PiP - Sezon 2

________________________________________

SEZON 2

________________________________________

Odcinek 80

Monika i Krzysiek dostają zgłoszenie o dziecku uwięzionym w domu, które zauważył jeden z przechodniów. Gdy przyjeżdżają na interwencję przez okno na parterze widzą związaną dziewczynkę, jednak mylnie identyfikują mieszkanie i w rezultacie uwięzione dziecko ktoś w międzyczasie zabiera. Wkrótce na komendę zgłaszają się rodzice 10-letniej Asi. Twierdzą, że ich córka została uprowadzona. Dzisiaj miało dojść do przekazania okupu, ale ktoś spłoszył porywaczy. Sierżant sztabowy Kownacka i starszy posterunkowy Zapała podejmują wraz z policjantami wydziału dochodzeniowego desperacką próbę odnalezienia i uwolnienia porwanego dziecka. Czy zdołają wypełnić to trudne zadanie? W tym samym czasie brytyjska policja przeprowadza szturm na mieszkanie, w którym zabarykadowała się Dorota ze swoim kochankiem i Tośkiem. Po pracy Krzysztof odzyska syna.

________________________________________

Odcinek 79

Mikołaj i Ola zostają wezwani do słaniającego się mężczyzny. Dziwnie zachowujący się człowiek trafia do szpitala. Okazuje się, że mężczyzna połknął kapsułki z narkotykami, z których jedna się rozszczelniła. W ujęciu i namierzeniu siatki narkotykowych dilerów będzie musiał pomóc Białach, działając tym razem "pod przykryciem". Kolejne wezwanie, którym zajmą się funkcjonariusze to bójka. Niestety na miejscu zastają tylko młodego chłopaka z urazami głowy. Jego stan jest ciężki. Chłopak należy do subkultury "skejtów". Dzięki naszym policjantom szybko udaje się ustalić, kto jest sprawcą pobicia. Posterunkowa Wysocka znajdzie się na celowniku gangsterów.

________________________________________

Odcinek 78

Na przystanku mdleje młody chłopak - Krystian. Wygląda na to, że został niedawno pobity. Do nieprzytomnego chłopaka zostaje wezwana karetka oraz policja. Funkcjonariusze znajdują przy nim znaczną sumę pieniędzy. Chłopak zostaje zbadany przez Ratowników Medycznych, ale nie zgadza się na przewiezienie do szpitala. Mówi, że wszystkich obrażeń doznał na treningu. Sierżant sztabowy Monika Kownacka i starszy posterunkowy Krzysztof Zapała zaczynają podejrzewać, że chłopak bierze udział w nielegalnych walkach. W drugiej sprawie policjanci dostają zgłoszenie z informacją, że w parku, do drzewa został przywiązany mężczyzna. Na miejscu okazuje się, że na twarzy poszkodowanego przyklejona jest kartka "JESTEM ZEREM". Mężczyzna nie wie, kto go tak urządził, ale funkcjonariusze mają podejrzenia. Monika zmierzy się z szantażystą.

________________________________________

Odcinek 77

Policjanci dostają polecenie sprawdzenia informacji o kobiecie, która stoi na dachu wieżowca. Na miejscu spotykają mężczyznę, który zgłosił zdarzenie. Marcin Piotrowski pokazuje funkcjonariuszom buty i torebkę, którą wyrzuciła dziewczyna. Ola i Mikołaj dostają się na dach budynku. Młoda kobieta chce popełnić samobójstwo. Do akcji włącza się policyjny negocjator. Aspirant Białach i posterunkowa Wysocka próbują ustalić, co popchnęło dziewczynę do tak dramatycznej decyzji. Rozmowa z rodziną, chłopakiem oraz przyjaciółmi desperatki rzucają nowe światło na sprawę. Po pracy Ola odwiedza Mikołaja, aby w ramach przeprosin przyrządzić i zjeść z nim kolację. Niestety, zastaje u niego Emilkę.

________________________________________

Odcinek 76

W restauracji zjawia się dwóch napastników z żądaniem haraczu. Przerażony właściciel odmawia wypłacenia bandytom tysiąca złotych i w konsekwencji zostaje przez nich pobity. Kiedy zjawiają się policjanci z patrolu 06, na miejscu jest już także wspólnik restauratora. Mężczyźni nie mają pojęcia, kto nasłał na nich przestępców. Pierwsze tropy prowadzą do konkurencji oraz porywczego dostawcy jednak prawda okaże się zupełnie inna... W międzyczasie oficer dyżurny przekazuje Monice i Krzyśkowi zgłoszenie o napaści na kobietę. Na miejscu okazuje się jednak, że ofiara napadu przy bankomacie - Katarzyna - nie jest zadowolona z pojawienia się policji. Bagatelizuje całą sprawę, mówiąc wprost, że jej zdaniem nic takiego się nie stało. Sierżant sztabowy i starszy posterunkowy zaintrygowani taką postawą ofiary postanawiają nie odpuszczać śledztwa. Wieczorem pod swoim blokiem Kownacka spotka biologicznego ojca Franka. Czy policjantka ulegnie szantażyście?

________________________________________

Odcinek 75

Tego dnia na służbę wyrusza patrol w nietypowym składzie: posterunkowa Aleksandra Wysocka i sierżant Emilia Drawska. Jak wiadomo, obie panie nie są w najlepszej komitywie. Pierwszym zgłoszeniem, jakie otrzymują tego dnia policjantki jest kradzież w supermarkecie. Ktoś ukradł 20 odtwarzaczy MP3, a tropy prowadzą do domu poprawczego. Jednak wychowawca podejrzanych zapewnia, że chłopcy podczas kradzieży byli w domu. Kolejną interwencją jaką podejmą nasze funkcjonariuszki będzie sprawa młodego chłopaka, który został zamknięty przez ojca w swoim pokoju. Ola i Emilka uwalniają go w dobrej wierze, ale okazuje się, że chłopak został uwięziony nie bez powodu. Posterunkowa popełnia wykroczenie służbowe. Wspólny patrol Wysockiej z Drawską, ociepla ich relacje.

________________________________________

Odcinek 74

Starszy posterunkowy, ze swoją prawniczką, przed pracą załatwiał formalności w sprawie porwanego syna. Nieletnia dziewczyna z dobrego domu zostaje oskarżona o proponowanie usług seksualnych w galerii handlowej. Nastolatka do niczego się nie przyznaje. Monika i Krzysiek muszą ustalić gdzie leży prawda. Czy dziewczyna jest w niebezpieczeństwie, czy może wszystko jest tylko jedną wielką pomyłką? Podczas drugiej interwencji policjanci rozwiązują sąsiedzki spór zwaśnionych od lat kobiet. Panie wzajemnie oskarżają się, że jednak próbuje zrobić z drugiej wariatkę. Po pracy policjant dowiaduje się od  Julii, że Dorota związała się z człowiekiem poszukiwanym za podwójne morderstwo. Tosiek może być w poważnym niebezpieczeństwie.

________________________________________

Odcinek 73

Mikołaj i Ola dostają zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, który grozi podpaleniem Urzędu Skarbowego. Po zatrzymaniu mężczyzna twierdzi, że nie ma już dla niego ratunku i prędzej czy później targnie się na swoje życie. Chwilę później staruszek w wyniku nieuwagi aspiranta Białacha ucieka z komendy. Czy policjanci odnajdą desperata i zdąża uratować mu życie? Kolejna interwencja, jaką podejmują funkcjonariusze, to wezwanie do mężczyzny, który odnawiał starszej pani płot. Niestety pracę umilał sobie racząc się koniakiem właścicielki, który okazał się być bardzo kosztownym trunkiem. Robotnik może nawet trafić do więzienia. Emilka wygrała w plebiscycie na najpiękniejszą policjantkę Wrocławia. Po zakończonej służbie pod komendę przychodzi była żona Mikołaja. Kamila jest pijana.

________________________________________

Odcinek 72

Przed służbą Krzysiek otrzymuje dramatyczny telefon od przerażonego syna. Błaga aby przyjechał po niego do Anglii. Na komendę przychodzi anonim, alarmujący o dramatycznej sytuacji w pewnej rodzinie. Patrol w nietypowym składzie - Krzysiek Zapała i Emilka Drawska - na miejscu orientuje się, że głowa rodziny, Bronek, wraz z nastoletnim synem zmagają się z uzależnioną od alkoholu matką. Ojciec nie chce zgłaszać żadnej skargi. Żona czasem się awanturuje, ale to nic groźnego. Wkrótce dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które rzucają nowe światło na sprawę. W tym odcinku policjanci zajmują się także zgłoszeniem starszej pani, która odkryła, że odwiedzającego ją lekarza w ogóle nie ma w rejestrze.

________________________________________

Odcinek 71

Wysocka ma kłopoty przez Napierskiego. Podczas zatrzymania pojazdu do kontroli, naćpany były chłopak posterunkowej powoływał się na znajomość z nią i jej ojcem. Sprawą zainteresowało się BSW z Kwiecińskim. Ola i Mikołaj otrzymują wezwanie od Bartka, który zgłasza kradzież laptopa i oskarża o to swoją byłą dziewczynę, Agatę. Policjanci przyjmują zgłoszenie, ale żeby przesłuchać kobietę muszą ustalić jej obecne miejsce pobytu. W międzyczasie funkcjonariusze przyjmują wezwanie związane z serią kradzieży samochodów. Złodzieje zawsze wykorzystuje ten sam sprytny trick... Tymczasem aspirantowi i posterunkowej udaje się poczynić kolejne ustalenia w sprawie kradzieży laptopa. Okazuje się, że Bartek nie powiedział im wszystkiego, a jego była dziewczyna ma znacznie poważniejszy problem. Pod koniec służby komendant informuję Olę, że sprawa z Szymonem trafi do kosza i nie będą mieli z tego tytułu kłopotów.

________________________________________

Odcinek 70

Policjanci zostają wezwani do leżącego na trawie pijanego mężczyzny. Okazuje się nim znany piłkarz. Monika i Krzysiek odwożą sportowca do domu, gdzie poznają jego historię. Został wyrzucony z reprezentacji za doping. Piłkarz twierdzi, że doping został mu podany w napoju i oskarża o to swojego klubowego kolegę. Prawda jednak jest inna. Policjanci muszą rozwiązać wyjątkowo perfidną intrygę. Druga interwencja dotyczy zakłócenia spokoju. Z pozoru prosta sprawa zaczyna się komplikować, gdy patrol 06 znajduje u jednego z imprezowiczów narkotyki. Sierżant Kownacka poznaje pod swoim blokiem biologicznego ojca Franka. Mężczyzna próbuje wyłudzić od niej pieniądze.

________________________________________

Odcinek 69

Przed służbą najpierw Emilka, a później Mikołaj opowiadają Oli o przebiegu wylicytowanej randki. We Wrocławiu działają fałszerze pieniędzy. Oszuści podrabiają banknoty 10 i 20 złotowe. Policjanci muszą znaleźć nielegalną wytwórnię zanim fałszywki zaleją całe miasto. Aspirant Bialach i posterunkowa Wysocka wpadają na trop bardzo nietypowej szajki. W drugiej historii, policjantów wzywają pod szkołę przestraszeni rodzice. Podejrzewają, że kierowca autobusu, który miał wieźć ich dzieci na wycieczkę jest pijany. Mężczyzna uciekł zanim przyjechała policja. Funkcjonariusze muszą ustalić tożsamość kierowcy, a wcześniej zdemaskować oszusta.W trakcie służby pod komendą pojawia się Szymon z kwiatami i próbuję przeprosić Olę za swoje ostatnie zachowanie. Kobieta jest nieugięta i nie chce kontynuować tej znajomości. Po skończonym patrolu na komendzie odwiedza Olę, koleżanka z innej komendy. Informuje ją,  że podczas rutynowej kontroli pojazdu został zatrzymany Szymon. Napierski był pod wpływem narkotyków i powoływał się na znajomość z nią i jej ojcem.

________________________________________

Odcinek 68

W centrum miasta zostaje uprowadzony mężczyzna. Dwóch zamaskowanych bandytów wepchnęło go do bagażnika i odjechało w nieznanym kierunki. Sierżant Sztabowy Monika Kownacka i starszy posterunkowy Krzysztof Zapała zostają włączeni w akcję poszukiwawczą. Z pomocą przychodzi też jasnowidz, którego wynajmuje partnerka zaginionego. W trakcie pracy policjanci zatrzymują samochód na miejscu dla niepełnosprawnych. Młody człowiek robi im zdjęcia i grozi, że opublikuje je w internecie. Wkrótce aktywista zostaje pobity. Nowa strategia poszukiwań syna starszego posterunkowego Zapały.

________________________________________

Odcinek 67

W nocy ktoś napada na młodą dziewczynę. Kobieta po odzyskaniu świadomości twierdzi, że agresorem był... miś. Posterunkowa Ola Wysocka i aspirant Mikołaj Białach ustalają, że dzień wcześniej obok miejsca zdarzenia był festyn, na którym pracował człowiek właśnie w takim przebraniu. Wszystkie dowody wskazują, że to właśnie to on dokonał napadu. Problem polega na tym, że mężczyzna nie pamięta tego co działo się w nocy, a policjantom przestają do siebie pasować kolejne szczegóły układanki. Wieczorem Mikołaj idzie z Emilką na randkę.

________________________________________

Odcinek 66

Na siłowni wybucha bójka. Zostaje skatowany chłopak. Funkcjonariusze podejrzewają, że pobity mężczyzna handlował sterydami. Sprawa jest jednak rozwojowa, a zeznania agresora oraz właścicieli siłowni rzucają nowe światło na śledztwo. W międzyczasie dochodzi do potrącenia pieszego. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, ale potrącony mężczyzna zapamiętał tablice rejestracyjne auta. Monika Kownacka i Krzysztof Zapała ustalają tożsamość właściciela samochodu, ten jednak twierdzi, że jego auto rano zostało mu skradzione. Funkcjonariusze muszą ustalić, kto i dlaczego kłamie. Sierżant chce pomóc swojemu partnerowi w odzyskaniu Tośka, więc po pracy zabiera go do swojej przyjaciółki - Julii Tokarczyk. Kobieta jest prawniczkę i specjalizuje się w porwaniach rodzicielskich.

________________________________________

Odcinek 65

Aspirant Mikołaj Białach i posterunkowa Aleksandra Wysocka zostają wezwani do awantury w szpitalu. Na porodówce pobiło się dwóch mężczyzn, którzy twierdzą, że są ojcami tego samego dziecka. Policjanci bez skutku próbują wyjaśnić sprawę. Skoro jednak nie doszło do przestępstwa radzą aby zainteresowani sami ustalili kwestię ojcostwa. Wkrótce kolejna wizyta w szpitalu rzuca zupełnie nowe światło na całą historię... Druga interwencja dotyczy właściciela sklepu internetowego, który sprzedawał nieistniejący sprzęt. Wieczorem odbędzie się akcja charytatywna z udziałem całego posterunku.

________________________________________

Odcinek 64

Na posesji dłużnika zostaje poszczuta psem windykatorka z firmy pożyczkowej. Kobieta chce za wszelką cenę odzyskać pieniądze, nawet kosztem swojego zdrowia. Monika i Krzysiek podejmują interwencję i tłumaczą stronom, że muszą swoje sprawy załatwiać w bardziej cywilizowany sposób. Kilka godzin później na komendę przychodzi mąż pogryzionej kobiety. Twierdzi, że jego żona zaginęła. Druga interwencja dotyczy włamania do domku jednorodzinnego. Sprytny złodziej okazuje się jednak bardzo roztargniony. Na koniec służby komendant informuje sierżant sztabową Kownacką o swoim planie na zorganizowanie akcji charytatywnej, z której pieniądze mają zostać przeznaczone na operacje Franka.

________________________________________

Odcinek 63

Mężczyzna zostaje zamurowany w pustostanie. Po oswobodzeniu twierdzi, że nie ma pojęcia kto mógł to zrobić. Nie pamięta nic z poprzedniego dnia, bo był pijany. Ola i Mikołaj typują sprawców i przyczyny uwięzienia mężczyzny w opuszczonym budynku. W międzyczasie funkcjonariusze dostają zgłoszenie od staruszki, która w swoim domu przyłapała i uwięziła złodziejki. Włamywaczkami okazują się jej wnuczki. Policjanci muszą wyjaśnić ponurą rodzinną tajemnicę. A wieczorem posterunkowa idzie na randkę z Szymonem. Chłopak prosi ją o przechowanie narkotyków.

________________________________________

Odcinek 62

Sierżant sztabowy Kownacka chce złożyć podanie o zmianę partnera po ostatniej kłótni z Krzyśkiem. Starszy posterunkowy nie zgadza się z tym i przeprasza koleżankę. Na komendę zgłasza się dziecko, które składa dramatyczne zeznanie: zostało pobite przez konkubenta matki. Monika i Krzysiek natychmiast podejmują interwencję, ale konkubent, ze względu na stan zdrowia, nie zostaje osadzony w areszcie. Wkrótce chłopiec ze świeżymi śladami pobicia znowu przybiega na komendę. Czy funkcjonariusze będą w stanie mu pomóc? Druga interwencja dotyczy adwokata, któremu ktoś grozi. Zdemaskowanie prześladowcy przyniesie zaskoczenie dla wszystkich.  Po pracy Krzysiek spotyka się z prywatnym detektywem.

________________________________________

Odcinek 61

W mieszkaniu starszej kobiety dochodzi do kradzieży. Zginęły pieniądze. Córka emerytki kieruje podejrzenia na opiekunkę matki - panią Joannę. Wszystkie fakty świadczą o winie kobiety, która zostaje osadzona w policyjnym areszcie. Jak skończy się sprawa pani Joanny? Czy zostaną jej postawione zarzuty? A może policjanci dowiodą jednak jej niewinności? Drugą interwencję, która podejmują Ola i Mikołaj to sprawa drogiego obrazu, który został sprzedany przez dziecko pod nieobecność w domu rodziców. Czy cwany handlarz zostanie złapany? Jak zostanie ukarany za swoją chciwość? Po skończonej pracy, pod komendą, czeka na posterunkową Szymon.  Napierskiego spotyka Białach i go ostrzega.

________________________________________

Odcinek 60

Pisarz oskarża właściciela warsztatu, że ten nie chce oddać mu samochodu. Okazuje się, że samochód jest zniszczony. Czy po tym jak auto zostało odstawione do warsztatu mogło brać udział w wypadku? Zapała i Kownacka otrzymują nietypowe zgłoszenie pochodzące od niemieckiej policji. Chodzi o ustalenie miejsca pobytu obywatela Niemiec, który ma kłopoty z sercem i cukrzycą i mógł gdzieś zasłabnąć. Policjanci okazują się bardzo skuteczni, ale finał sprawy zaskoczy ich samych. Po służbie Monika wyznaje Krzyśkowi, że jakiś czas temu nie powiedziała mu o pewnym incydencie. Starszy posterunkowy jest wściekły na koleżankę.

________________________________________

Odcinek 59

Przed pracą Białach bohatersko ratuje kobietę. Na komendę przychodzi nauczyciel licealny, który podejrzewa jedną ze swoich uczennic o prostytucję. Mężczyzna znalazł w jej zeszycie ulotkę. Ola i Mikołaj składają wizytę w szkole. Rozmowa z uczennicą oraz jej matką nic nie daje, dziewczyna wszystkiego się wypiera. Kolejne wezwanie, którym zajmą się funkcjonariusze to kradzieże w szkole tańca. Ktoś regularnie kradnie rzeczy z szafek. Aspirant i posterunkowa szybko ustalają kto to taki. Tożsamość sprawcy jest zaskoczeniem dla wszystkich.

________________________________________

Odcinek 58

Krzysiek nie pojawia się w pracy, Monika jest tym bardzo zaskoczona i na patrol wyruszy z Emilką. Na komendę zgłasza się mężczyzna, który w nocy po pijanemu kupił kebab, a nad ranem spostrzegł, ze w resztkach jedzenie jest plastikowy woreczek z marihuaną. Istnieje podejrzenie, że ktoś w ten sposób handluje narkotykami. Niestety wstępne śledztwo nie daje rezultatów... Policjantki dostają wezwanie do bezdomnej alkoholiczki. Ze względu na tę chorobę nie może liczyć na przyjęcie do noclegowni, a żeby dać jej schronienie choćby w areszcie trzeba byłoby uciec się do wybiegu. Sierżant sztabowy Kownacka podczas przerwy odwiedza Zapałę. Jest w szoku, gdy widzi go pijanego i załamanego. Dowiaduje się od posterunkowego, że żona go oszukała i porwała Tośka do Anglii. Policjantka zaprasza go do siebie na wieczór.

________________________________________

Odcinek 57

Policjanci muszą wyjaśnij sprawę fałszywego alarmu bombowego w jednej z wrocławskich szkół. W sprawę jest zamieszana wzorowa uczennica. Dziewczyna przyznaje się do wykonania telefonu choć mętnie tłumaczy się ze swoich intencji. Załamana matka czuje, że traci kontakt z córką. Dziewczynie grozi niebezpieczeństwo. Czy posterunkowa Wysocka i aspirant Białach będą w stanie jej pomóc? Drugą interwencją jest sprawa kradzieży studzienki kanalizacyjnej. A po pracy Ola idzie na randkę z Szymonem ku nie zadowoleniu Mikołaja.

________________________________________

Odcinek 56

Sierżant sztabowy Kownacka i starszy posterunkowy Zapała otrzymują zgłoszenie od rodziców, których syn postanowił wstąpić do tajemniczej sekty. Niestety funkcjonariusze nie mogą pomóc zrozpaczonym rodzicom. Chłopak ma ukończone osiemnaście lat i tym samym jest pełnoletni - może robić co chce. Policjanci mogą podjąć interwencję dopiero, gdy jego życie jest w niebezpieczeństwie. W międzyczasie Monika i Krzysiek odbierają komunikat z centrali. Z konwoju Służby Więziennej zbiegł aresztant. Patrol 06 musi jechać pod ostatni znany adres zamieszkania chłopaka. Na miejscu zastają dziewczynę, która szykuje się do ślubu. Po powrocie do domu Krzysztof odkrywa, że Dorota go oszukała, zabrała mu syna i wyjechała z nim do Anglii.

________________________________________

Odcinek 55

Od jakiegoś czasu ktoś przysyła policji cenne informacje, pozwalające funkcjonariuszom zatrzymywać kurierów narkotykowych. Aspirant Białach jednak nie cieszy się z sukcesu. Dopatruje się w tej sprawie jakiegoś drugiego dna... W międzyczasie policjanci dostają wezwanie do bójki. Okazuje się, że poszło o sprawy męsko-damskie. Jeden z mężczyzn oskarża drugiego o szantaż. Ponadto dowiemy się kim jest tajemniczy wielbiciel posterunkowej Aleksandry Wysockiej.

________________________________________

Odcinek 54

Sierżant Monika Kownacka boryka się z problemami macierzyńskimi. Dwóch uczniów liceum pod wpływem silnych substancji trafia do szpitala. Policjanci muszą jak najszybciej ustalić, gdzie chłopcy kupili narkotyki. Podejrzenia padają na nauczyciela, który w młodości miał problemy z prawem Tymczasem na jaw wychodzą zupełnie nowe fakty... Sprawę komplikuje fakt, że przebieg śledztwa nadzoruje prokurator, która jest matką jednego z zatrutych chłopców. Narasta konflikt, który może zaważyć na sytuacji zawodowej starszego posterunkowego Krzysztofa Zapały.

________________________________________

Odcinek 53

W tym odcinku policjanci sprawdzają doniesienie młodych rodziców, którzy podejrzewają, że niania wykorzystuje ich dziecko do żebrania. Czy dziecko jest podtruwane lekami? Kolejna interwencja, którą zajmą się posterunkowa Wysocka i Aspirant Białach dotyczy złodzieja samochodów, którego pewien właściciel auta osaczył posługując się brutalnym podstępem. Mikołaj zmierzy się z problemami rodzinnymi.

________________________________________

Odcinek 52

Na komendzie zjawia się podinspektor Kwieciński jako szef BSW i wszystko wskazuje na to, że będzie chciał się zemścić na komendancie. Policjanci zostają wezwani na cmentarz, gdzie dokonano dewastacji grobów. Trop prowadzi do jednego z zakładów kamieniarskich. Na terenie zakładu zostają odnalezione skradzione przedmioty. Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty jednak Monika i Krzysiek zaczynają podejrzewać, że ktoś ich próbuje oszukać. W drugiej interwencji funkcjonariusze zostają wezwani do groźnie wyglądającej bójki. Na miejscu okazuje się, że pobiło się dwóch mężczyzn, którzy rywalizowali o względy starszej, zamożnej kobiety.

________________________________________

Odcinek 51

Ktoś włamuje się do serwerów miasta i grozi śmiercią znanemu we Wrocławiu policjantowi - komisarzowi Glińskiemu. Podejrzenie pada na kochanka żony, ale mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. W toku śledztwa pojawiają się kolejne osoby, które miały motyw aby życzyć komisarzowi Glińskiemu śmierci. Aspirant Białach i posterunkowa Wysocka mają coraz mniej czasy aby wyjaśnić sprawę. Przed pracą Ola dostaje kwiaty od tajemniczego mężczyzny za pośrednictwem chłopca. Opis podany przez chłopaka pasuje do rysopisu Mikołaja, ale on się wypiera.

________________________________________

Odcinek 50

Młoda lekarka jest nękana anonimowymi groźbami oraz informacjami o niewierności jej męża. Sierżant Sztabowy Monika Kownacka i starszy posterunkowy Krzysztof Zapała muszą zdemaskować groźnego stalkera. Druga interwencję zgłaszają policjantom zaniepokojeni rodzice. Ich 18-letnia córka uciekła z domu i ukryła się u swojego partnera. Jaką tajemnicę ukrywa dziewczyna? Rozterki Moniki.

________________________________________

Odcinek 49

Na komendę zgłasza się kierownik oddziału dużego banku. Przeprowadzony niedawno audyt wykazał, że jednak z pracownic posługuje się fałszywą tożsamością. Policja sprawdza jego podejrzewania, sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy na komendę przychodzi młody chłopak, który twierdzi, że potrafi wyjaśnić zagadkę... W tym odcinku policjanci dostają też wezwanie samozwańczego szeryfa, który regularnie sprawdza rubrykę "poszukiwani" i teraz wydaje mu się, że widział jednego z nich. Mikołaj Białach i Ola Wysocka we wskazanym miejscu rzeczywiście znajdują przestępce. Trzecią interwencję zgłasza niepełnosprawna kobieta, której ukradzione samochód. Aspirant zmierzy się także z problemami wychowawczymi.

________________________________________

Odcinek 48

W tym odcinku policjanci udadzą się w pościg za paserem. Ponadto zbadają sprawę włamania z użyciem gazu usypiającego. Na koniec udaremnią uliczną bójkę o rower. Monika od kilku dni chodzi z Frankiem po lekarzach. Wizyta u kolejnego specjalisty i wyniki badań przynoszą jej nowe nadzieje, a jednocześnie zmartwienie... Krzysiek próbuje podnieść ją na duchu.

________________________________________

Odcinek 47

Mikołaj i Ola zajmują się sprawą mieszkańców kamienicy, których prawdziwa sytuacja okazuje się zgoła inna, niż to się na początku wydawało. Tymczasem do Mikołaja dzwoni jego córka, Dominika. Martwi się o mamę, która ostatnio kompletnie sobie nie radzi. Kiedy Białach jedzie do domu jest zdruzgotany tym, co tam zastaje.

________________________________________

Odcinek 46

Policjanci rozpoczynają dochodzenie w sprawie napadu rabunkowego na salon gier. Ponadto patrol będzie interweniować w rodzinie podejrzanej o maltretowanie dziecka. Na służbie Krzyśkowi przez przypadek wypada z kieszeni wizytówka prywatnego detektywa. Monika z trudem wydobywa z niego wyznanie, że żona go oszukuje i że próbował się dowiedzieć. gdzie naprawdę znika, kiedy wychodzi na kurs księgowości... Kownacka radzi mu, by zamiast śledzić Dorotę, próbował z nią szczerze porozmawiać. Po pracy przed komendą czeka na niego żona z niespodzianką.

________________________________________

Odcinek 45

Mikołaj wchodzi do służbowego pokoju i zastaje tam Olę w pełnym rynsztunku... Wyruszają razem na patrol, a Emilii zostaje przydzielony inny partner. Białach bardzo się cieszy, że znów razem pracują, chociaż jednocześnie nie kryje uznania dla Emilki. Ola jest zazdrosna. Jej pierwsza interwencja będzie miała związek z żołnierzem, który wrócił niedawno z misji na Bliskim Wschodzie. Aspirant Białach obawia się o swój etat z powodu skargi złożonej przez radnego miejskiego.

________________________________________

Odcinek 44

Policjanci udają się na interwencję, która okazuje się być dość niebezpieczną. Ponadto zbadają sprawę brutalnego napadu na taksówkarza. Franek mieszka już z Moniką i Arturem. Proces adopcyjny zakończony. Monika jest szczęśliwa, choć zdaje sobie sprawę z wielu trudności, które będą musieli jako rodzina pokonać. Na patrolu Krzysiek jest przygaszony. Nie chce rozmawiać o swoich prywatnych sprawach.

________________________________________

Odcinek 43

W tym odcinku dowiadujemy się, co stało się z Olą oraz jak niedawne dramatyczne wydarzenia z jej udziałem zmieniły też Komendanta Wysockiego i wpłynęły na jego postrzegania niektórych spraw. Tymczasem nowa policjantka, Emilia, robi świetne wrażenie na swoim patrolowym partnerze, któremu z pewnością niełatwo zaimponować. Aspirant Białach i Sierżant Drawska postarają się pomóc kobiecie, która padła ofiarą brutalnego napadu rabunkowego. Ponadto zajmą się sprawą dzieci pozostawionych bez opieki. Do pracy na komendzie powraca Posterunkowa Aleksandra Wysocka

________________________________________

Odcinek 42

Do pracy powraca Sierżant Monika Kownacka i od razy otrzymuje trudną sprawę do rozwikłania. Chodzi o rodzinną tragedię ze śmiertelną chorobą w tle. Ponadto policjanci zajmą się sprawą pewnego przedsiębiorczego studenta. To dzień, kiedy Krzysiek jedzie na patrol szczęśliwy jak nigdy dotąd. Pogodził się z Dorotą. Mieszkają razem, Tosiek jest w siódmym niebie. Nawet teściowa przestała się tak bardzo wtrącać. Dorota coraz rzadziej wspomina o wyjeździe na stałe do Anglii. Krzysiek załatwił jej wieczorowe kursy księgowe. Po nich Dorota ma szansę dostać dobrą pracę w Polsce. Wieczór przyniesie zaskakujące wieści.

________________________________________

Odcinek 41

Nowy sezon zaczyna się od odprawy. Prowadzi ją osobiście inspektor Wysocki, który właśnie wrócił do pracy i dziękuję podinspektorowi Kwiecińskiemu za zastępstwo. Choć od niedawnych dramatycznych wydarzeń nie minęło wiele czasu na komendzie trochę się zmieniło, pojawiła się też nowa policjantka - sierżant Emilia Drawska. Ma 28 lat, jest pogodna, inteligentna i konsekwentna, choć bywa przemądrzała. Aspirant Białach rozpoczyna z nią współpracę. Policjanci ujmują w brawurowej akcji złodzieja samochodów. Policja stara się również ująć handlarza dopalaczami.

________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz