PiP - Sezon 1

 ______________________________________

Sezon 1

________________________________________

Odcinek 40

Tym razem w jednym patrolu zobaczymy Olę i Krzyśka. Otrzymują oni wezwanie od starszego mężczyzny, któremu autostopowiczka skradła portfel. W rzeczywistości nie wszystko wygląda tak jak się z pozoru wydawało, a drobne przestępstwo wkrótce okaże się powiązane z gigantyczną aferą... W międzyczasie funkcjonariusze zajmą się też zgłoszeniem dotyczącym lekarza, który ma prowadzić swoją praktykę pod wpływem alkoholu. Tego dnia podczas pełnienia służby Ola i Krzysiek staną oko w oko ze śmiercią.

________________________________________

Odcinek 39

Patrol w nietypowym składzie - Monika Kownacka i Mikołaj Białach - zostaje wezwany do rodzinnej awantury. Sprawcą zamieszania jest Damian, który niedawno wyszedł z więzienia i domaga się od matki pieniędzy... Kolejne zgłoszenie dotyczy węża grasującego na klatce schodowej jednego z bloków. Na miejscu policjanci dowiadują się, że kobieta, która ich wezwała, lubi fantazjować i bezpodstawnie oskarżać sąsiadów. Wkrótce jednak sprawa znajdzie zaskakujący i bardzo dramatyczny finał.

________________________________________

Odcinek 38

Monika i Krzysiek dostają zgłoszenie do modelki, którą oblano kwasem. Szybko jednak okazuję się, że obrażenia nie są aż takie poważne, za to jest w jej w życiu ktoś, kto zdolny jest do wszystkiego... Poznajemy też historię dziwnych mandatów, za którymi stoją tajemniczych funkcjonariuszy.

________________________________________

Odcinek 37

Niepełnosprawna kobieta zawiadamia policję, że jej szwagier handluje narkotykami. Niestety nie ma na to twardych dowodów. Wkrótce potem Maria zostaje pobita na ulicy. Posterunkowa Aleksandra Wysocka i aspirant Mikołaj Białach podejrzewają, że za tym wszystkim może stać szwagier pani Marii, który chce zemścić się na kobiecie za to, że doniosła na niego policji. W międzyczasie patrol zostaje wezwany do pasażera, który nie chce zapłacić za usługę taksówkarzowi. Sprawa robi się skomplikowana, ponieważ mężczyzna jest cudzoziemcem. Na koniec policjanci muszą wrócić do sprawy Marii oraz jej posiadającego kryminalną przeszłość szwagra. Finał sprawy będzie zupełnym zaskoczeniem.

________________________________________

Odcinek 36

Znany biznesmen Roman Kamiński zostaje napadnięty i okradziony przez zamaskowanego napastnika. Kilka dni wcześniej nieznani sprawcy okradli jego hurtownię ze sprzętem turystycznym. Monika i Krzysztof w trakcie patrolu zatrzymują bezdomnego w kradzionej odzieży. Mężczyzna utrzymuje, że kurtkę i buty dostał od zamaskowanej postaci przypominającej Robin Hooda. Okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek. Policjanci z różnych części miasta informują o zatrzymaniach bezdomnych, noszących skradzione rzeczy. W trakcie przeglądania zeznań innych zatrzymanych, Monika natrafia na interesujący ślad. Jednej z bezdomnych podaje taki sam adres zameldowania, jak biznesmen Roman Kamiński.. Funkcjonariusze muszą to wyjaśnić. Poszukiwania doprowadzają ich do zaskakującego odkrycia. Czy zamaskowana postać w końcu pokaże swoją twarz?

________________________________________

Odcinek 35

Ola i Mikołaj otrzymują informację o podpaleniu w hurtowni z artykułami kosmetycznymi. Jedna z pracownic firmy, Teresa, oskarżyła właśnie swojego szefa o mobbing. Funkcjonariusze zajmują się następnie zgłoszeniem od młodej aktywistki działającej na rzecz ochrony zwierząt. Oskarża ona właściciela schroniska o niewłaściwe traktowanie psów oraz wykorzystywanie ich do walki. Ta sprawa będzie miała zupełnie nieoczekiwany finał, a wkrótce po jej rozwiązaniu policjanci znowu będą musieli wrócić do sprawy podpalenia. Rozwiązanie tej zagadki będzie dużym zaskoczeniem.

________________________________________

Odcinek 34
46-letnia księgowa, Ewa Zagrodzka zostaje pobita przez swojego konkubenta, Rafała Krupkę. Monika i Krzysztof przyjmują zgłoszenie. Nieoczekiwanie pod blokiem ofiary, policjanci zauważają uciekającego mężczyznę i goniących go dwóch bandziorów. Interweniują i ratują przed okaleczeniem młodego przystojnego człowieka. Okazuje się, że napastnicy to bracia, szanowani właściciele podwrocławskiej fermy. a ich niedoszła ofiara to Rafał Krupka. Mężczyźni oskarżają Krupkę o skrzywdzenie ich siostry i wyłudzenie od niej działki budowlanej. Policjanci zatrzymują Rafała do wyjaśnienia i odwiedzają Izabelę Błaszczyk, siostrę napastników. Jednakże kobieta odmawia oskarżania Rafała. Wyznaje, że go kocha i wie o jego podwójnym życiu. Jej zdaniem całkowitą winę ponosi Ewa Zagrodzka, która molestuje mężczyznę. Policjanci wracają na komendę, gdzie czeka ich kolejna niespodzianka... Będę musieli zdecydować się na desperacki krok, żeby doprowadzić sprawę do finału.

________________________________________

Odcinek 33

Na policję dzwoni Anita ze zgłoszeniem, że ktoś ją śledzi i robi jej zdjęcia z ukrycia. Na miejsce przyjeżdżają aspirant Białach i posterunkowa Wysocka. Mężczyzna pokrętnie tłumaczy się, że tak naprawdę fotografuje ptaki. W międzyczasie funkcjonariusze zostają wezwani do mężczyzn kręcących się po wrocławskim Parku Zachodnim z wykrywaczami metali. Szybko okazuje się, że taka zabawa może być bardzo niebezpieczna. Wkrótce potem wraca sprawa fotografowanej z ukrycia Anity, która będzie miała swój nieoczekiwany finał z damsko-męskim wątkiem w tle.

________________________________________

Odcinek 32

Monika i Krzysiek zostają wezwani do żebraczki, która została napadnięta pod kościołem przez dwóch wyrostków. Żebraczce przed przyjazdem policji pomaga tajemniczy biznesmen. W toku śledztwa wychodzi na jaw, co go łączy z żebrzącą kobietą... Policjanci zajmą się także sprawą staruszka z zanikami pamięci, który przyjechał do Wrocławia, aby po raz ostatni przed śmiercią zobaczyć się z synem.

________________________________________

Odcinek 31

Aspirant Białach i posterunkowa Wysocka zostają wezwani do kwater pracowniczych, gdzie właścicielka zastała łazienkę ubrudzoną krwią. Okazuje się, że Stepian, ukraiński robotnik wynajmujący pokój, jest poważnie ranny. Jednak mężczyzna nie chce nic mówić. śledztwo prowadzi funkcjonariuszy w świat nielegalnych robotników budowlanych, którzy przyjeżdżają spoza granic Polski. Kolega mężczyzny ze złamaną nogą, Alosza, obwinia właściciela firmy budowlanej. Jednak zebrane dowody poświadczą, że tak naprawdę sprawa wygląda zupełnie inaczej.

________________________________________

Odcinek 30

Monika i Krzysiek zostają wezwani na jedno z wrocławskich osiedli. Piotr zadzwonił po nich, ponieważ poprzebijano mu wszystkie opony w samochodzie. Kiedy patrol zjawia się na miejscu, zgłaszający od razu wskazuje im podejrzanego, miejscowego chuligana. Wkrótce okazuję się, że ze sprawą mógł mieć coś wspólnego właściciel lokalnego zakładu wulkanizacyjnego. W międzyczasie sierżant sztabowa Kownacka i starszy posterunkowy Zapała zatrzymują gapowicza. Mężczyzna nie ma przy sobie dokumentów i kłamie w sprawie swojej tożsamości. Sprawa przebitych opon zaprowadzi policjantów z powrotem do miejscowego chuligana, ale rozwiązanie sprawy zaskoczy wszystkich.

________________________________________

Odcinek 29

Przechodnie znajdują w parku nagiego mężczyznę. Jan Patreski nie pamięta jak to się stało, że ukradziono mu odzież i dokumenty. Twierdzi, że popił z kolegą i urwał mu się film. Współtowarzysz libacji, Zenon Kolski, dotarł do domu o własnych siła, ale również został okradziony z dokumentów. Obaj mężczyźni bagatelizują sprawę i niechętnie rozmawiają z policją. Gdy do aresztu trafia przestępca, który chciał w banku wyłudzić kredyt na dowód jednego z uczestników libacji sprawa przybiera nowy obrót. Ola i Mikołaj mają bardzo mało czasu żeby zapobiec tragedii. Poważne kłopoty ma również szef Komendy Miejskiej inspektor Wojciech Wysocki. Z więzienia wyszedł bandyta, który przed pójściem za kratki obiecał mu zemstę.

________________________________________

Odcinek 28

Policjanci zostają wezwani do bójki na parkingu. Przedmiotem awantury jest zniszczony samochód. Małżeństwo Kolasów oskarża Michała Knapika, że to on porysował lakier na ich nowym aucie. Knapik do niczego się nie przyznaje za to zamierza zgłosić pobicie. W trakcie zeznać na komendzie sprawa się coraz bardziej komplikuje. Kolasowie podejrzewają, że Michał Knapik od pewnego czasu zaczął ich prześladować. Monika i Krzysiek muszą ustalić kto w tej całej historii jest przestępcą, a kto ofiarą. Podczas drugiej interwencji policjanci zajmują się sprawą kobiety, która popada w kłopoty wydając pieniądze bogatego męża.

________________________________________

Odcinek 27

Mikołaj i Ola zostają wezwani przez Hannę, która zgłasza próbę włamania. Wkrótce potem okazuje się, że wszelkie przez nią podane szczegóły są wątpliwe. Szyba została wybita od wewnątrz, a mąż pokrzywdzonej twierdzi, że kobieta wszystko zmyśla i ma problemy psychiczne. Wkrótce funkcjonariusze zostają wezwani do kolejnej interwencji. Hakerzy przymocowali do bankomatu urządzenie skanujące dane z kart kredytowych. Ujęcie złodziei nie będzie łatwe, ale Ola i Mikołaj, dzięki spostrzegawczości i umiejętności współpracy, wpadają na dobry trop. Tymczasem sprawa pani Hanny przybiera zupełnie nieoczekiwany finał.

________________________________________

Odcinek 26

Policjanci dostają zgłoszenie od właściciela lombardu, Dariusza. "Aresztował" on młodego gangstera, Silnego, który przyniósł do zastawu cenny zegarek. Dariusza zna ten zegarek. Należy on do starszego pana, który mieszka tuż za rogiem. Dariusz jest przekonany, że Silny okrada pana Waldemara i wyprzedaje jego rzeczy. Silny nie przyznaje się do winy, niczego nie ukradł, ten zegarek dostał od pana Waldemara, a teraz musi zastawić, bo potrzebne mu pieniądze. Monika i Krzysiek idą porozmawiać z panem Waldemarem, ale ten nie wpuszcza ich do środka. Pomaga im dzielnicowy. Waldemar zapewnia, że Silny to dobry chłopak. Policjanci nie wierzą. Akta świadczą przeciwko niemu, chłopak od małego rozrabia, notowany, po poprawczaku, samo zło... Tymczasem na komendę przychodzi szesnastoletnia Karolina, która uciekła od babci. Dziewczyna pokazuje siniaka i mówi, że babcia ją bije. Mama Karoliny pracuje w Niemczech. Nie wiadomo czy wróci. Karolina szuka pomocy. Sierżant sztabowa Kownacka i starszy posterunkowy Zapała jadą porozmawiać z babcią. Okazuje się, że nie wszystko jest tak, jak mówiła Karolina.

________________________________________

Odcinek 25

Ola i Mikołaj zajmują się zgłoszeniem Kristiana, który znalazł w kebabie kawałek szkła. Krystian żąda odszkodowania, a funkcjonariusze podejrzewają, że jest oszustem i wyłudzaczem. Prawda okazuje się inna. Wieczorem Białach idzie na randkę z koleżanką z komendy, o co zazdrosna jest Wysocka. Podczas służby aspirant bardzo nerwowe reaguje na człowieka, który prowadził auto pod wpływem alkoholu.

________________________________________

Odcinek 24

Sierżant sztabowa Monika Kownacka i starszy posterunkowy Krzysztof Zapała dostają pierwsze tego dnia zgłoszenie. Ktoś nęka właściciela jednorodzinnego domu. Podejrzewania pada na sąsiada, z którym mężczyzna był skonfliktowany. Sprawa jednak szybko się komplikuje. Policjanci będą musieli nie tylko zdemaskować tajemniczego prześladowcę, ale również pomóc starszej prasze, która została oszukana przy zakupie złotej bransoletki.

________________________________________

Odcinek 23

Aspirant Mikołaj Białach i posterunkowa Aleksandra Wysocka dostają wezwanie do domu państwa Leśniewskich. Matka podejrzewa, że jej córka, Angelika, została poprzedniego dnia zgwałcona. Dziewczyna zaprzecza, ale policjanci szybko nabierają przekonania, że Angelika kogoś się boi. Funkcjonariusze docierają do nagrani z monitoringu miejskiego, który rzuca nowe światło na sprawę. Ujęcie pirata handlującego nielegalnym oprogramowaniem pomaga zatrzymać wyjątkowo niebezpiecznego i bezwzględnego przestępce. Mikołaj postanawia się wyprowadzić od Oli.

________________________________________

Odcinek 22

Sierżant sztabowa Monika Kownacka i starszy posterunkowy Krzysztof Zapała zostają wezwani do szpitala. Dwie nastolatki raczyły się podrabianym alkoholem. Policjanci muszą ustalić źródło pochodzenia nielegalnej wódki. Policjanci zostają również wezwani do rodziny, w której uzależniony od narkotyków syn okrada własną matkę. Śledztwo w obu sprawach daje zaskakujące rezultaty.

________________________________________

Odcinek 21

Policjanci otrzymują zgłoszenie o zakłóceniu porządku. Przystojny Mirek po raz kolejny wyznaje miłość Katarzynie, stojąc pod blokiem, co denerwuje sąsiadów.Kiedy funkcjonariusze sprawdzają jego dom, okazuje się, że ma piękną żonę, która o niczym nie wie. Kartoteka Mirka pokazuje, że to nie pierwsze jego tego typu zachowanie. Policjanci rozmawiają z Wiktorią, poprzednim obiektem "afektu" Mirka. Sytuacja zmienia się, kiedy aspirant Białach i posterunkowa Wysocka przypadkiem zauważają obie pokrzywdzone razem - to co odkryją zupełnie ich zaskoczy... Mikołaj w ramach wdzięczności szykuje Oli kolację. Niestety zapomina przy tym o kimś, kto jest dla niego bardzo ważny.

________________________________________

Odcinek 20

Bernadeta zostaje napadnięta i okradziona przed własnym sklepem. Jako podejrzanego wskazuje chłopaka swojej córki, Jacka. Jego więzienna przeszłość oraz poszli wskazują właśnie na niego. Jacek jest w dodatku podejrzany o dokonanie także innego napadu. Uwadze Moniki nie uchodzą pewne detale, które rzucają nowe światło na sprawę... Monika będzie też musiała pomóc Krzysztofowi borykającemu się z pewnym dylematem i przypomnieć mu, dlaczego został policjantem.

________________________________________

Odcinek 19

Ola i Mikołaj jadą do hotelu, gdzie kobieta będąca hotelowym gościem oskarżyła pokojówkę o kradzieże i przetrzymuje ją w pokoju. Mikołaj jest niewyspany i rozdrażniony, wspomina o poszukiwaniu mieszkania, ale nie od razu zdradza na czym polegają jego mieszkaniowe problemy. Kiedy policjanci docierają na miejsce, zastają zastraszoną i zmieszaną pokojówkę, Anitę. Kobieta, którą ją zamknęła w pokoju rzuca się nią w gniewie, gdy z szafy ucieka Artur, boy hotelowy. Funkcjonariusze chwytają go i przeszukują jego pokoik, gdzie znajdują część skradzionych przedmiotów. Artur zostaje przewieziony na komendę, gdzie zeznaje, że on i Anita urządzają sobie schadzki w pokojach gości. Mimo kolejnych dowodów przez niemu i Anecie, oboje utrzymują, że nie mają nic wspólnego z kradzieżami. Konfrontacja mogłaby przemawiać za ich niewinnością, ale wygląda na to, że Artur coś ukrywa. Dopiero na osobności udaje się z niego wyciągnąć coś więcej... Sytuacja rozwija się w nieoczekiwanym kierunku - Ola i Mikołaj będą się musieli jeszcze trochę nagimnastykować przy tej sprawie, a kiedy na koniec znajdą się już na komendzie, Wysocka wyciągnie pomocną dłoń i zaproponuje Białachowi, żeby u niej zamieszkał.

________________________________________

Odcinek 18

W nocy na jednym z wrocławskich osiedli zostaje wyrwany bankomat. Uwagę policjantów zwracają miejscowe pijaczki, jako, że następnego dnia szastają gotówką. Pan Karol twierdzi, że znalazł pieniądze w swojej piwnicy, a pan Władek znaczny przypływ gotówki tłumaczy otrzymanym spadkiem. Sierżant sztabowa Monika Kownacka i starszy posterunkowa Krzysztof Zapała nie dają wiary tłumaczeniom obu mężczyzn. Panowie trafiają do policyjnego aresztu. Wkrótce zostaje znaleziona furgonetka, która została użyta do kradzieży bankomatu. Policjanci odkrywają, że cała sprawa ma drugie dno.

________________________________________

Odcinek 17

Policjanci zostali wezwani do awantury domowej. W skromnym domku jednorodzinnym kłóci się para małżonków. Ewa ma pretensje do męża, że znika na noc, zarzuca mężowi, że ją zdradza, podczas gdy ich sześcioletni synek wymaga szczególnej opieki. Andrzej broni się, że cały czas poświęca na dodatkową pracę, ale Ewa mu nie wierzy. Wściekły mąż wychodzi z domu. Mały Kamil bardzo przeżywa scysję rodziców i trzeba go zawieźć do szpitala. Ola i Mikołaj zabierają do wozu chłopca i jego matkę do wozu. Towarzyszy im sąsiad, Tomasz, który jest przyjacielem rodziny. Okazuje się, że to właśnie Tomasz i jego żona, Małgorzata, sfinansowali operację małego Kamila. Jednak wkrótce okazuje się, że pomoc ma swoją cenę, którą płacić musi Andrzej, próbujący zataić to przed żoną. Ponadto aspirant Białach zmierzy się z problemami wychowawczymi.

________________________________________

Odcinek 16

Policjanci zostają wezwani do ujęcia złodzieja w jednym ze sklepów. Złodziejem okazuje się dwudziestoparoletnia Magda, która została złapana przez sprzedawcę. Monika i Krzysiek dziwią się, że jedyne rzeczy, które zostały skradzione przez Magdę to rzeczy na niemowlaka, pieluchy. Postanawiają zabrać Magdę na komisariat. Po wyjściu ze sklepu Magda wskazuje policjantom samochód, w którym jest dziecko. Dziecko i matka zostają przewiezione na komisariat. Na posterunku, podczas zamieszania, Magda korzysta z okazji i ucieka wraz z dzieckiem. W tym samym czasie, policja dostaje zgłoszenie uprowadzenia dziecka, które odpowiada rysopisowi dziecka Magdy. Funkcjonariusze przesłuchują małżeństwo prawników Roztockich. Okazuje się, że znają oni Magdę. Rzekomo pracowała u nich jako pomoc domowa.

________________________________________

Odcinek 15

Policja zostaje wezwana do ostrej kłótni młodego chłopaka i dziewczyny na jednym z wrocławskich osiedli. Aspirant Mikołaj Białach podejrzewa, że w awanturze bierze udział jego córka - Dominika. Ostatnio ma z nią coraz słabszy kontakt... Wkrótce policjanci podejmują kolejną interwencję. Na ulicy zasłabł 6-letni chłopczyk. Matka Adasia - Patrycja Gala, nie chce, aby dziecko jechało do szpitala. Twierdzi, że jej syn cierpi na mukowiscydozę i leczony jest medycyną niekonwencjonalną.

________________________________________

Odcinek 14

Dochodzi do napadu na kantor. Policjanci jadą na miejsce spisać zeznania i zabezpieczyć zdjęcia z monitoringu. W drodze na komendę dostają zgłoszenie od dyspozytora o bójce nieopodal. Kiedy tam docierają napastnik ucieka, odwożą więc pobitego 16-latka do domu. Chłopak tłumaczy, że jest samotnikiem i rówieśnicy mu dokuczają. W domu u chłopca Monika przez przypadek zauważa broń. Okazuje się, że ojciec chłopaka jest emerytowanym wojskowym i ma prywatną kolekcję militariów. Policjanci wracają na patrol, w międzyczasie zostają ponownie wezwani do okradzionego kantoru. Właściciel wezwał ich, ponieważ pokazał nagranie z monitoringu koledze, który rozpoznał, że sprawcy mieli ze sobą pistolety z II Wojny Światowej.

________________________________________

Odcinek 13

Ola i Mikołaj zostają wysłani do rodziny Błońskich, którzy oskarżyli swoich sąsiadów - Motyków o zniszczenie krasnali ogrodowych. Błońscy i Motykowie mieszkają w bliźniaku i są od zawsze skłóceni. Motykowie zaprzeczają, cały dzień byli w pracy, a dzieci w szkole. Jan Motyka miał wcześniej zatarg z prawem, ale policjanci nie mogą mu nic udowodnić w tym przypadku. Odjeżdżają. Ola chce wpaść na chwilę na cmentarz, na grób matki, która zmarła przed 16 laty. Ola opowiada Mikołajowi o swojej mamie i okolicznościach jej śmierci. Wkrótce policjanci dostają kolejne wezwanie do rodziny Błońskich, Okazuje się, że ktoś wysmarował farbą samochód żony Błońskiego. Błońscy twierdzą, że sprawcami są Motykowie, którzy chcą się ich pozbyć i od dawna uprzykrzają im życie. Okazuje się, że zwaśnionych sąsiadów łączy więcej niż wspólny dom.

________________________________________

Odcinek 12

Monika i Krzysztof otrzymują wezwanie związane z zakłóceniem porządku i obyczajowości. Z mieszkania w bloku wyraźnie słychać odgłosy uprawiającej seks pary, na które skarżą się starsze sąsiadki. Drzwi do mieszkania otwiera partnerom kompletnie ubrany mężczyzna, który twierdzi, że sąsiadki uwzięły się na niego i potrafią wezwać policję nawet, gdy ogląda mecz. Policjanci mają związane ręce, ale wkrótce dochodzi do drugiej interwencji, podczas której na miejsce przyjeżdża żona mężczyzny - Beata, która wróciła właśnie z sanatorium... Tego dnia funkcjonariusze przyjmują zgłoszenie dotyczące kradzieży, na którą jednak nie za wiele wskazuje, poza deklaracjami właściciela domu, Andrzej. Jego żona, Diana, bagatelizuję sprawę... W tym odcinku dowiadujemy się więcej o prywatnym życiu Krzysztofa.

________________________________________

Odcinek 11

Na komendę zgłasza się Robert Wróbel. Mężczyzna jest pobity i okradziony. Bardzo się czegoś boi. Mikołaj i Ola wpadają na trop sprawców, ale nie są w stanie im nic udowodnić. Tymczasem w okolicach giełdy samochodowej trzech mężczyzn gra znaczonymi kartami na pieniądze w pokera. Policjantom udaje się ich zatrzymać na gorącym uczynku. Na komendzie rozchodzi się plotka o rozwodzie Mikołaja. Jedna z policjantek, sierżant Paulina, postanawia nie tracić czasu.

________________________________________

Odcinek 10

Krzysiek i Monika dostają wezwanie do kradzieży. Właściciel warsztatu samochodowego oskarżył swojego pracownika, Maćka, o kradzież 3000 zł. Maciek był kiedyś karany za kradzieże i pobicia, ale twierdzi, że tym razem niczego nie ukradł. Policjanci zauważają, że Maciek ma siniaki na piersi. Pytany o nie, w końcu pęka i mówi, że to sprawka syna właściciela - Roberta, który także pracuje w warsztacie. Pobił go i związał. Funkcjonariusze wracają do warsztatu. Robert zaprzecza... Czy mówi prawdę? Kto naprawdę stoi za obrażeniami Maćka, a kto za zniknięciem pieniędzy? Po pracy Monika szuka sobie dodatkowych zajęć na komendzie. Widać, że nie pała entuzjazmem na myśl o powrocie do domu.

________________________________________

Odcinek 9

Długi weekend. Na komisariat zgłasza się młoda atrakcyjna Natalia. Twierdzi, że zaginął jej mąż, Oskar. Kobieta nie wie co się stało. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Szybko okazuje się, że Natalia wie bardzo mało o życiu męża. Podczas patrolu funkcjonariusze otrzymują informację, że inny patrol odnalazł nad rzeką kompletnie odurzonego mężczyznę - rysopis pasuje do Oskara... Dla posterunkowej Oli długi weekend to ciężki czas. Poznany niedawno chłopak, bardzo nieprzyjemnie ją zaskoczy. Na szczęście Ola może liczyć na pomoc Mikołaja.

________________________________________

Odcinek 8

Troje nastolatków - Kasia, Dominik i Bartek - ucieka z domu dziecka. Wcześniej biją i okradają wychowawcę, nagrywają wszystko komórką. Wezwany na miejsce patrol Moniki Kownackiej i Krzyśka Zapały podejmuje poszukiwania. Sprawdza skwerki, parki. Dzieciaki jednak gdzieś dobrze się ukryły. Posterunkowy Zapała wpada na sprytny fortel... Tymczasem dyżurny oficer ma nowe zadanie dla policjantów. Włamano się do mieszkanie nieopodal. Zdenerwowani właściciele wracają z urlopu. Szkody były nieznaczne, ślady po imprezie i jeden skradziony drobiazg - zwykła maskotka. Wkrótce okazuje się, że za ucieczką podopiecznych domu dziecka kryją się zupełnie inne powody niż się to wydawało, a policjantom w odkryciu prawdy pomogą kolejne filmiki z telefonu jednego z uciekinierów. Natomiast w sprawie włamania okaże się, że to błahe zdarzenie doprowadzi do ważnego i pozytywnego przełomu. Dla Krzyśka, który świetnie się spisał, nie były to tak zupełnie zwykłe sprawy. Obie przywołały jego wspomnienia z przeszłości.

________________________________________

Odcinek 7

Do starszej kobiety dzwonią oprychy, które porwały jej kochanego wnuczka, który to rzekomo zniszczył im samochód. Grożą, że jeśli babcia nie zapłaci, oni zrobią mu krzywdę. Umawiają się z nią żeby zostawiła pieniądze w piaskownicy, by zostawić okup omal nie wpada pod radiowóz naszych policjantów. Białach, szybko orientuje się, że chodzi o metodę "na wnuczka". Postanawia zrobić zasadzkę... Tego dnia patrol zostaje też wezwany do asysty przy eksmisji. Komornik i jego klient liczą na łatwy łup. Mieszkanie pójdzie pod młotek, a rzeczy zadłużonej matki z dzieckiem sprzedane. Tymczasem posterunkowa Ola w rzeczach eksmitowanej kobiety wypatruje coś, co zmieni obrót spraw... Ola może być duma ze swojej przytomności umysłu, ale kiedy jej ojciec, komendant Wysocki, widzi siniaka, który pozostał jej po uderzeniu w czasie interwencji, coraz bardziej naciska by córka przeniosła się do papierkowej roboty. Tymczasem Mikołaja czeka coś, będzie dla niego nieprzyjemnym zaskoczeniem, mimo, że od dawna mógł się spodziewać takiego obrotu rzeczy.

________________________________________

Odcinek 6

Patrol Moniki i Krzyśka zostaje wezwany do awantury. Paulina Trela dobija się do drzwi swojego mieszkania, Wyrzucił ją na klatkę mąż - Stefan. Mężczyzna na wezwanie policji otwiera drzwi. Nie jest pijany ani agresywny. Mówi, że boi się żony. Paulina od rana rzuca się na niego z pięściami. On miał już tego dość i wystawił babę na korytarz. Obiecuje, że już więcej tego nie zrobi. Po wyjściu z mieszkania policjanci wypytują sąsiadów - Mariusza i Ilonę Molendów. Sąsiedzi są bardzo gadatliwi i opowiadają jakie to wielkie szczęście spotkało Stefana. Mąż Pauliny wygrał na loterii milion złotych. Trelowie niedługo mają wyprowadzać się do pięknej willi pod miastem. Żyją jak królowie. Kupili nowe auto, super telewizor, byli na drogich wakacjach. Tacy "milionerzy: powinni być szczęśliwi, a tu proszę... oni sobie do gardła skaczą. Najwyraźniej pieniądze szczęścia nie dają. Kilka godzin później Stefan Trela znika. Żona sugeruje porwanie. Ktoś grozi mu śmiercią. Dostawał anonimy. Policjanci rozpoczynają śledztwo, w którym coraz więcej rzeczy im się nie zgadza... Monika jak zwykle na służbie jest niezawodna, ale w życiu przeżywa poważne rozterki. Coraz częściej myśli o in vitro, a mąż namawia ją, aby odeszła z pracy.

________________________________________

Odcinek 5

Ola i Mikołaj interweniują podczas awantury ulicznej. Tłum chce zlinczować strażnika miejskiego, który wypisuje mandat ulicznej handlarce (Gabrieli). Całość nagrywa reporter lokalnej telewizji. Robi ze strażników miejskich i wezwanych policjantów bezdusznych służbistów... Drugie zgłoszenie jest z pozoru błahe. Dwie sąsiadki, Aniela i Krystyna pokłóciły się o psa, który niszczy kwiatki w ogrodzie jednej z nich. Podczas tej interwencji policjanci przypadkowo ujawniają spore poletko marihuany. Podczas śledztwa funkcjonariusze stopniowo poznają rodzinny dramat i wzruszającą historię, która znajdzie nieoczekiwane rozwiązanie.


________________________________________
 
Odcinek 4

Policjanci ratują z opresji chłopaka, Dominika, któremu zamaskowani bandyci każą kopać grób. Dominik nie wie, dlaczego ktoś go tak potraktował. Jest studentem prawa i porządnym człowiekiem. Chłopak wraca do domu - Monika i Krzysiek nie wiedzą jeszcze, że wkrótce znów spotkają Dominika... Podczas patrolowania ulic funkcjonariusze widzą na ławce w parku naćpaną dziewczynę. Odwożą ją do domu, w którym jest brat i ojciec. Spostrzegawczy starszy posterunkowy Zapała odkrywa zaskakujący trop... Zaczynają śledztwo, które doprowadza ich do nieoczekiwanego rozwiązania.

________________________________________

Odcinek 3

Policjanci zostają wezwani do osiedlowego sklepu. Sprzedawca złapał na kradzieży chłopaka Dzidę. Dzieciak nie wygląda na złodzieja. Jest przestraszony. Właściciel twierdzi, że Dzida ukradł towar znacznej wartości i żąda dla niego surowej kary. Chłopak nie chce powiedzieć jak się nazywa. Nie ma też przy sobie dokumentów... Nasz patrol dostaje kolejne zgłoszenie. Awantura domowa. Ola i Mikołaj jadą pod wskazany adres. Małżeństwo Kozłowskich twierdzi, że już się pogodziło, ale widać ślady bójki. W pokoju dziecięcym funkcjonariusze widzą przestraszone dziecko. Posterunkowa Ola zostawia mu swój numer telefonu. Wkrótce sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. 

________________________________________

Odcinek 2

U jubilera w centrum miasta ma miejsce napad z bronią. Nasz patrol jedzie na miejsce. Bandyci uciekli. Jest już tylko mocno przestraszony i pokiereszowany sprzedawca - Wojciech... Wojciech współpracuje z prowadzącymi sprawę policjantami, ale Monika zaczyna podejrzewać, że nie mówi im on całej prawdy... Krzysztof, który nie zachował się zgodnie z zasadami podczas akcji, obawia się negatywnych konsekwencji, tymczasem czeka go zaskoczenie... W tym odcinku poznajemy od strony prywatnej drugą parę policjantów - sierżanta sztabowego Monikę Kownacką i starszego posterunkowego Krzysztofa Zapałę. W tym tandemie to Monika jest doświadczonym dowódcą patrolu. Krzysiek przeniósł się do Wrocławia z małej miejscowości, gdzie głównie spisywał pijanych rowerzystów. Chłopak jest zamknięty w sobie, ale przyparty do muru wyznaje z czym się boryka w życiu prywatnym... Monika też ma swoją tajemnicę, którą strzeże przed światem.


________________________________________
 
Odcinek 1

W pierwszym odcinku towarzyszymy na służbie posterunkowej Oli Wysockiej i aspirantowi Mikołajowi Białachowi. Na bazarze banda skinów napada Białorusina Wiktara. Głównym prowodyrem awantury jest Sławek. Nagrywa całe zajście telefonem komórkowym. Do zgłoszenia szybko przyjeżdża patrol. Po krótkim pościgu Mikołaj łapie Sławka, który odgraża się, że jest nietykalny i że pożałują, że go zatrzymali... Policjanci otrzymują kolejne wezwanie: na klatce bloku awanturuje się pijany Zenek. Jest ubrany w ślubny garnitur... Towarzysząc policjantom przez cały dzień stopniowo dowiadujemy się coraz więcej o nich jako ludziach. Aspirant Białach jest twardym gliną z krwi i kości. Wiele już w życiu widział i trudno go czymś zaskoczyć. Posterunkowa Ola zostaje mu przydzielona jako partnerka z jasnym zadaniem: ma się jak najwięcej od niego nauczyć. Dziewczyna jest ambitna, ma intuicję i zadatki na dobrą policjantkę, ale brakuje jej doświadczenia. Czasem jest trochę naiwna. Ma jednak coś czego nie ma Mikołaj - intuicję i dużo młodzieńczego idealizmu. Mikołaj przekonuje się, że czasem taki "babski punkt widzenia" może pomóc w pracy policjanta. Ola za wszelką cenę chce udowodnić, że nadaje się na policjantkę swojemu ojcu, który jest... szefem komendy Miejskiej. Inspektor Wysocki wolałby żeby jego córka pracowała za biurkiem, uważa, że praca na ulicy to nie miejsce dla niej. Ola próbuje też ułożyć sobie życie prywatne. Ale jest powód, dla którego jej randki zwykle nie mają kontynuacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz