PiP - Sezon 3

Sezon 3
________________________________________


Odcinek 132

Przerażony mężczyzna zgłasza się na policję. Został okradziony ze sporej sumy pieniędzy. Problem w tym, że nie pamięta, jak to się stało. Krzysiek i Emilka muszą odtworzyć wydarzenia z poprzedniego wieczoru i ustalić, czy naprawdę doszło do przestępstwa. Wkrótce, podczas zatrzymania narkomana, Emilka kaleczy się igłą ale bagatelizuje sprawę. Jedzie z Krzyśkiem na wezwanie urzędniczki ze skarbówki, która twierdzi, że doszło do próby wręczenia korzyści majątkowej. Łapówka jest jednak nietypowa i wkrótce znika w bardzo prozaicznych okolicznościach. Wieczorem Emilka idzie do Krzyśka. Grają przed paniami z MOPSU zgodną parę. Reakcja Tośka jest wzruszająca, ale wkrótce sielankę burzy telefon ze szpitala, do którego trafił narkoman, który skaleczył Emilkę. Tymczasem Mikołaj nie może dodzwonić się do Oli ale nie przejmuje się tym za bardzo - mają w końcu wolny dzień, a po ploteczkach przy winie u Grudy Ola pewnie odsypia. Wieczorem Mikołaj dostaje bardzo niepokojący sms od Oli.

________________________________________
 
Odcinek 131

Beata Gruda żali się Oli, że czuje, że ich stosunki ostatnio się popsuły. Zaprasza ją do siebie na wieczór - napiją się wina, pogadają jak za starych czasów, powspominają. Ola się zgadza, ale na patrolu zwierza się Mikołajowi, że to nie jest już ta sama Beata, którą znała w liceum. Tymczasem muszą się zająć sprawą pieszego, który został potrącony na ulicy, ale mimo odniesionych ran uciekł z miejsca wypadku. Wkrótce okazuje się, że to obywatel Ukrainy. Mężczyzna trafia do szpitala a policjanci znajdują przy nim nóż domowej roboty. Jaką tajemnicę kryje Ukrainiec? Czego się boi? Skąd i dlaczego uciekał. Pytań jest wiele a czasu coraz mniej. Białach i Wysocka zatrzymują także pijanego chuligana, który - kiedy ma zostać wypuszczony na wolność - za nic nie chce opuścić komisariatu… Wieczorem Mikołaj spotyka się z ratowniczką medyczną. Świetnie się bawią, a tymczasem Ola siedzi z Beatą Grudą. Nagle zaczyna jej się kręcić w głowie. Beata mówi, że dosypała jej do wina środek usypiający, a teraz nadchodzi czas jej zemsty.

________________________________________
 
Odcinek 130

Do Krzyśka przychodzą panie z MOPSU. Mają ocenić, czy Krzysiek dobrze zajmuje się dzieckiem. Samotny ojciec - jeszcze z taką pracą - to nie jest ich zdaniem dobry klimat dla rodziny. Krzysiek kłamie, ze w opiece nad Tośkiem pomaga mu przyjaciółka. Panie zapowiadają, że za tydzień przyjdą jeszcze raz na kontrolę. Tymczasem na jednym z zamożnych wrocławskich osiedli ktoś włamuje się do budki ochroniarza i kradnie twardy dysk z nagraniem. Dla policjantów staje się jasne, że nagranie zarejestrowały jakieś przestępstwo. Podobnie uważa wścibski ochroniarz, który postanawia pomóc policjantom w śledztwie. Rozwiązanie sprawy zaskoczy nawet jego. W tym odcinku Krzysiek i Emilka zajmą się też sprawą pewnego bardzo kochliwego mężczyzny. Jego miłość do wielu kobiet sprawiła że trafił nie tylko do szpitala ale również przed oblicze prokuratora.

________________________________________
 
Odcinek 129

Aresztowany zostaje gangster związany z grupą, która została zatrzymana w wyniku prowokacji posterunkowej Wysockiej. Mężczyzna nie przyznaje się do nękania jej pogróżkami, ale smsy wreszcie ustały. Ola wraca do pracy. Na patrolu z Mikołajem dostają zgłoszenie o włamaniu. Już na pierwszy rzut oka włamanie wygląda na upozorowane. Nikt nie ma wątpliwości, że złodziejem jest pracujący u okradzionej rodziny ogrodnik. Wkrótce okazuje się, że chłopak może mieć na sumieniu dużo więcej. Białach i Wysocka będą też ścigać fałszywego taksówkarza. W jego ujęciu pomoże sierżant Beata Gruda.

________________________________________
 
Odcinek 128

Krzysiek jest przytłoczony trudnościami wychowawczymi. Okazuje się, że Tosiek ostatnio się nie uczy, łobuzuje i pobił jakieś dziecko. Brakuje mu matki i najwyraźniej daje o sobie znać trauma, którą przeżył. Z kolei Emilka jest przygaszona po ostatniej awanturze ojca. Oboje ruszają na patrol w niewesołych nastrojach. Tymczasem w centrum miasta zostaje brutalnie pobity profesor jednej z wyższych uczelni. Wszystkie tropy prowadzą do młodego pseudokibica, z którym wykładowca miał "na pieńku". Policjanci jednak nie wierzą w winę zatrzymanego przez nich chuligana. Okazuje się, że rozwiązanie zagadki jest tuż pod ręką - w rzeczach, które skatowany naukowiec miał cały czas przy sobie... Tego dnia Krzysiek i Emilka dostają też bardzo nietypowe wezwanie. Para studentów w dziwnych przebraniach steruje ruchem na jednej z wrocławskich ulic. Chłopak i dziewczyna tłumaczą że chcieli zrobić coś szalonego przed rozstaniem. Wkrótce okazuje się że za tym wygłupem stoi dużo poważniejsza sprawa. Po ciężkim patrolu Krzyśka czeka kolejna przykra niespodzianka związana z Tośkiem.

________________________________________
 
Odcinek 127

Ola zostaje wysłana na urlop, Mikołaj rusza na patrol w asyście Mieszka Pawlaka. Patrol 05 w nietypowym składzie zmierzy się z tajemniczym zaginięciem człowieka, wyjaśni sprawę gwałtu oraz pokrzyżuje ślubne plany pewnemu bardzo nieodpowiedzialnemu mężczyźnie. Sam Mikołaj będzie też musiał podjąć nietypową interwencję, kiedy odbierze telefon od zapłakanej Emilki.

________________________________________
 
Odcinek 126

Do Krzyśka dzwonią koledzy z komisariatu w Śródmieściu. Zainteresowali się chłopcem, który sam stał na przystanku i czekał na tramwaj. Okazało się że to Tosiek. Poszedł na wagary i chciał przyjechać do ojca. Krzysiek nie może się zwolnić z pracy, ale na szczęście może liczyć na pomoc... Tymczasem razem z Emilką musi szybko znaleźć źródło pochodzenia niebezpiecznego narkotyku który ktoś właśnie sprowadził do Polski. Tzw. "Jaszczur" sieje spustoszenie w organizmie już od pierwszego zażycia i do szpitala trafiają właśnie jego pierwsze ofiary. Policjanci zajmują się też sprawą kradzieży w supermarkecie. Domniemany złodziej uciekł ale ochroniarz zdążył zapisać numery rejestracyjne samochodu, którym odjechał. Zatrzymany mężczyzna nie przyznaje się do kradzieży a jego tłumaczenie jest bardzo przekonywujące.

________________________________________

Odcinek 125

Ola zaczyna dostawać coraz bardziej agresywne pogróżki, rady żeby pisała testament i zdjęcia jej i jej ojca robione z ukrycia. Komendant boi się o córkę. Podejrzewa, że może ktoś z mafii, którą pomogła ująć, wyszedł na wolność i chce się zemścić. Tymczasem Ola i Mikołaj muszą wyjaśnić sprawę okradzionego domu, którego właściciele wyjechali na wakacje. Podejrzenia padają na mieszkających w pobliżu Romów. Policjantów zastanawiają jednak dziwne znaki, które ktoś zostawił na budynku. Ola i Mikołaj łączą ze sobą wszystkie fakty, które wkrótce doprowadzą ich do wyjątkowo dobrze zorganizowanych przestępców. Podczas patrolu Białach i Wysocka dostają też wezwanie do kradzieży w sklepie. Obraz z kamer całkowicie zaskoczy zarówno właściciela sklepu jak i policjantów.

________________________________________

Odcinek 124

Rano wizytę w mieszkaniu Emilki składa ojciec. Jest pijany. Żąda żeby matka wróciła do niego. Emilce udaje się go spacyfikować. Na odchodnym ojciec wyjmuje plik pieniędzy, pytając ile ma zapłacić żeby matka wróciła. Emilka załamana. W pracy, kiedy Krzysiek próbuje ją rozśmieszyć i pocieszyć, ona spontanicznie się do niego przytula, co powoduje sporą konsternację. Tymczasem przychodzi zgłoszenie o włamaniu do kościoła i kradzieży cennego obrazu. Okazuje się, że tamtejszy ksiądz jest miłośnikiem zagadek kryminalnych i postanawia pomóc policji w znalezieniu złodzieja. Jego teorie są coraz bardziej śmiałe jednak nie przybliżają funkcjonariuszy do znalezienia sprawców. Krzysiek i Emilka pomagają też właścicielowi agencji bankowej, nękanego w perfidny sposób przez jednego z klientów.

________________________________________

Odcinek 123

Na komendzie pojawia się Kwieciński. Tym razem nie jest butny ale zgaszony. Rozmawia z Białachem. Ostrzega, żeby uważali na Grudę. Nie chce powiedzieć o co chodzi, ale sugeruje, że trzeba jej się pozbyć. Prosi, żeby Mikołaj pogadał z Komendantem. Mikołaj wprost pyta Grudę o co chodzi. Tymczasem przychodzi zgłoszenie od turystów, którzy wynajęli przez Internet nieistniejący, jak się okazało, apartament. Mikołaj i Ola próbują ustalić jak najwięcej faktów, by namierzyć oszustów. Przestępów zgubi pewność siebie ale ich ujęcie wcale nie będzie takie proste. W tym odcinku policjanci będą także musieli znaleźć wyjątkowo głupiego "żartownisia", który za pomocą lasera oślepia podchodzących do lądowania pilotów.

________________________________________

Odcinek 122

Starsi ludzie padają ofiarą wyjątkowo perfidnego oszusta. Mężczyzna udaje rehabilitanta, który ma kontrakt z przychodnią na darmowe zabiegi. Gdy złodziej dostaje się do mieszkania, usypia i okrada ludzi. Zapała i Drawska zastawiają pułapkę. W tym odcinku policjanci będą musieli także rozwiązać sprawę zaginionego dziecka. Kto i dlaczego przetrzymuje małego chłopca? Czy można pomóc przeżywającej tragedię matce? Po pracy Krzysiek podwozi Emilkę do domu. Dziewczyna przez cały dzień odbierała telefony od matki, która po rękoczynach męża wprowadziła się do niej. Emilka przedstawia kolegę mamie, która jest Krzyśkiem wprost zachwycona.

________________________________________

Odcinek 121
Ola dostaje obrzydliwy anonim. Nie chce siedzieć wieczorem sama w domu i zagaduje Mikołaja, czy po pracy nie miałby ochoty na kino albo wyjście gdziekolwiek. Mikołaj pyta o Jacka. Tymczasem przychodzi zgłoszenie z osiedla, na którym ktoś podrzuca do misek kotów pocięte żyletki. Aspirant Białach i posterunkowa Wysocka podejrzewają, że okrutnym sadystą jest ktoś, kto dobrze zna właścicielkę zwierząt. Krąg podejrzanych zaczyna się jednak poszerzać. Ola i Mikołaj zajmą się też ekshibicjonistą grasującym w jednym z parków. Złapany mężczyzna swoje zachowanie będzie tłumaczył w bardzo nietypowy sposób. Podczas akcji Mikołaj spotyka swoją byłą dobrą koleżankę, która teraz jest ratowniczką medyczną. Koleżanka zaprasza go na wspominanie starych czasów i wino.

________________________________________
 
Odcinek 120

Krzysiek jest szczęśliwy, że wziął udział w przedstawieniu dla chorych dzieci. Tymczasem w domu rodziców Emilki sytuacja przybiera fatalny obrót. Na patrolu Krzysiek i Emilka pomagają w poszukiwaniu zaginionej kobiety. Staruszka choruje na alzheimera i jej życie jest zagrożone. W rozwikłaniu zagadki zniknięcia starszej pani pomoże funkcjonariuszom odkrycie mrocznej rodzinnej tajemnicy. W tym odcinku Zapała i Drawska odbierają także wezwanie do śpiącego na ławce mężczyzny. Młody człowiek nie che wracać do domu. Okazuje się, że jego ojciec postanowił go "wyleczyć" z czegoś co uważa za chorobę.


________________________________________
  
 Odcinek 119
 
Beata Gruda przynosi Oli ciasto rabarbarowe, takie jak robiły kiedyś w liceum. Ola postanawia jej wybaczyć. Na patrolu Ola i Mikołaj jadą na wezwanie rodziców młodej dziewczyny, która związała się z niebezpieczną sektą. Szantażowana dziewczyna ginie w tajemniczych okolicznościach. Ola i Mikołaj rozwiążą też sprawę napadu na budkę z hot dogami.


________________________________________
 
Odcinek 118

Mieszko, który jako klaun zabawia chore dzieci, opowiada Krzyśkowi o planach wystawienia sztuki i pyta, czy nie chciałby zagrać w niej pirata. Na patrolu Krzysiek i Emilka zmierzą się z ludźmi, którzy żerują na ludzkiej naiwności. Przestępcy pożyczają pieniądze, oferując w zamian złoto, które teoretyczne przewyższa wartość pożyczki. Zapała i Drawska zajmą się także szajką drobnych złodziejaszków.


________________________________________
 
Odcinek 117

Dyżurny Jacek zaprasza Olę na piknik. Dziewczyna jest trochę zgaszona, ale przyjmuje zaproszenie. Tymczasem funkcjonariusze otrzymują zgłoszenie o włamaniu w domu kobiety, która samotnie wychowuje syna. Z mieszkania zginęła jedynie konsola do gier. Ola i Mikołaj nabierają podejrzeń, że włamanie jest sfingowane. Wysocka i Białach zmierzą się też z dziwnym włamaniem do sklepu numizmatycznego. Przestępca podmienił prawdziwe mo
nety na fałszywe.


________________________________________ 

Odcinek 116

Do Emilki znów dzwoni mama. Prosi ją, by wieczorem do nich przyjechała, bo ojciec znów ma gorszy okres i ciągle się awanturuje. Matka czuje się bezradna i ma nadzieję, że może obecność Emilki coś zmieni . Tymczasem przychodzi zgłoszenie o wyłudzeniach. Oskarżenia padają w dość zaskakującym kierunku. Krzyśkowi i Emilce trudno jest uwierzyć, że wskazany przez poszkodowanych naprawdę zrobił to, co mu zarzucają, zwłaszcza, że ma mocne alibi, ale ofiary wyłudzeń nie mają najmniejszych wątpliwości, że zostali oszukani właśnie przez niego. Krzysiek i Emilka będą musieli ustalić, kto z przesłuchiwanych przez nich osób mówi prawdę, a kto kłamie. W tym odcinku policjanci zmierzą się także z hipnotyzerem, który wykorzystuje swoje zdolności do popełniania przestępstw. Po pracy Emilka jedzie do rodziców, gdzie czeka ją awantura przy kolacji. Ojciec poniża matkę, Emilka ostro staje w jej obronie. Pokazuje, ze potrafi być twarda i zdecydowana.

________________________________________

Odcinek 115

Pani Zosia z bufetu uległa wypadkowi. Cała komenda oddaje krew. Białach ma niewyraźną minę. W sekrecie zwierza się Oli, czego się obawia. Ola żartobliwie go przytula. Widzi to Jacek. Jest speszony. Tymczasem przychodzi wezwanie od przedsiębiorcy, który podczas rozmowy kwalifikacyjnej odkrył, że jego niedoszły pracownik ma sfałszowany dyplom wyższej uczelni. Dokument jest podrobiony perfekcyjnie, a mężczyzna ma nawet zdjęcie z uroczystego odebrania dyplomów. Posterunkowa Wysocka przez przypadek wpada na pewien trop, który pozwala ująć króla fałszerzy. Zatrzymany mężczyzna przyznaje się do wszystkiego a jego zeznania wzruszają policjantów. Ola i Mikołaj zmierzą się także ze złodziejem, który kradnie samochody na tak zwanego "kupca". Po pracy Jacek pyta, czy Ola coś czuje do Mikołaja.


________________________________________

Odcinek 114

Po odprawie jeden z policjantów docina Mieszkowi Pawlakowi - nie podoba mu się, że "lizus" notuje wszystko co mówił komendant. Krzysiek bierze chłopaka w obronę. Podczas patrolu Krzysiek z Emilką jadą na interwencję do nadużywającej alkoholu kobiety, której zacięły się drzwi w mieszkaniu. Z tego powodu nie zdążyła na sprawę rozwodową. Policjanci szybko nabierają podejrzeń, że pech steranej życiem kobiety może mieć związek z działaniem osób trzecich. W tym odcinku Krzysiek i Emilka muszą także rozwikłać sprawę tajemniczej kradzieży torów tramwajowych i namierzyć bezczelnego złomiarza. Po służbie Mieszko dziękuje Krzyśkowi. Poszliby na piwo ale Krzysiek spieszy się do dziecka. Okazuje się, że Mieszko ma także ważne obowiązki po pracy.

________________________________________
 
Odcinek 113

Ola wyrzuca Grudzie, że wygadała się ojcu o niej i Jacku, nadużywając jej zaufania. Gruda przeprasza i zapewnia, że wymknęło jej się to przez przypadek. Tymczasem przychodzi zgłoszenie z osiedla mieszkaniowego, na którym pobity został młody chłopak. Twierdzi, że nie zna napastnika i nie zna powodów, dla których został zaatakowany. Ola i Mikołaj nie wierzą w jego zeznania. Chłopaka wychowuje babcia, która postanawia pomóc funkcjonariuszom wyjaśnić dziwne zachowanie swojego wnuczka. Wkrótce okazuje się, że wnuczek był bardzo przedsiębiorczy i przez swój talent do interesów narobił sobie sporo problemów. W tym odcinku Mikołaj i Ola zajmują się także umierającym bezdomnym - panem Kazikiem, którego tragedia spotkała się ze znieczulicą ludzi, zbyt zajętych swoimi sprawami żeby mu pomóc.

________________________________________

Odcinek 112

Do Krzyśka dzwoni mecenas Julia. Pyta co u niego i proponuje spotkanie po pracy. Umawiają sie na spacer. Tymczasem Krzysiek i Emilka dostają wezwanie. Na ulicy zasłabł starszy człowiek. Wkrótce okazuje się że wcale nie potrzebuje pomocy lekarza. Jest samotny i udając omdlenia próbuje zwrócić na siebie uwagę. Funkcjonariusze jednak odkrywają, że staruszek ma poważne długi, które narobił z powodu swojej naiwności. Czy Krzysiek i Emilka będą w stanie mu pomóc? W drugiej sprawie policjanci przygotują zasadzkę na wyjątkowo bezczelnego złodzieja benzyny.

________________________________________

Odcinek 111

Ola znowu u komendanta. Ojciec nadal nie jest zachwycony jej nowym związkiem ale tym razem rozmowa przybiera już trochę inny ton. Ola próbuje wyciągnąć od ojca, kto mu powiedział o tym, co ją łączy z Jackiem. Podczas patrolu Ola i Mikołaj dostają wezwanie do szkoły. Ktoś ukradł portfel klasowego prymusa. Podejrzenie padło na uczącego się w tej samej szkole wychowanka Ośrodka Terapii Uzależnień. Wszystko wskazuje na to, ze chłopak znowu zaczął brać narkotyki. Żeby rozwiązać zagadkę - funkcjonariusze będą musieli poznać szkolne tajemnice i spróbować powiązać ze sobą z pozoru nie pasujące do siebie szczegóły. W tym odcinku Białach i Wysocka zmierzą się również z wyjątkowo sprytnym i niepozornym złodziejem. Po służbie Ola postanawia wynagrodzić Mikołajowi przykrość, jaką mu sprawiła swoimi podejrzeniami. Zabiera go do muzeum motoryzacji, które prowadzi jej znajomy. Mikołaj jest zachwycony. Oboje świetnie się bawią…

________________________________________
Odcinek 110

Nadużywający alkoholu ojciec zostaje oskarżony o kradzież. Poszkodowanym jest jego syn. Jednak Zapale i Drawskiej kilka rzeczy się w całej sprawie nie zgadza. Czy rodzinna tragedia z przeszłości i plany życiowe syna mogą mieć coś z tą kradzieżą wspólnego? Krzysiek i Emilka zostają też wezwani do salonu kosmetycznego, gdzie zmierzą się z wyjątkowo przebiegłą i chciwą oszustką. Podczas patrolu Emilkę czeka także zaskakujące spotkanie z własnym ojcem, kiedy wraz z Krzyśkiem zatrzymują za wykroczenie luksusowy samochód...

________________________________________

Odcinek 109

Komendant Wysocki wzywa do siebie Olę. Chce wiedzieć, czy to prawda, że ma romans z Nowakiem? Ola wraca od ojca wściekła, jest pewna, że to Białach mu doniósł. Mikołaj się broni. Tymczasem zostają wezwani do bójki w warsztacie samochodowym. Dzieją się w nim dziwne rzeczy a pracujący tam bracia oskarżają się wzajemnie. Kto stoi za podmianami części samochodowych i spartolonymi naprawami? Mikołaj i Ola muszą się też zająć zgłoszeniem z kolektury, gdzie czeka na nich rodzina, która twierdzi, że wygrała główną nagrodę. Sprawy jednak szybko się komplikują. Po pracy do Oli przychodzi dyżurny. Chce z nią pogadać.

________________________________________

Odcinek 108

Franek miał mieć nad ranem operację. Krzysiek rozmawia z Moniką przez komunikator. Monika jest potwornie zdenerwowana - nastąpiły powikłania, prawdopodobnie konieczna będzie druga operacja… Z kolei Emilka rozmawia przez telefon z matką. Martwi się, słysząc, że ojciec wyżywa się na niej po ostatniej rodzinnej kolacji. Tymczasem przychodzi wezwanie do ogródków działkowych, gdzie pobiło się dwóch mężczyzn. Każdy z nich twierdzi, że ten kawałek ziemi należy do niego. Krzyśkowi i Emilce udaje się załagodzić sprawę. Poznają przy tym perypetie życiowe jednego z nich: mężczyzna odkrył zdradę żony i postanowił już nigdy nie wracać do swojego domu. Działka, na której mieszkał, była jego własnością. Nigdy jej nikomu nie sprzedawał. Jak to więc się stało, że kupiec ma w ręku podpisane przez niego dokumenty? W tym odcinku do akcji wkroczy także dyżurny, który w dramatycznych okolicznościach pomoże zagubionej w lesie matce z dzieckiem. Wieczorem Krzysiek kontaktuje się z Moniką, żeby dowiedzieć się, co z Frankiem.

________________________________________

Odcinek 107

Nowy praktykant, Mieszko, przychodzi do Białacha. Wie, że wszyscy podejrzewają, że to on zrobił i przesłał do gazety zdjęcie z pożegnalnej imprezy Moniki, ale to nieprawda! I ma na to dowód. Białach przyznaje mu rację. Ma swoje podejrzenia, które jednak oburzają Olę. Tymczasem przychodzi zgłoszenie od taksówkarza, który zatrzymał mężczyznę, wyglądającego jakby był pod wpływem alkoholu. Zatrzymany biznesmen nie wie, co się z nim dzieje, ale jednego jest pewien: nie pił żadnego alkoholu i nie bierze narkotyków. Policjanci przypuszczają, że ktoś postanowił się na nim zemścić i podrzucił mu do jedzenia albo picia jakąś zakazaną substancję. W tym odcinku Mikołaj i Ola rozwiązują też sprawę kradzieży samochodu atrakcyjnej kobiety. Z pomocą przyjdzie im jej zazdrosny mąż.

________________________________________

Odcinek 106

Krzysiek dostaje od Moniki SMS-a. Czekają z Frankiem w Austrii na zbliżającą się operację. Emilka jest trochę przygnębiona. Czuje, że nigdy nie stworzy z Krzyśkiem takiego tandemu jak jej z poprzedniczką. Tymczasem dostają wezwanie do hurtowni, w której w nocy doszło do włamania. Sprawa wydaje się rutynowa, ale zachowanie właściciela jest trochę dziwne. Gdy wyjdą na jaw sprawy z przeszłości policjanci rozpoczną wyścig z czasem. Czy uda im się dopaść mordercę? W tym odcinku Krzysiek i Emilka natkną się też na dziecko, które mama straszy policją, kiedy niegrzecznie się zachowuje. Podczas wizyty w domu dzieciaka, sprawy przyjmą niespodziewany obrót. Po pracy Krzysiek, chcąc przełamać lody, zaprasza Emilkę na kolację. Dziewczyna jednak jest już umówiona z rodzicami, chociaż wyraźnie nie cieszy się na czekającą ją wizytę.

________________________________________

Odcinek 105

Nadchodzi dzień mistrzostw Dolnego Śląska w karate. Białach, który startuje w zawodach, jest bardzo podniecony. Ola i dyżurny obiecują, że pojawią się na zawodach. Tymczasem przychodzi zawiadomienie o kradzieży. Młody chłopak próbował wynieść ze sklepu słodycze. Dzieciak jest hardy, nie chce rozmawiać z policją. Ola i Mikołaj odwożą go do domu. Po wyjściu z mieszkania zaczepia funkcjonariuszy sąsiadka. Twierdzi, że dzieciak głoduje. Policjanci będą też musieli rozstrzygnąć konflikt między klientką w sklepie a nerwowym ochroniarzem.

________________________________________

Odcinek 104

Krzysiek i Emilka znajdują nieprzytomną kobietę. Badania toksykologiczne w szpitalu wykazują, że jest uzależniona od leków psychotropowych. Pacjentka po odzyskaniu przytomności twierdzi, że nigdy nie brała żadnych silnych medykamentów. Czy mówi prawdę? Jeśli tak, to kto i dlaczego próbuje ją wrobić. Patrol dostaje też zgłoszenie dotyczące imprezy, która wymknęła się spod kontroli. Jej uczestnicy będą mieli problemy nie tylko ze zdrowiem ale i prawem. Przez cały dzień Krzyśkowi na patrolu bardzo brakuje Moniki. Emilka, która od razu to wyczuła, próbuje jakoś odnaleźć się w tej sytuacji.

________________________________________

Odcinek 103

Gruda spotyka się z Kwiecińskim. Ten niezadowolony. Afera z piciem szampana nie zaszkodziła komendzie. Sprytnie się wytłumaczyli. Mówi, ze Gruda musi się bardziej postarać bo nie dostanie awansu. Gruda mówi, że w dupie ma awans pyta czemu tak Kwieciński nie nienawidzi policjantów z tej komendy. Kwieciński odpowiada, że go poniżyli i że to miała być jego komenda. Kwieciński pyta dlaczego Gruda z nim współpracuje skoro nie liczy na awans. Gruda mówi, że ma prywatne porachunki z Olą i jej ojcem. Przestępcy szukają coraz to nowych sposobów oszustwa. W tym odcinku Wysocka i Białach zmierzą się z cwaniakiem, który wymyślił, jak za pół ceny można kupować w sklepie sprzęt elektroniczny. Ola i Mikołaj zostaną też wezwani do złodzieja psów. Funkcjonariuszom na pomoc w rozwikłaniu zagadki przyjdzie rezolutna staruszka. Tymczasem Gruda spotyka się z Kwiecińskim, który nie jest zadowolony z efektów jej działań na komendzie.
________________________________________

Odcinek 102

W gazecie pojawiło się zdjęcie z imprezy pożegnalnej Moniki. Widać na niej jak Krzysiek trzyma w ręku butelkę szampana. Tytuł artykułu sugeruje, że policjanci urządzili sobie w pracy libację. Na komendzie robi się z tego afera. Atmosfera jest napięta, ktoś z obecnych na pożegnaniu Moniki musiał dać zdjęcie prasie - podejrzenia padają na nowego praktykanta Mieszka Pawlaka. Tymczasem Krzysiek i Emilka muszą zająć się sprawą staruszki, która twierdzi, że jest prześladowana przez swoją przyszłą synową. Narzeczona syna nie przyznaje się do zarzutów, ale nie jest w stanie udowodnić swojej niewinności. Policjanci muszą dociec kto i dlaczego zamienił życie emerytki w koszmar. Zapała i Drawska zmierzą się także z dziwnym przypadkiem młodego ojca. Mężczyzna jest trzeźwy nie brał narkotyków ale zachowuję się w sposób bardzo podejrzany. Po pracy Krzysiek umówił się z Moniką, która w nocy ma samolot do Austrii. Krzysiek przyprowadził Tośka, by pożegnał się z Frankiem. A Monika i Franek przyszli z psem - Sierżantem.

________________________________________

Odcinek 101

Ktoś okrada starszych ludzi podając się za policjanta. Oszust jest bezczelny i bardzo bezwzględny. Ola i Mikołaj liczą na to, że wkrótce popełni błąd dzięki któremu będzie można go ująć. Patrol zajmuje się też sprawą emeryta, który nie radzi sobie ze swoim wnukiem. Chłopak przez zamiłowanie do dość nietypowego stylu ubierania może mieć poważne problemy z prawem. Tymczasem Olę nachodzą wątpliwości, czy powinna zakochiwać się w policjancie, na dodatek z takim, z którym pracuje. Zwierzą się ze swoich rozterek Grudzie. Białach chwali się Oli, ze niedługo startuje w mistrzostwach dolnego śląska policjantów w karate kyokushin.

________________________________________

Odcinek 100

Na komendzie pojawia się praktykant - Mieszko Pawlak. Na odprawie komendant zaprasza go na wieczorną imprezę - pożegnanie Moniki. Dziś jest jej ostatni patrol przed wyjazdem. Tymczasem przychodzi zgłoszenie o ekologu, który przypiął się do drzewa. W ten sposób próbuję zablokować budowę drogi. Mężczyzna jest zdeterminowany, ale Monika i Krzysiek zaczynają podejrzewać, że nie chodzi mu wcale o dobro przyrody. Policjanci będą też mieli do rozwiązania zagadkę dziwnych kradzieży w sklepie z odzieżą. Co wspólnego z cała sprawą ma elegancka klientka i fakt że mieszkała jakiś czas we Francji?
Monika i Krzysiek zajmują się zgłoszeniem z fundacji pomagającej dzieciom. Ktoś włamał się do jej siedziby i ukradł karton zabawek. Kto i dlaczego zadał sobie tyle trudu dla kilku pluszaków? Policjanci zajmą się też sprawą okradzionego w autobusie mężczyzny. Podejrzenia pada na kierowcę, ten jednak do niczego się nie przyznaje. Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty. Tymczasem Krzysiek ma coraz większe problemy finansowe, a Monika powoli szykuje się do wyjazdu. Będzie opiekowała się Frankiem po operacji a także w czasie rehabilitacji.
Gruda wpada do Oli na ploteczki. Ola swobodnie z nią rozmawia o relacjach na komendzie. Przychodzi zgłoszenie: Ola i Mikołaj staną oko w oko z całą chmarą biegających zwierząt, które ktoś wypuścił ze schroniska. Tego dnia nasz patrol będzie także musiał ustalić, czy kobieta, która wzywa funkcjonariuszy do dziejących się za ścianą awantur, próbuje mścić się na swoich sąsiadach, czy może naprawdę coś złego dzieje się w mieszkaniu obok.
Gruda wpada do Oli na ploteczki. Ola swobodnie z nią rozmawia o relacjach na komendzie. Przychodzi zgłoszenie: Ola i Mikołaj staną oko w oko z całą chmarą biegających zwierząt, które ktoś wypuścił ze schroniska. Tego dnia nasz patrol będzie także musiał ustalić, czy kobieta, która wzywa funkcjonariuszy do dziejących się za ścianą awantur, próbuje mścić się na swoich sąsiadach, czy może naprawdę coś złego dzieje się w mieszkaniu obok.
  
________________________________________

Odcinek 99

Mikołaj i Ola dostają zgłoszenie o skradzionym z podwórka skuterze. Sąsiedzi wskazują winnego. To młody chłopak z patologicznej rodziny, który kręcił się przy garażach. W toku postępowania policjanci orientują się, że chłopak ma spore kłopoty i to wcale nie z powodu kradzieży skutera. Funkcjonariusze będą też musieli zmierzyć się ze sprawą tajemniczych aktów wandalizmu na jednej z ulic Wrocławia. Tymczasem Beata Gruda coraz bardziej zaprzyjaźnia się, ze wszystkimi na komendzie. Przynosi ciasto, doradza profosowi, co kupić żonie na urodziny, kokietuje komendanta. Tylko Białach wydaje się odporny na jej urok.

________________________________________

Odcinek 98

Monika i Krzysiek zajmują się zgłoszeniem z fundacji pomagającej dzieciom. Ktoś włamał się do jej siedziby i ukradł karton zabawek. Kto i dlaczego zadał sobie tyle trudu dla kilku pluszaków? Policjanci zajmą się też sprawą okradzionego w autobusie mężczyzny. Podejrzenia pada na kierowcę, ten jednak do niczego się nie przyznaje. Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty. Tymczasem Krzysiek ma coraz większe problemy finansowe, a Monika powoli szykuje się do wyjazdu. Będzie opiekowała się Frankiem po operacji a także w czasie rehabilitacji.

________________________________________

Odcinek 97

Gruda wpada do Oli na ploteczki. Ola swobodnie z nią rozmawia o relacjach na komendzie. Przychodzi zgłoszenie: Ola i Mikołaj staną oko w oko z całą chmarą biegających zwierząt, które ktoś wypuścił ze schroniska. Tego dnia nasz patrol będzie także musiał ustalić, czy kobieta, która wzywa funkcjonariuszy do dziejących się za ścianą awantur, próbuje mścić się na swoich sąsiadach, czy może naprawdę coś złego dzieje się w mieszkaniu obok.

________________________________________

Odcinek 96

Na ulicy zostaje po­trą­co­na mło­da dziew­czy­na. Spraw­ca ucie­ka na mo­to­cy­klu. Dziew­czy­na jest kom­plet­nie za­ła­ma­na. Praw­do­po­dob­nie ma po­waż­nie skrę­co­ną no­gę, a za dwa dni mia­ła brać udział w waż­nych za­wo­dach ta­necz­nych. Kto stoi za wy­pad­kiem? Krąg po­dej­rza­nych jest cał­kiem spo­ry. W mię­dzy­cza­sie po­li­cjan­ci in­ter­we­niu­ją w spra­wie mło­dej mo­del­ki, któ­rą od­wo­żą do do­mu po tym, jak za­sła­bła na uli­cy. Funk­cjo­na­riu­sze po­zna­ją ta­jem­ni­cę ro­dzin­ną. Do cze­go jest zdol­na matką że­by jej cór­ka mo­gła zro­bić ka­rie­rę?

________________________________________

Odcinek 95

Bia­łach od­bie­ra wy­ni­ki u le­ka­rza. Mu­si się wziąć za sie­bie - le­piej się od­ży­wiać i mniej de­ner­wo­wać. Prze­cho­dzi więc na die­tę, ale przez to sta­je się jesz­cze bar­dziej ner­wo­wy bo ca­ły dzień jest głod­ny. Tym­cza­sem w le­sie zna­le­zio­ny zo­sta­je pół­przy­tom­ny chło­pak. Twier­dzi, ze wy­szedł na spa­cer i się zgu­bił, ale jest ja­sne że kła­mie. Po­li­cjan­ci znaj­du­ją przy nim ta­jem­ni­czą od­zna­kę, któ­ra su­ge­ru­je, że na­le­ży do ja­kieś jed­nost­ki pa­ra­mi­li­tar­nej. Funk­cjo­na­riu­sze po­dej­rze­wa­ją, że je­go ży­cie jest za­gro­żo­ne. W dru­giej spra­wie po­li­cjan­ci bę­dą mu­sie­li się zmie­rzyć z bar­dzo nie­ty­po­wym kie­szon­kow­cem i od­kry­ją "szko­łę" dla po­cząt­ku­ją­cych… do­li­nia­rzy.

________________________________________

Odcinek 94

Ar­tur wy­cho­dzi na wol­ność. Mo­ni­ka jest szczę­śli­wa i umie­ra z cie­ka­wo­ści, kto stoi za da­ro­wi­zną, któ­ra ura­to­wa­ła na­dzie­je na ry­chłą ope­ra­cję Fran­ka. Tym­cza­sem przy­cho­dzi zgło­sze­nie o kil­ku po­bi­ciach. Po­zor­nie in­cy­den­ty wy­glą­da­ją na nie­po­wią­za­ne ze so­bą. Wkrót­ce uda­je się zła­pać do­mnie­ma­ne­go spraw­cę jed­nak po­bi­cia nie usta­ją. Wy­glą­da na to, że za­dy­my na mie­ście to ja­kaś więk­sza za­pla­no­wa­na ak­cja. W mię­dzy­cza­sie po­li­cjan­ci do­sta­ją we­zwa­nie do nie­ty­po­wo za­cho­wu­ją­cej się star­szej pa­ni. Na miej­scu jest cór­ka sta­rusz­ki oraz jej dziw­nie prze­stra­szo­ny wnuk.

________________________________________

Odcinek 93

Bia­łach słab­nie na od­pra­wie. Ko­men­dant wzy­wa ka­ret­kę. Na Pa­trol po­je­dzie Emil­ka z Olą. Na do­miar złe­go ko­men­dant za­de­cy­do­wał, że bę­dzie im to­wa­rzy­szył dzien­ni­karz, któ­ry re­ali­zu­je pro­gram te­le­wi­zyj­ny o po­li­cji. Emil­ka i Ola bę­dą mu­sia­ły od­na­leźć czło­wie­ka, któ­ry opa­no­wał do per­fek­cji ży­cie na cu­dzy koszt. Ja­da w ele­ganc­kich re­stau­ra­cjach nie pła­cąc za je­dze­nie, jeź­dzi no­wy­mi sa­mo­cho­da­mi z sa­lo­nów i uwa­ża że wszyst­ko to mu się na­le­ży. Po­li­cjant­ki zmie­rzą się też ze spryt­ny­mi zło­dziej­ka­mi sto­su­ją­cy­mi me­to­dę kra­dzie­ży na tak zwa­ny "pa­ra­wan".

________________________________________

Odcinek 92

Mo­ni­ka, któ­ra obie­ca­ła so­bie, że zro­bi wszyst­ko, że­by jak naj­szyb­ciej wy­cią­gnąć mę­ża z wię­zie­nia, sta­je przed trud­nym dy­le­ma­tem: na kau­cję mu­sia­ła­by pójść du­ża część pie­nię­dzy prze­zna­czo­na na ope­ra­cję Fran­ka. Przez ca­ły czas bi­je się z my­śla­mi. Tym­cza­sem przy­cho­dzi zgło­sze­nie od ko­bie­ty, do któ­rej miesz­ka­nia wtar­gnął jej by­ły mąż. Męż­czy­zna jest na zwol­nie­niu wa­run­ko­wym, więc mo­że mieć po­waż­ne kło­po­ty. Wkrót­ce oka­zje się, że to nie ko­niec je­go pro­ble­mów. By­ła żo­na oskar­ża go o mo­le­sto­wa­nie cór­ki. Po­li­cjan­ci ma­ją ma­ło cza­su że­by dojść do praw­dy. Na szczę­ście w wy­ja­śnie­niu za­gad­ki po­ma­ga im przy­pa­dek. Po­li­cjan­ci mu­szą też zmie­rzyć się z pro­ble­mem bez­dom­nych że­bra­ją­cych w cen­trum mia­sta. Męż­czyź­ni są agre­syw­ni i na­chal­ni. Wkrót­ce oka­zu­je się, że to oni po­trze­bu­ją po­mo­cy po­li­cji. Nie­ocze­ki­wa­ny zwrot ak­cji na­stą­pi też w sy­tu­acji Mo­ni­ki, roz­dar­tej mię­dzy świa­do­mo­ścią jak mąż po­li­cjant­ki trak­to­wa­ny jest przez współ­więź­niów i roz­pa­czą z po­wo­du ko­lej­nej umy­ka­ją­cej szan­sy na ope­ra­cję sy­na.

________________________________________

Odcinek 91
Na komendzie zaczyna pracę sierżant Beata Gruda, dawna koleżanka Oli. Tymczasem ktoś próbuje podpalić podupadający salon fryzjerski. Policjanci przyjmują hipotezę, że jest to próba wyłudzenia odszkodowania. Policjanci zostają też wezwani do kradzieży w aptece. Właściciel złapał złodziejkę na gorącym uczynku. Sprawa jednak nie jest oczywista.

________________________________________

Odcinek 90

Na jednym z osiedli pobito fotografa. Policjanci ustalają, że napastnikiem był kierowca rajdowy, który twierdzi, że nie żałuje tego co zrobił. Krzysiek i Monika zatrzymają też człowieka, który sterroryzował w klinice dla zwierząt panią weterynarz. Tymczasem w życiu prywatnym Monikę czekają kolejne trudne chwile po aresztowaniu jej męża.


________________________________________

Odcinek 89

Białach ma już 18 punktów karnych i 3 mandaty, które uzbierał podczas motocyklowych eskapad, co prowadzi do awantury z komendantem. W dodatku przez cały dzień Ola prowadzi radiowóz co strasznie denerwuje Mikołaja. Funkcjonariusze otrzymują wezwanie w sprawie potrąconego rowerzysty. Zajmą się także staruszką, która nie mogła dogadać się ze swoją przyszłą synową i zamieszkałą na działkach.

________________________________________

Odcinek 88

Biologiczny ojciec Franka po niefortunnym upadku leży w śpiączce w szpitalu. Mąż Moniki zostaje aresztowany. Krzysiek i Emilka zajmują się skargą na kobietę, która w swoim mieszkaniu ma prowadzić agencję towarzyską. Gospodyni nie kryje, że wiedzie bujne życie osobiste, ale nie ma dowodów na przestępstwo. Funkcjonariusze rozwiązują też zagadkę włamań do piwnic, podczas których giną soki i kompoty. W międzyczasie Emilka odbiera telefon od ojca. Po tej rozmowie zaczyna płakać.

________________________________________

Odcinek 87

Mikołaj chce wziąć udział w mistrzostwach policjantów w karate kyokushin i zaczyna intensywnie trenować. Kupuje sobie też motocykl. Tymczasem ktoś dzwoni z informacją o porzuconej na parkingu ciężarówce. Na miejscu okazuje się, że w aucie uwiezieni są nielegalni emigranci, których przemytnicy pozostawili na pewną śmierć. Funkcjonariusze przyczynią się do rozbicia bandyckiej szajki. Po pracy Olę czeka romantyczny wieczór.

________________________________________

Odcinek 86

Krzysiek wciąż ma problemy finansowe. Funkcjonariusze zajmują się zgłoszeniem pary turystów, którym nastolatek ukradł aparat fotograficzny. Małżonkowie mają zgoła odmienny stosunek do zdarzenia. Zapała nabiera podejrzeń, że mężczyzna nie mówi im wszystkiego. Policjanci interweniują też po telefonie ośmiolatka, którego pijana matka chce prowadzić auto. Monika zastaje w domu awanturującego się biologicznego ojca Franka.

________________________________________

Odcinek 85

Białach ma urodziny, ale nikt nie wydaje się o tym pamiętać, więc chodzi smutny i zgryźliwy. Tymczasem przychodzi zgłoszenie od czarnoskórego mężczyzny, któremu ktoś wypisuje na drzwiach obelgi. Podejrzenie pada na grupę osiedlowych chuliganów. Mikołaj i Ola będą się także musieli zmierzyć ze sprawą tajemniczych kradzieży, których sprawcy nie pozostawiają żadnych śladów.

________________________________________

Odcinek 84

Krzysiek w dość przykrych okolicznościach odkrywa, że jego żona ukryła przed nim jeszcze więcej tajemnic. Nawet teraz będzie zmuszony płacić za jej błędy, i to bardzo słono.

________________________________________

Odcinek 83

Ola spotyka na korytarzu dyżurnego Nowaka. Okazuje się, że Jacek też lubi teatr i ma bilety na fajną sztukę. Po pracy Mikołaj zaprasza Olę na piwo. Ola czuje się trochę niezręcznie, jednemu z kolegów będzie musiała odmówić.

________________________________________

Odcinek 82

Policjanci zbadają sprawę ataku snajpera w jednym z wrocławskich parków. Zajmą się również sprawą napadu na sklep. Monika umawia się z Krzyśkiem na wspólny spacer z dziećmi. Franek i Tosiek od razu łapią dobry kontakt i świetnie się razem bawią. Nieoczekiwanie podchodzi do nich jakiś człowiek i zagaduje do Franka. Monika od razu rozpoznaje mężczyznę. Starszy posterunkowy próbuje ułożyć swoje życie na nowo po pewnym tragicznym wydarzeniu.

________________________________________

Odcinek 81

Ola dochodzi do siebie po ciężkich przejściach z bandytami, którzy grozili jej, ojcu oraz Mikołajowi. Żona Mikołaja wraca z odwyku do domu. Mikołaj wierzy, że teraz wszystko znów zacznie się układać i jedzie do niej z kwiatami. W tym odcinku policjanci postarają się rozwiązać sprawę zagadkowego pobicia. Dostaną również zgłoszenie o nielegalnym handlu ulicznym.

________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz