piątek, 30 września 2016

Streszczenia odcinków 209 - 212 (13.10 - 16.10)

________________________________________

Odcinek 209

Mikołaj Białach i Karolina Rachwał zajmują się sprawą amerykańskiego żołnierza, który zaginął w drodze do swojej narzeczonej. Muszą także pomóc zrozpaczonemu ojcu, który zadzwonił na numer alarmowy ze swojego samochodu. Mężczyzna utknął w korku wioząc do szpitala swoją córkę. Czy uda się ją uratować? Tymczasem do Białacha dzwoni jego była dziewczyna - Ania Radecka. Chce odzyskać płyty, które u niego zostawiła. Mikołaj jest przekonany, że płyty to tylko pretekst. Liczy na to, że znowu będą razem.

________________________________________
 
Odcinek 210

Podczas odprawy na komendzie Jaskowska zapowiada niespodziankę. Do sali wchodzi Monika Kownacka, co wywołuje wybuch radości. Krzysiek jest zachwycony, ale trzeba pilnie jechać na interwencję, więc umawia się z Moniką na popołudnie. Na mieście grasuje taksówkarz, który okrada pijane kobiety. Metody jego działania są wyjątkowo perfidne. Zapała i Morawska próbują też pomóc mężczyźnie, który w dziwnych okolicznościach traci dach nad głową. Są w Polsce ludzie, którzy proceder wyłudzania mieszkań opanowali do perfekcji.
________________________________________

Odcinek 211

Na komendzie od rana panuje podniecenie, wszyscy wybierają się na dzisiejszą walkę Jacka i Mikołaja. Bohaterom bokserskiego pojedynku siłą rzeczy udziela się napięcie. Tymczasem przychodzi wezwanie z jednej ze szkół. Młoda nauczycielka pobiła nastolatkę. Kobieta zostaje zatrzymana. Policjanci przeglądają szkolne forum internetowe. Uczniowie skarżą się, ze w szkole źle się dzieje, ale młoda nauczycielka najwyraźniej nie ma z tym nic wspólnego. Karolina i Mikołaj zajmują się także zgłoszeniem znanego muzyka, który uważa, że jest prześladowany przez psychofana. Ma na to różne dowody - SMS-y, maile, filmiki, które dostaje od anonimowego nadawcy. Wkrótce po interwencji u artysty policjanci odkrywają, że ktoś nagrał ich wizytę. Nagranie już krąży po sieci. Po pracy wszyscy idą na walkę.

________________________________________
 
Odcinek 212
 
Alicja martwi się, czy jej zastępstwo na patrolu z Krzyśkiem nie dobiega końca i czy nie okaże się zbędna w zespole. W dodatku atmosfera na komendzie wyraźnie się zmieniła. Po tym jak ktoś ostrzegł dealerów, policjanci z różnych wydziałów podejrzewają się nawzajem o konszachty z przestępcami. Na patrolu Zapała i Morawska zostają wezwani na miejsce alarmu bombowego. Wszystko wskazuje na, że sprawca uderzy ponownie. Tymczasem do szpitala trafia wiele osób z zatruciem pokarmowym, co budzi pewne podejrzenia lekarzy. Bezpośrednim winowajcą żołądkowych przypadłości okazuje się być niewinnie wyglądający staruszek. Po południu Morawska spotyka psychologa, który wypytuje ją o Zapałę. Alicja nie bawi się w dyplomację.

________________________________________

piątek, 23 września 2016

Streszczenia odcinków 205 - 208 (10.10 - 13.10)

________________________________________

Odcinek 205

Mężczyzna budzi się rano i odkrywa, że ktoś wyczyścił jego konto. Tropy prowadzą do agencji towarzyskiej i tajemniczej Tiny. Mikołaj i Karolina postanawiają uciec się do prowokacji policyjnej - tak zwanej "wcieleniówki". Podczas akcji sprawy wymkną się spod kontroli. W drugiej historii funkcjonariusze z patrolu 05 zmierzą się, ze sprawą tajemniczych włamań podczas których intruz sprząta mieszkanie. Z pozoru zabawna sprawa ma poważne konsekwencje. Między Mikołajem a dyżurnym Jackiem dochodzi do scysji. Panowie postanawiają wyjaśnić sobie kilka spraw na... bokserskim ringu.

 ________________________________________

Odcinek 206
 
Morawska i Zapała jadą na wezwanie zrozpaczonej kobiety, która twierdzi, że oszukał ją windykator z urzędu miejskiego. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Policjanci będą musieli zmierzyć się z wyjątkowo bezczelnym oszustem. Krzysiek i Alicja zajmą się także zgłoszeniem właściciela sklepu, który odkrył w przymierzalni zainstalowaną bez jego wiedzy kamerę. Za jej pomocą ktoś nagrywał przebierające się kobiety. Tymczasem na komendzie nie dzieje się najlepiej i Zapała zaczyna żałować, że pomógł Zosi znaleźć pracę.

 ________________________________________
 
Odcinek 207

Komendant Jaskowska porusza na odprawie sprawę anonimowego bloga, który wyśmiewa absurdy pracy policjantów. Nie tylko ją intryguje, kto jest jego autorem - Białach także chętnie poznałby jego personalia. Na patrolu Mikołaj dociera się z nową partnerką. Nie może się pogodzić ze zmianami, tymczasem trzeba zająć się kolejnym wezwaniem. Młoda kobieta od jakiegoś czasu dostaje niepokojące sms-y i obraźliwe wiadomości na temat swojego narzeczonego. W końcu na jej skrzynce mailowej pojawiają się zdjęcia z wieczoru kawalerskiego, na którym widać chłopaka w niedwuznacznej sytuacji ze striptizerką. Kobieta podejrzewa, że za wszystkim stoi była dziewczyna narzeczonego. Postanawia się z nią rozprawić. Wkrótce okazuje się, że popełnia tragiczną pomyłkę. Mikołaj i Karolina zajmują się także zgłoszeniem o uszkodzeniu auta na jednym z wrocławskich osiedli. Właściciel jest przekonany, że za aktem wandalizmu stoi sąsiad, z którym od lat żyje w zatargu. Okazuje się jednak, że auto ucierpiało w zupełni innych okolicznościach.

 ________________________________________

 Odcinek 208

Zapała i Morawska tropią mężczyznę montującego na bankomatach nakładki sczytujące dane z kard kredytowych. Nieoczekiwanie poszukiwany sam kontaktuje się z policją. Chce zawrzeć układ. Krzysiek i Alicja będą też musieli rozwikłać sprawę zdewastowanego nagrobka niedawno zmarłej kobiety i odkryć skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice. Tymczasem policyjny psycholog próbuje zbliżyć do kuzynki Emilki - Zosi. Dziewczyna bierze starania kolegi z pracy za dobrą monetę.

________________________________________

piątek, 16 września 2016

Zwiastun odcinków 193 - 196 (19.09 - 22.09)

________________________________________ Jaka jest sierżant Alicja Morawska? Z kim będzie jeździć aspirant sztabowy Karolina Rachwał? A może chce wiedzieć gdzie zostanie zatrudniona Zośka - kuzynka Emilii? Czy psycholog Oliwier Wolański namiesza w życiu Komendy Miejskiej? Obejrzyjcie poniższe wideo!

Wywiad z Wojtkiem Sukiennikiem:


________________________________________

Making of czołówki (5 sezonu):


________________________________________

Streszczenia odcinków 201 - 204 (03.10. - 06.10.)

________________________________________

Odcinek 201

Białach podpada pani komendant. Jaskowska uważa, że ktoś musi utemperować jego charakter. Mikołaj dowiaduje się, że niebawem będzie miał nowego partnera, a w dodatku nie będzie już dowódcą patrolu. Nic dziwnego, że zaczyna służbę w niewesołym nastroju ciężko będzie mu będzie rozstać się z Olą… Tymczasem przychodzi zgłoszenie o kradzieży kilku bagaży z busa. Pasażerowie są wściekli, poza jedną dziewczyną, która w torbie miała jakieś bezwartościowe drobiazgi. Na szczęście w busie był rejestrator , który zapisał wizerunek złodzieja. Okazuje się jednak, że schwytanie sprawcy to dopiero początek sprawy… Mikołaj i Ola będą też musieli zająć się debiutującym złodziejem, który usiłował ukraść auto na skrzyżowaniu, ale nie przewidział banalnej rzeczy.


________________________________________

Odcinek 202

Rano Zosia zaczyna pracę na recepcji komendy. Jej pojawienie się wywołuje pewne zamieszanie wśród męskiej części personelu, a cała sytuacja szybko zaczyna działać Krzyśkowi na nerwy. Na szczęście na patrolu Zapała nie musi odpowiadać na pytania kolegów. Razem z Morawską jadą do małej, podwrocławskiej wsi, gdzie ktoś majstrował przy kamerze monitorującej filię banku. Zapała i Morawska rozmawiają z podejrzanym mężczyzną, który przyznaje się do czynu, ale nie jest w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił. Wkrótce policjanci odkrywają, ze w całej wiosce panuje dość niepokojąca atmosfera. Dochodzi tam do kradzieży, których dokonują ludzie do tej pory nie notowani... Kolejne wezwanie dotyczy awantury domowej. Po zakończeniu czynności Krzyśka i Alicję czeka przykra niespodzianka… Tego dnia psycholog próbuje naciągnąć Zapałę na zwierzenia. W życiu Krzyśka rzeczywiście tak dużo się ostatnio działo, że chętnie wygadałby się jakiemuś specjaliście


________________________________________
 
Odcinek 203

Mikołaj zaczyna pracę z nową partnerką. Początek znajomości jest dość niefortunny. Na patrolu nie ma miejsca na animozje gdy trzeba się zmierzyć się z doświadczonym przestępcą, który zaczyna zachowywać się w sposób całkowicie nielogiczny. Policjanci będą też musieli pomóc dzieciom, których matka urządziła libację alkoholową. Podczas tej interwencji dojdzie też do konfrontacji z groźnym przestępcą.


________________________________________
 
Odcinek 204

Zapała i Morawska będą musieli się zmierzyć ze zjawiskiem tak zwanego "skimmingu". W walce z siatką oszustów pomoże im członek gangu. Zrobi to jednak na swoich warunkach. Krzysiek i Alicja zajmą się także poszukiwaniem sprawcy zniszczeń grobu niedawno zmarłej kobiety. Badając sprawę odkryją ponurą, rodzinną tajemnicę. Tymczasem na komendzie, na skutek pewnego znaleziska, Zosia znów wzbudza zainteresowanie. Krzysiek jest wściekły, ale nikt poza nim nie widzi żadnego problemu. Za to dużo uwagi i zrozumienia okazuje Zapale psycholog, by w końcu wprosić się do niego i Emilki na kolację. 

________________________________________

piątek, 9 września 2016

Streszczenia odcinków 197 - 200 (26.09 - 29.09)

________________________________________
 
Odcinek 197

Białacha nie ma w pracy. Podczas gdy ważą się jego losy, sierżant Ola Wysocka wyrusza na patrol z posterunkowym Mieszkiem Pawlakiem. Ola niepokoi się o Mikołaja i próbuje się do niego dodzwonić, by przeprosić i powiedzieć, że wcale go nie podejrzewa. Mikołaj nie jest w nastroju do rozmowy. Na patrolu Ola i Mieszko dostają niepokojące wezwanie. Młoda dziewczyna zostaje oskarżona przez swoją sąsiadkę, że zrobiła krzywdę swojemu maleńkiemu dziecku. Dziewczyna zaprzecza twierdzi, że nigdy nie była w ciąży. Wydarzenia rozwijają się szybko i bardzo dramatycznie. Tymczasem Mikołaj wychodzi z siłowni. Czeka tam na niego samochód. Jakaś postać za kierownicą każe mu wsiadać do środka… Tego dnia Ola i Mieszko będą musieli się także zająć zgłoszeniem o awanturze, do której doszło na ogródkach działkowych między dwiema dziarskimi kobietami. Wygląda na to, że zarzewiem konfliktu jest coroczny konkurs na najdorodniejsze uprawy. Policjanci szybko znajdują dowód, że sprawy mają się nieco inaczej


________________________________________

Odcinek 198

Dochodzi do napadu na ludzi stojących w kolejce po ekskluzywne buty z kolekcji firmowanej przez popularny zespół muzyczny. Na miejscu jest Alicja Morawska, która nagrywa zdarzenie komórką. Na patrolu sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Zapała i Morawska zostają też wezwani do dziewczyny, która zażyła niebezpieczne leki na odchudzanie. Okazuje się, że w niebezpieczeństwie jest także jej siostra policjanci muszą więc jak najszybciej ją odnaleźć. Krzysiek kupuje u jubilera prezent, który spowoduje bardzo wzruszającą sytuację

________________________________________
Odcinek 199

Mikołaj Białach rozmawia z komendant Jaskowską i policjantem z Biura Spraw Wewnętrznych. Co z nim teraz będzie…? Tymczasem Ola zbiera się do wyjścia do pracy, gdy do drzwi puka Michał, jej nowy sąsiad. Przyszedł podziękować za opiekę nad synem i zaprosić Olę na kolację. Na służbie pierwsze wezwanie dotyczy nieszczęśliwego wypadku. Trzech chłopaków popisywało się akrobacjami na rowerze i jeden z złamał kręgosłup. Szybko okazuje się, że nie był to przypadek, ale zaplanowana akcja. Patrol 05 zajmie się też sprawą państwa młodych, którym podczas wesela zniknęły wszystkie koperty od gości. Wieczorem Ola dowiaduje się, jak dramatyczna jest sytuacja Michała

________________________________________

Odcinek 200

Rano mieszkanie Zapały odwiedza kuzynka Emilki Zosia. Ma szampana. Chce uczcić nową pracę, którą pomógł załatwić jej Krzysiek. Zapała zastanawia się czy wkrótce nie zacznie żałować tego kroku. Na patrolu zwierza się Morawskiej ze swoich wątpliwości Zosia to dobra ale trochę szalona dziewczyna, nigdy nie wiadomo czy nie napyta sobie i innym kłopotów. Tymczasem przychodzi wezwanie na nielegalne wysypisko śmieci. Wśród odpadów leży ciało nieprzytomnej kobiety. Komu weszła w drogę córka sklepikarza? Tego dnia Krzysiek i Alicja zajmą się także sprawą podrabianych rachunków za prąd. Starsi ludzie znajdowali faktury w skrzynkach i przelewali pieniądze na konto oszusta. Wieczorem Zosia znowu zaskoczy - i rozbroi - Krzyśka i Emilkę.

________________________________________

czwartek, 1 września 2016

Streszczenia odcinków 193 - 196 (19.09 - 22.09)

________________________________________
 

Odcinek 193

Rano Białach idzie prosto do komendantki złożyć rezygnację. Jaskowska jest zaskoczona, ale bardzo się śpieszy i odkłada rozmowę na później. Prosi tylko, by Mikołaj jeszcze dziś pozostał na służbie. Ola nie może uwierzyć, że to ich ostatni wspólny patrol. Chce walczyć o to by Mikołaj został w policji. Na patrolu przychodzi zgłoszenie o najemcy mieszkania, który podnajął lokal trzem rodzinom po czym zniknął z gotówką. Białach i Wysocka muszą ustalić kto w tej sytuacji jest sprytnym oszustem a kto ofiarą. Ola i Mikołaj zajmą się też poszukiwaniami mężczyzny, który robi sobie żarty w sklepie meblowym. Wprowadza towar, którego nie ma w ofercie firmy. Niewinny kawał prowadzi do eskalacji napięcia. Wieczorem Mikołaj rozmawia z Jaskowską. Mikołaj faktycznie będzie miał kłopoty.

________________________________________

Odcinek 194

Rano Mikołaja budzi walenie do drzwi. Kiedy zwleka się z łóżka widać, że jest przygnębiony, a do tego ma podbite oko… Tymczasem na patrolu Morawska i Zapała jadą do eleganckiego hotelu, w którym doszło do kradzieży. Podejrzenie pada na sprzątaczkę, która miała dostęp do pokoju. Kobieta wszystkiego się wypiera. Sprawa rusza do przodu dzięki spostrzegawczości Morawskiej. Bezczelność złodzieja nie zna granic. Kolejne wezwanie dotyczy dziewczynki, która zapłakana zadzwoniła na komendę. Ktoś ukradł jej psy. Krzysiek i Alicja nie nie lekceważą zgłoszenia, a sprawa ma bardzo ponury finał. Wieczorem Morawska i Zapała dostają zadanie doprowadzenia na komendę dilera, który szantażował Mikołaja. Policjanci wchodzą do jego domu, gdzie czeka ich fatalna niespodzianka.

________________________________________

Odcinek 195

 Mikołaj Białach przesłuchiwany jest przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Funkcjonariusze BSW są przekonani o winie Białacha - wszystko wskazuje na to, że mają rację i nawet koledzy z komendy wydają się nie mieć już złudzeń… Kiedy Mikołaj idzie pakować swoje rzeczy, dopada go psycholog. Mimo, że poprzednio, kiedy Mikołaj go zbył, wyglądał na wściekłego, teraz psycholog zapewnia, że jest po jego stronie. Ola na patrolu z Mieszkiem jest przybita sytuacją. Humor poprawia jej sms od synka sąsiada… Tymczasem trzeba interweniować w sprawie oszustwa. Kobieta w samym szlafroku, tłumacząc, że zatrzasnęła drzwi, pożycza od innych pieniądze. Jakby tego było mało, ofiarą tego procederu padł sam posterunkowy Pawlak, który bardzo chce złapać sprytną oszustkę. Kolejne zgłoszenie pochodzi od 12-letniego chłopca, który zadzwonił zgłosić wypadek, jakiego był świadkiem niedaleko swojego domu. Ktoś potrącił człowieka. Wkrótce okaże się, że potrąconym był ojciec zgłaszającego chłopca. Policjanci obiecują chłopcu, że zatrzymają sprawcę wypadku.

________________________________________
Odcinek 196

Morawska na odprawie dostaje pochwałę - okazuje się, że nawet nie wiedziała, że ratuje komuś życie… Wkrótce potem na komendzie ktoś chce się z nią widzieć. Alicja ma niedobre przeczucia. Czeka ją spore zaskoczenie. Z kolei Krzysiek przeżywa niełatwe chwile z powodu burzy hormonów u Emilki. Podczas patrolu Alicja daje mu kilka cennych rad. Tymczasem trzeba się zająć sprawą włamania do pracowni początkującego rzeźbiarza. Zginęły wszystkie jego prace. Sprawą zaczyna się interesować wścibska dziennikarka. Kto i dlaczego ukradł dorobek życia obiecującego artysty? Morawska i Zapała dostaną też zgłoszenie dotyczące wyjątkowo bezczelnego kieszonkowca, który okrada starszych ludzi. Funkcjonariuszom w prowokacji pomoże profos - młodszy aspirant Adam Kobielak.
________________________________________