piątek, 12 maja 2017

Streszczenia odcinków S-WK 99 - 102 (29.05. - 1.06.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sprawiedliwi
~~~~~~~~~~~~~~~~~

Odcinek 99 (29.05.2017)

Kuba z Izą gorączkowo sprząta mieszkanie przed przyjazdem matki. Iza nie jest przekonana, czy tym razem uda się pozyskać względy kobiety. Paulina celebruje poranek we własnym mieszkaniu. Jej dobry nastrój mąci jednak dziwne zachowanie córki, która w pośpiechu wybiega z domu. Tymczasem na komendzie pojawia się roztrzęsiona pani archeolog. Podczas prac, w których uczestniczy, dokonano nietypowego odkrycia. W trakcie ekshumacji ciał ze zbiorowej mogiły żołnierzy niemieckich, jedne ze zwłok okazały się być współczesne. Kryminalni jadą na miejsce. Ta sprawa nie będzie należeć do łatwych, przy denacie znaleziono jedynie guziki z drugiej wojny światowej. Głównym tropem okaże się endoproteza stawu biodrowego u zmarłego mężczyzny. Tymczasem w mieszkaniu Walczaka sytuacja przybiera taki obrót, że Kuba ma ochotę zdezerterować.

________________________________________

Odcinek 100 (30.05.2017)

Bruno Sawicki szuka sposobu, by odciągnąć Wiktora od podejrzanego towarzystwa i nauczyć go spędzać czas w sposób kreatywny. Chociaż chłopak nie pojawił się na wyścigach, Bruno nie rezygnuje i chce go zarazić własnym hobby. Tym razem zmusza go, żeby pojawił się w warsztacie samochodowym. Czy plan Sawickiego zadziała? Tymczasem na komendę wpływa zgłoszenie o rabunku u Jubilera. Sprawa jest podejrzana, bo zginęło mniej biżuterii niż zgłosił sam właściciel. Natomiast ze sklepu naprzeciwko skradzione zostały cenne egzemplarze archiwalnych komiksów. Pilarczyk ma podejrzenia, że obie sprawy łączą się w osobie złodzieja. W tym śledztwie pomocne okażą się nagrania z monitoringu miejskiego.

________________________________________

Odcinek 101 (31.05.2017)

U Walczaka w domu całkowita zmiana nastrojów, matka Kuby i jego dziewczyna zachowują się jak najlepsze przyjaciółki. Przestają zwracać na niego uwagę, wolą spędzać czas we dwie na przykład na robieniu zakupów, bądź wspólnym oglądaniu seriali. Kuba czuje się nieco odrzucony. Tymczasem na komendę wpływa nowe zgłoszenie – została uduszona młoda kobieta. Początkowo podejrzani są graficiarze, którzy wypisywali obraźliwe hasła na temat tuszy dziewczyny. Podejrzany jest również ojciec ofiary, który mimo, że porzucił rodzinę, często nachodził córkę i pożyczał pieniądze na alkohol. Rozwiązanie sprawy okaże się jednak bardziej zaskakujące i nawet najdoskonalsze alibi nie przykryje zbrodni. Matka Walczaka odwiedza go w pracy. Tam spotyka Tadeusza, sąsiada Stasiaka. Okazuje się, że ci dwoje nie tylko się znają, ale ich relacja jest wręcz zaskakująco bliska...

________________________________________

Odcinek 102 (1.06.2017)

 Ewa zjawia się na komendzie w doskonałym nastroju. Jej brat w końcu się wyprowadził, a ona odzyskała mieszkanie tylko dla siebie. Jej radość nie trwa długo - dzwoni Paweł z kolejnym problemem. Tymczasem na komendzie pojawia się elegancki starszy pan, by zgłosić morderstwo, którego sam dokonał. Patrol nie znajduje jednak ciała pod wskazanym przez mężczyznę adresie. Sprawa jest tym bardziej zagadkowa, że podejrzany zostawia narzędzie zbrodni – swoją laskę, na której widnieją ślady krwi. Po pewnym czasie zostaje znaleziony denat, ale sekcja zwłok wykazuje, że pojedyncze uderzenie laską nie było przyczyną śmierci. Śledztwo nabiera tempa. Wiktor pomaga Sawickiemu przy naprawie auta i widać, że robi to z wyraźną satysfakcją. Bruno obiecuje, że jeśli chłopak zasłuży, pojedzie z nim na tor wyścigów samochodowych.

________________________________________
________________________________________


________________________________________
________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz