PiP -Obsada


  

Szóstka tytułowych bohaterów to trzy patrole, które tworzą Ola i Szymon, Karolina i Mikołaj oraz Alicja i Krzysiek.

________________________________________

Młodszy inspektor Renata Jaskowska - urodzona w 1971r. Po śmierci Inspektora Wojciecha Wysockiego, została nową Pani komendant. Jest twarda i lojalna.
(Aktorka Małgorzata Kałuzińska)

________________________________________Patrol 005:Aspirant Sztabowy Karolina Rachwał - panna, dowódca patrolu. Pojawiła się na komendzie w 5 sezonie, aby zrobić porządek na komendzie, gdzie do tej pory wydawało się Białachowi, że rządzi. Będzie miała za zadanie go "sprowadzić na ziemię". Potrafi walczyć, kląć, grać w pokera i nie wyobraża sobie życia bez ukochanego motocykla, a jednocześnie jest bardzo kobieca i pełna seksapilu. Lubi oglądać sport, a w szczególności piłkę nożną. Aktualnie związana z Kubą Walczakiem ze "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny".
(Aktorka Honorata Witańska)
Starszy aspirant Mikołaj Białach -  rozwodnik, urodzony w 1977 r, W policji pracuje od ok. 2003 r. Skończył samochodówkę. Z byłą żoną Kamilą ma dwie córki: Dominikę (ur. w 1998 r.) i Anię (ur. 2002 r.). W wypadku samochodowym stracił brata Michała. W 4. serii związał się z dawną koleżanką - ratowniczką medyczną Anią Radecką. W przedostatnim odcinku czwartego sezonu pobił dealera narkotykowego, przez którego jego starsza córka wylądowała w szpitalu po zatruciu dopalaczami. W 5 sezonie zajęło nim się BSW. Chciał odejść ze służby, jednak został i poniósł konsekwencje swojego zachowania. Została mu odebrana partnerka Ola Wysocka i przydzielona Karolina Rachwał, która przejęła dowództwo w patrolu. Po zmarłym wuju odziedziczył ranczo.
(Aktor Mariusz Węgłowski)

________________________________________

Patrol 007:
Sierżant Aleksandra Wysocka - dowódca w patrolu, panna, córka zmarłego Wojciecha i Joanny Wysockich, urodzona 28.07.1988 r. W wieku 10 lat jej mama zmarła przez nowotwór piersi. Studiowała polonistykę, ale wybrała pracę w policji wbrew woli ojca. Poznaliśmy ją w pierwszych miesiącach pracy. Nie ma szczęścia w miłości. W 3 serii spotykała się z Jackiem Nowakiem. 96 dni po śmierci swojego ojca została awansowana na stopień starszej posterunkowej. Po ujęciu zabójcy komendanta otrzymała awans na stopień sierżanta i propozycję przeniesienia do komendy wojewódzkiej, ale odmówiła. W 6 serii po śmierci Michała, wywalczy prawo do opieki nad jego synem, Markiem.
(Aktorka Magdalena Malcharek)


Młodszy aspirant Szymon Zieliński - powrócił właśnie z Gdyni do rodzinnego Wrocławia i zostanie partnerem Oli na patrolu. Szymon lubi sporty ekstremalne i ryzyko, ale ma swoje zasady. Jest też koleżeński i lubi grę fair. W dzieciństwie przeżył tragedię, której kryminalne tło nie pozwala mu o sobie zapomnieć. Wkrótce pojawi się trop, który da mu nadzieję na rozwiązanie zagadki z przeszłości i na to, że sprawiedliwości wreszcie stanie się zadość. Tymczasem Szymon stara się odnaleźć w nowej pracy, a w życiu prywatnym próbuje ułożyć jakoś swoją trudną relację z ojcem, którą dodatkowo komplikuje pojawienie się pewnej dziewczyny.
(Aktor Paweł Monsiel)

________________________________________


Patrol 006:Sierżant Alicja Morawska - Pochodzi ze śląska. Mistrzyni strzelectwa. Po 3 latach studiowania medycyny postanowiła zostać policjantką. Najpierw pracowała w komendzie na Psim Polu. We Wrocławskiej komendzie pracuje na patrolu z Krzysztofem Zapałą od 186 odcinka.
(Aktorka Magdalena Wróbel)
Sierżant Krzysztof Zapała - dowódca patrolu, żonaty od odcinka 236, urodzony w 1988r.. Ma syna Antoniego (ps. Tosiek), urodzonego w 2008r. Po ok. dwóch latach służby przeniósł się z małej komendy w niedużym mieście do KMP we Wrocławiu. W wieku 6 lat trafił do domu dziecka. Jego żona wyjechała za pracą do Anglii. Porwała mu syna i wywiozła go do Wielkiej Brytanii, gdzie zamieszkała ze swoim kochankiem. Podczas szturmu angielskiej policji na jej mieszkanie, aby odbić chłopca, zginęła wraz ze swoim partnerem, który był poszukiwany przez policję za podwójne zabójstwo. Tosiek z prawniczką Julią Tokarczyk wrócił cały i zdrowy do Polski. Ma psa sierżanta, którego dostał pod opiekę od Moniki. W czwartej serii za namową syna, odnajduje swoją matkę Janinę Niedźwiecką. Wraz z Emilką ma córkę.
(Aktor Wojciech Sukiennik)

________________________________________Starszy aspirant Jacek Nowak - dyżurny, kawaler, jest w podobnym wieku do Oli.W drugiej serii zastąpił Marka Dorosza. Był w związku z Aleksandrą Wysocką. Nie wiele o nim wiemy. Lubi teatr i ma samochód marki Volkswagen Golf.
(Aktor Przemysław Puchała)

________________________________________Starszy sierżant Emilia Drawska-Zapała - mężatka od odcinka 236, urodzona w 1985r., pochodzi z Wadlewa. Była na kontakcie w Stanach Zjednoczonych jeden rok w ramach wymiany pomiędzy Komendą Główną, a Uniwersytetem w Wisconsin. Jej rodzice to Andrzej i Ewa Drawscy. Jej ojciec ma trudny charakter i nie pogodził się z tym, że Emilka została policjantką. Ma salon samochodowy, Od odcinka 102 do 184 była dowódcą patrolu 006., zastępując Monikę Kownacką. Po przyjściu do KMP pracowała jakiś czas z asp. Mikołajem Białachem, w zamian za post. Olę Wysocką, którą komendant wysłał za biurko. Związała się z Zapałą. Aktualnie przebywa na urlopie macierzyńskim.
(Aktorka Anna Kukawska)

________________________________________


Zosia Drawska - cywilny pracownik Komendy Miejskiej Policji, pracuje na recepcji. Prywatnie kuzynka Emilii Drawskiej-Zapały.  Poznajemy ją jako szaloną, młodą dziewczynę, która została wyrzucona ze studiów plastycznych ze względu na romans z wykładowcą. Zaczęła pracę na komendzie w 5 sezonie i już od pierwszego dnia podpada Jaskowskiej przez spóźnienie i lekki ubiór. Po reprymendzie zmienia całkowicie styl ubioru. W czasie pracy na Komendzie ktoś rozgłasza plotkę, że ma romans z Zapałą. Po tym postanawia złożyć wypowiedzenie i odejść z pracy, jednakże komendantka odrzuca jej podania i chce aby pracowała dalej. Umawia się z psychologiem, ale kiedy ten zaczął dążyć do zbliżenia ona uderza go i ucieka z jego domu. Następnego dnia bierze urlop na żądanie.
(Aktorka Anna Durka)
________________________________________
Młodszy aspirant Adam Kobielak - profos, pełni nadzór nad aresztem. Uczęszczał do IV liceum Ogólnokształcącego. Jest służbistą, ma cięty język i jest nie miły dla więźniów. Ma żonę.
(Wiesław Cichy)

________________________________________

Nie występują już:________________________________________Nadinspektor Wojciech Wysocki - wdowiec, nadopiekuńczy ojciec Aleksandry, komendant KMP, jego żona Joanna zmarła w 1998r. przegrywając walkę z rakiem piersi. W policji pracował przeszło 25 lat. W drugim sezonie został przestrzelony przez przestępcę, który wyszedł na wolność i odgrażał się zemstą. Został zamordowany w 134 odcinku, podczas gdy jego córka leżała w śpiączce, walcząc o życie. Martwego znalazł go Mikołaj z Jackiem. Przez cały czwarty sezon wszyscy, prócz Oli, wierzyli w samobójstwo. Dzięki determinacji jego córka odkrywa, że zamordował go polityk, a zarazem jego przyjaciel zamieszany w przemyt narkotyków. Pośmiertnie awansowany ze stopnia inspektora na nadinspektora.
(Aktor Bogdan Banaszek)
Sierżant Sztabowy Monika Kownacka - była dowódcą patrolu 006, ma męża Artura. Urodzona w 1979r. W policji pracuje od 2002r. Skończył Akademię Wychowania Fizycznego. Ma Adoptowanego syna Frankiem, ur. w 2007r. Chłopiec jest niepełnosprawny, ma dysplazję obu stawów biodrowych. Jej przyjaciółką jest adwokat Julia Tokarczyk. W odcinku 100 odeszła na urlop, aby wyjechać z Frankiem na operację do Wiednia. Ostatni raz pojawia się w odcinku 108. Miała psa sierżanta, którego oddała pod opiekę Krzyśkowi. Wróciła do Polski, w odcinku 210 przeszła do cywila. (Aktorka Małgorzata Szapował)Posterunkowy Mieszko Pawlak - niedawno rozpoczął staż w policji. Jest wolontariuszem w szpitalu na dziecięcej onkologii. Na swój pierwszy patrol wyruszył z asp. Mikołajem Białachem, podczas, gdy post. Wysocka została wysłana na urlop. Następnie jeździł kilkakrotnie z Olą, Mikołajem i Krzyśkiem. Do obsady dołączył w 100 odcinku. W odcinku 228 zostaje pobity przez bandziorów, na zlecenie psychologa. Jego stan przez kilka dni był bardzo ciężki, miał rozległe obrażenia mózgu. Zmarł nie odzyskawszy przytomności w odcinku 231.

(Aktor Igor Korus)


Podinspektor Przemysław Kwieciński - pełnił obowiązki komendanta, zastępując wówczas postrzelonego insp. Wysockiego. Z KMP odszedł w złej atmosferze, po tym jak zamienił patrole w zemście za to, że Mikołaj Białach nie zgodził się mu pomóc pozbyć Wysockiego, aby mógł zająć na stałe stanowisko dowódcy komendy. Po odejściu z KMP został szefem BSW i przeprowadził kontrolę w komendzie miejskiej, którą nic nie zyskał. W zemście wprowadził na komendę szpiega, aby znaleźć haki, żeby zniszczyć policjantów. Jednakże Gruda zamiast pomóc mu, zaplanowała porwanie i zabójstwo Oli Wysockiej.
(Aktor Włodzimierz Adamski)
________________________________________________________________________________

3 komentarze:

  1. Coraz lepsze opowiadanie

    OdpowiedzUsuń
  2. I"lOVE POLICJANTKI I POLICJANCI

    OdpowiedzUsuń
  3. Pytanko za milion punktów kim jest Michał w opisie Oli Wysockiej? pytam ponieważ jakiś czas ( raczej dłuższą chwilę) nie oglądałam tego serialu i całkowicie pogubiłam wątki. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń