci próbują zaszantażować swoją szefową. Jeśli odejdzie Mieszko oni wszyscy idą na urlopy. Reakcja Pani Komendant jest zaskakująca. Nie tego spodziewali się policjanci.

________________________________________

Odcinek 157

Ola i Mikołaj muszą się zająć sprawą kradzieży w jednym ze szpitali. Podejrzanym jest karany w przeszłości mężczyzna, który znajduje się na oddziale jako pacjent. W pewnym momencie śledztwo staje w martwym punkcie. Wygląda na to, że nikt z obecnych na oddziale nie ma ze sprawą nic wspólnego. Kolejna wezwanie pochodzi od mężczyzny, który podejrzewa, że po kolędzie chodzi fałszywy ksiądz. Okazuje się, że w okolicy doszło do całej serii podobnych oszustw - ktoś przebrany za policjanta lub kominiarza wchodził do mieszkań i kradł dokumenty. Funkcjonariusze dość szybko namierzają podejrzanego. Po pracy Mikołaj z Anią jedzą kolację. Dzwoni młodsza córka Mikołaja. Mówi, że w rzeczach Dominiki znalazła strzykawkę.

________________________________________

Odcinek 156

Tym razem w policjantom w pracy pomoże kot. To dzięki niemu funkcjonariusze odkryją pewną rodzinną tajemnicę oraz spróbują ująć wyjątkowo bezczelnego przestępcę. Policjanci będą też musieli rozstrzygnąć spór między pacjentką a lekarzem. Obie strony oskarżają się nawzajem o napaść. Szefowa - młodsza inspektor Renata Jaskowska ogłasza, że dobra dusza Komendy Miejskiej Mieszko Pawlak zostaje przeniesiony do Zgorzelca. Funkcjonariusze stają w jego obronie.

________________________________________

Odcinek 155

W szkole zawodowej ktoś prześladuje chłopaka. Jest on poniżany i zmuszany do popełniania przestępstw. Policjanci organizują zasadzkę na przywódcę młodocianego gangu. Czy groźny przestępca nie wyczuje podstępu? Wysocka i Białach zostają też wezwani do kradzieży, do której doszło w mieszkaniu starszej pani. Ktoś w sprytny sposób wykorzystał jej naiwność. Ola każdą wolną chwilę poświęca na swoje własne śledztwo w sprawie śmierci ojca. Prosi o pomoc policjanta o pseudonimie "Szybki" pracującego w pionie kryminalnym.

________________________________________

Odcinek 154

Zapała i Drawska zajmują się sprawą tzw. oszustwa "na ciocię z Ameryki". Kobieta, która podaje się za daleką rodzinę okrada starsze małżeństwo. W toku śledztwa wyjdą na jaw kolejne fakty, które sprawią że nie tylko złodziejka będzie miała problemy. Następne wezwanie dotyczy wypadku samochodowym, którego tak naprawdę... nie było. Krzysiek cały czas jest w rozterce - z jednej strony chciałby wykorzystać szansę na odnalezienie matki, z drugiej boi się jednak, że szukanie kobiety, która go porzuciła po urodzeniu nie ma większego sensu.

________________________________________

 Odcinek 153


Ola i Mikołaj dostają zgłoszenie o włamaniu, do jakiego doszło podczas nieobecności właścicielki mieszkania. Kolejną sprawą jest kradzież samochodu, a oba zdarzenia łączy taki sam breloczek na klucze. Policjanci odkryją szokujący sposób w jaki przestępcy planowali kradzieże. Policjanci zostają też wezwani do mężczyzny z uciętym palcem. Okazuje się, że dwóch kolegów postanowiło się założyć o sporą sumę pieniędzy. Głupia zabawa omal nie skończyła się tragicznie. Olę ciągle dręczy myśl o tym co stało się w domu jej ojca. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przyśpieszyć śledztwo w sprawie śmierci ojca. Decyduje się skorzystać z pomocy "Szybkiego" - ekscentrycznego policjanta pionu kryminalnego.

________________________________________

Odcinek 152


Zapała i Drawska łapią chłopaka, który rysuje na ulicy dziwne znaki. Szybko okazuje się, że nie jest to tylko zwykły akt wandalizmu. Chłopak działa na zlecenie gangu. Wkrótce dochodzi do tragicznego wypadku. Policjanci będą też musieli zająć się awanturą w pubie. Pokłóciło się tam dwóch przyjaciół, którzy postanowili zrealizować swoje marzenia z młodości i zostać muzykami. Tego dnia Krzysiek poznaje imię i nazwisko swojej matki. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją znaleźć.

________________________________________

Odcinek 151


Kobieta zgłasza, że o mały włos nie została rozjechana przez szaleńca. To znana w Polsce sportsmenka, która w przeszłości miała już kłopoty z niezrównoważonym fanem. Policjanci biorą od niej zeznania i odwiedzają mężczyznę, który ją prześladował. Niestety śledztwo utyka w martwym punkcie, a kobietę spotykają kolejne kłopoty. Wysocka i Białach zajmują się też sprawą mężczyzny, któremu pod marketem sprzedano - jak sądził - aparat cyfrowy, a w rzeczywistości była to pusta obudowa urządzenia. Policjanci sprawnie zabierają się do odszukania winnych. Przez cały czas Oli nie daje spokoju tajemnica włamania do domu jej ojca. Chce się dowiedzieć jak przebiega śledztwo i próbuje wszystkich poganiać, przez co popada w konflikt z szefową.

________________________________________

Odcinek 150
 Zapała i Drawska jadą z interwencją do gwałtownej małżeńskiej awantury. Poszło o zdradę. Mąż kobiety "wyskoczył" do sąsiadki, które wśród mieszkańców bloku ma reputację kobiety lekkich obyczajów. Sprawa zostaje rozwiązana polubownie, ale niebawem  przychodzi kolejne zgłoszenie. Ktoś zniszczył samochód pod tym adresem. Okazuje się, że należy do klienta nierządnicy. Sytuacja jeszcze się komplikuje, kiedy w okolicy pojawiają się plakaty szkalujące dziewczynę. Policjanci zmierzą się też z przypadkiem przemocy domowej, która jak się okaże w tym wypadku ma bardzo nietypowe podłoże. Na komendzie Krzysiek zaczyna się czuć trochę nieswojo. Najwyraźniej spodobał się nowej szefowej, która nie ukrywa swojej sympatii do podkomendnego.

________________________________________

Odcinek 149Ola i  Mikołaj zostają wezwani do nieszczęśliwego wypadku na boisku. Dziecko zostało przygniecione bramką. Jest nieprzytomne. Policjanci odkrywają, że bramką została nadpiłowana. Drugiej nie ma. Wysocka i Białach  przesłuchują gospodarza terenu, wskazując jego zaniedbania i  możliwą odpowiedzialność. Tymczasem u poszkodowanego chłopca w szpitalu pojawia się matka. Sprawa rusza z miejsca. W trakcie czynności policjanci odkrywają, kto tak naprawdę stał za całą tragedią. Kolejne zgłoszenie dotyczy kradzieży w sklepie. Ochroniarz oskarża ciężarną kobietę. Sprawa nie jest oczywista, a wyniku stresu kobieta zaczyna rodzić. Policjanci zamiast na komendę jadą ze zlodziejką do szpitala. Po patrolu starsza posterunkowa Wysocka decyduje się pójść do domu ojca. Nie była tam od jego śmierci. Chce zabrać kilka rzeczy i pamiątek po nim. Okazuje się, że dom jest całkowicie splądrowany.

________________________________________

Odcinek 148Krzysiek i Emilka dostają zgłoszenie o włamaniu do bardzo dobrze zabezpieczonego domu. W środku policjanci nie zastają żywego ducha. Wygląda też na to, że nic nie zginęło. Wkrótce jednak właściciele domu popadają w poważne tarapaty. W międzyczasie przychodzi kolejne wezwanie - chodzi o napad i kradzież broni. Na miejscu policjanci będą musieli się wykazać dużymi zdolnościami dyplomatycznymi i umiejętnością rozmowy z dość specyficznym poszkodowanym. Po pracy Krzysiek rozmawia z synem fotografa, który lata temu zrobił zdjęcie jego matce. Mężczyzna obiecuje, że przejrzy rzeczy ojca i sprawdzi czy nie ma w nich czegoś, co mogłoby naprowadzić Krzyśka na jakimś trop.

________________________________________

Odcinek 147


Wysocka i Białach zajmują się sprawą kobiety, która jest przekonana, że została okradziona przez "mężczyznę do towarzystwa". Postanawia się zemścić, ale nie wszystko jest takie, jak jej się wydaje. Patrol 05 dostaje też zgłoszenie o zaginięciu zwłok z prosektorium. W tajemniczych okolicznościach zniknęło stamtąd ciało bezdomnego mężczyzny. Po pracy Mikołaj zabiera swoją córkę w bardzo ponure miejsce, by uświadomiła sobie, na jak niebezpieczna drogę weszła.

________________________________________

Odcinek 146Ktoś truje hodowlane gołębie, Policjanci muszą ustalić, czy to przestępstwo jest wynikiem rozgrywek sąsiedzkich czy zemsty? A może czegoś jeszcze? Krzysiek i Emilka zajmą się też sprawą prześladowania prezesa dużej firmy. Kto stoi za pozornie nie mającymi ze sobą związku wypadkami?Kto jest ofiarą, a kto przestępcą? Po pracy Krzysiek idzie odebrać odnowiony medalion. Złotnik mówi, że nie jest jeszcze gotowy, bo renowacja okazała się dość pracochłonna - żeby wyczyścić złoto musiał m.in. odkleić zdjęcie. Za to przy okazji dokonał ciekawego odkrycia. W ten sposób Krzysiek uzyskuje pewien trop.

________________________________________

Odcinek 145Kobieta zgłasza zaginięcie męża. Twierdzi, że jest on prywatnym detektywem i pracuje nad bardzo trudną i niebezpieczną sprawą. W toku śledztwa policjanci odkrywają, że prawda jest zgoła inna. Ola i Mikołaj będą musieli również polować na złodzieja, który kradnie samochody metodą na tak zwanego "flaka". Po pracy Mikołaj jedzie do domu swojej byłej żony. Młodsza z córek pokazuje, co znalazła w szufladzie starszej siostry. Mikołaj jest wstrząśnięty.

________________________________________

Odcinek 144Krzysiek i Emilka muszą zająć sprawą rodziny, której jednego dnia skradziono auto, a następnego w bezczelny sposób obrabowano dom. Sprytny złodziej jest  o krok przed policją. Kolejnym wyzwaniem będzie konieczność rozszyfrowania schematu działania "jasnowidza", który swoje zdolność wykorzystuje do wyciąganie od kobiet pieniędzy. Prywatnie Krzyśka zaprzątają zupełnie inne sprawy. Postanawia odnowić medalion, który dostał w domu dziecka. To jedyna pamiątka, jaką ma po swoich rodzicach.

________________________________________


Odcinek 143

Ola i Mikołaj muszą się zająć sprawą włamania oraz kradzieży w sklepie z nawozami. Policjanci traktują sprawę bardzo poważnie, gdyż niektóre nawozy mogą posłużyć do produkcji skutecznego ładunku wybuchowego. Czasu by zapobiec tragedii jest coraz mniej. Patrol dostaje też wezwanie do zdemolowanego radaru. Sprawca wykazał się nie tylko głupotą, a również brakiem wyobraźni i wiedzy o działaniu tego urządzenia. Po pracy Mikołaj przedstawia Anię swoim córkom, co - zwłaszcza ze strony Dominiki - nie spotyka się z wielkim entuzjazmem.________________________________________


Odcinek 142

Na patrolu funkcjonariusze znów mają ręce pełne roboty. Dziewczyna słabnie w szkole. Wymiotuje krwią. Nauczyciele są przerażeni. Sprawa wygląda na zatrucie, ale okazuje się, że dziewczyna ukrywała pewną mroczną, rodzinną tajemnicę. W drugiej sprawie policjanci będą musieli wyjaśnić zagadkową historię pewnego czworonoga. Czy to możliwe żeby pies miał dwóch nie znających się panów? Emilka, Krzysiek i Mieszko idą po pracy na piwo. W knajpie jest karaoke i Emilka postanawia zaśpiewać. Panowie są zachwyceni, a Mieszko wpada na świetny pomysł.


________________________________________
 
Odcinek 141

Ola odbiera dziwny telefon. Zyskuje pewność, że sprawa samobójstwa jej ojca kryje drugie dno. Mikołaj, który ma odmienne zdanie, nie wie jak zachować się w tej sytuacji. Tymczasem oboje muszą zmierzyć się z nieznanym do tej pory bardzo finezyjnym przestępstwem. Kierowca luksusowego samochodu oskarża salon o sprzedaż wadliwego auta. Limuzyna zachowuje się "dziwnie" i żaden mechanik potrafi odnaleźć przyczyny. Następnie funkcjonariusze zatrzymają młodego chłopaka, który ukradł na złom wyjątkowo cenną rzeźbę. Po wykonaniu czynności służbowych postanawiają odwieźć go do domu. To co zastają na miejscu, kompletnie ich zaskakuje.


________________________________________

Odcinek 140

Zapała wyjawia synowi prawdę na temat pamiątki, którą ten niedawno znalazł i kobiety, której zdjęcie zostało zatopione w medalionie. Tego dnia na służbie razem z Emilką Krzysiek będzie musiał zmierzyć się z korupcją w wymiarze sprawiedliwości. Prokurator, który uważa, że stoi ponad prawem postanawia znaleźć sobie dodatkowe źródło utrzymania. Zatrzymanie skorumpowanego urzędnika to sprawa delikatna i trudna. W drugiej historii funkcjonariusze rozwiązywać będą zagadkę niebezpiecznego przestępstwa. Ktoś w parkach między trasami rowerowymi rozpina stalowe linki.


________________________________________

Odcinek 139Mikołaj zaspał do pracy. Wpada spóźniony na odprawę. Pani komendant nie skąpi mu cierpkich uwag i zauważa malinkę na szyi. Podczas pierwszej interwencji tego dnia policjanci zajmują się porwaniem dziecka. Dziecko zostało uprowadzone z zaparkowanego samochodu. Za sprawą może stać rozwiedziony partner kobiety. Ktoś jednak w tej całej historii kłamie, a policjanci nie dadzą się zwieźć na manowce. Druga interwencja jest tylko z pozoru humorystyczna. Mężczyzna, podczas kłótni o samochód, połyka kluczyki. Tylko szybka interwencja chirurgiczna może uratować mu życie.


________________________________________

Odcinek 138

Tosiek znajduje tajemniczy medalion należący do ojca. Medalion jest pamiątką z przeszłości o której Krzysiek nie chce mówić. W pracy Emilka informuje go o wynikach testu i spontanicznie wymyka jej się czuły gest. Policjanci dostają pierwsze wezwanie. Zaginęła młoda dziewczyna. Spokojna, prowadząca modowego bloga uczennica. Czy grozi jej jakieś niebezpieczeństwo? A może to zwykła ucieczka z domu. Sprawa komplikuje się z każdą minutą. W drugiej historii funkcjonariusze będą musieli ująć fałszerza recept. Przesłuchanie na komendzie sprawi, że zaczną mu współczuć. Co pchnęło go na drogę przestępstwa?


________________________________________

Odcinek 137

Mikołaj czuje się nie w porządku w stosunku do Oli. Jemu wreszcie zaczęło układać się w życiu prywatnym, ale głupio mu się cieszyć, gdy Ola przeżywa tragedię. Wezwanie do okradzionego starszego małżeństwa będzie początkiem bardzo tajemniczej sprawy. Funkcjonariusze zdemaskują kłamcę oraz wyjątkowo perfidne kobiety, które znalazły ciekawy sposób zarabiania na własnych wdziękach. Druga sprawa będzie dotyczyła zaginionych na planie filmowym lamp. Po co złodziejom tak dziwny łup? Odpowiedź na to pytanie pomoże rozwiązać zagadkę. Po służbie na Mikołaja czeka pod komendą Ania. Para podejmuje ważną życiową decyzję.


________________________________________

Odcinek 136

Emilka jest bardzo zdenerwowana, ma odebrać dziś wyniki testów na obecność wirusa HIV. Wkrótce policjanci dostają zgłoszenie, że jakaś para uprawia seks w samochodzie. Na miejscu okazuje się, że mężczyzna na delegacji wynajął sobie prostytutkę. Emilka naskakuje na niego bardziej niż powinna. Policjanci muszą też rozwiązać sprawę porwania psa, za którego żądany jest okup i zająć się chorym na demencję staruszkiem. Szybko okaże się, że z pozoru zagubiony dziadek przechytrzył wszystkich.


________________________________________

Odcinek 135

Akcja trzeciego odcinka nowego sezonu rozpoczyna się trzy miesiące po tragedii. Na komendzie spore zmiany. Funkcjonariusze z jednostki patrolowej awansują i wdrażają się w nowe obowiązki. Po odprawie dostają dramatyczne wezwanie. Po ulicy błąka się małe, ubrane w pidżamę dziecko. Dziewczynka nie jest w stanie powiedzieć gdzie mieszka. Tymczasem z jej słów wynika, że jej matka znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Kolejne wezwanie dotyczy kradzieży roweru w sklepie. Okazuje się, że prosta sprawa ma drugie dno.


________________________________________

Odcinek 134
Drugi odcinek nowego sezonu przynosi kolejne wstrząsające wydarzenia. Inspektor Wysocki nie przychodzi do pracy. Jest w depresji. Komenda musi jednak funkcjonować. Policjanci zostają skierowani do wyjaśnienia napadu na jubilera. Chory na serce mężczyzna ledwo uszedł z życiem. Funkcjonariusze typują sprawców i dochodzą do zaskakujących wniosków. W drugiej sprawie Emilka i Krzysiek rozwiążą zagadkę znikających zza wycieraczek mandatów i przekonają, że pomysłowość ludzka nie zna granic. Pod koniec dnia dochodzi do tragedii, która wywróci życie komendy miejskiej do góry nogami.


________________________________________

Odcinek 133

W pierwszym odcinku policjanci zmierzą się z wyjątkowo groźną i okrutną psychopatką. Posterunkowa Aleksandra Wysocka - odurzona narkotykami i uprowadzona przez swoją koleżankę Beatę Grudę - walczy o życie. Liczy się każda sekunda. Białach jest odsunięty od poszukiwać swojej partnerki. Wyrusza na patrol razem z nowicjuszem Mieszkiem. Podczas wykonywania obowiązku mężczyźni wraz z Dyżurnym Jackiem prowadzą jednak poszukiwania Oli. Czy uda im się jej pomóc?


***

Nowy sezon niekwestionowanego hitu Czwórki, którego widownia pod koniec emisji poprzedniej serii sięgała 1,9 mln widzów. Czwarty sezon "Policjantek i Policjantów" rozpocznie się serią niezwykle dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona posterunkowa Ola stoczy pojedynek na śmierć i życie z wyjątkowo niebezpieczną psychopatką, Dojdzie także do tragedii, która wywróci życie komendy miejskiej do góry nogami i która dopiero z czasem zacznie ujawniać drugie dno. Pozytywny - choć zupełnie nieoczekiwany - obrót przybiorą natomiast niektóre wątki damsko-męskie. Z całą pewnością fani serialu nie będą mogli narzekać na nudę w życiu swoich ulubionych bohaterów - przed nimi awanse, nowe perspektywy, czekające na rozwiązanie tajemnice z przeszłości, a także bolesne odkrycia oraz kolejne problemy rodzinne i zawodowe.
Funkcjonariuszom nie zabraknie też wyzwań na służbie - w nowej serii m.in.: sprawa prokuratora-oszusta, historia tajemniczego zaginięcia ciała z prosektorium, porwanie małego dziecka z samochodu, próba samobójcza młodziutkiej blogerki modowej, problem bezdomnej rodziny oraz wiele zaskakujących wątków, które napisze samo życie i które po raz kolejny utwierdzą policjantów przekonaniu, że pomysłowość ludzka nie zna granic... 
________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz