piątek, 26 sierpnia 2016

Streszczenia odcinków 189-192 (12.09. - 15.09)

________________________________________

Odcinek 189

Mikołaj po drodze do pracy ma podwieźć do szkoły Dominikę. Pod blokiem dochodzi w końcu do konfrontacji z człowiekiem, który od dłuższego czasu go obserwował. Mikołaj obiecuje córce, że wyjaśni jej wszystko wieczorem. Na patrolu przychodzi zgłoszenie o wyjątkowo perfidnej kradzieży w mieszkaniu osoby niewidomej. Niepełnosprawny mężczyzna był przekonany, że wpuścił pracownika fundacji. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi ale znaleźć sprytnego oszusta nie jest prosto. Białach i Wysocka muszą też zająć się z pozoru błahą sprawą nierozważnego kierowcy. Zaczyna się od mandatu, ale kiedy mężczyzna zostaje puszczony wolno, dyżurny informuje patrol, że kierowca figuruje w rejestrze jako osoba martwa. Policjanci namierzą delikwenta i rozwiążą zagmatwaną historię. W międzyczasie Białach otrzymuje list szantażysty. Jeden błąd z przeszłości może go dużo kosztować. Do stracenia ma praktycznie wszystko na czym mu najbardziej zależy… Czy odważy się zaryzykować? Tymczasem Ola rozmawia z Jaskowską o propozycji przeniesienia do Komendy Wojewódzkiej.

________________________________________
 
Odcinek 190

Podczas odprawy komendant Jaskowska przedstawia nowego pracownika - psychologa policyjnego Oliwiera Wolańskiego. Ten od razu próbuje bawić się w psychoanalizy nowych kolegów… Na Patrolu Krzysiek i Alicja zajmują się sprawą starszej kobiety oskarżonej o kradzież benzyny. Staruszka zarzeka się, że jest niewinna. Wskazany przez nią potencjalny sprawca też nie przyznaje się do zarzucanego czynu. Kto jeszcze miał dostęp do pechowego samochodu? Zapała i Morawska muszą też znaleźć szaleńca, który rozlewa kwas na siedzeniach w tramwajach. Poszkodowani mają zniszczone ubrania oraz obrażenia na skórze. Kto stoi za tym procederem i jakie są motywy działania sprawcy? Podczas drobnej interwencji Morawska widzi znamię na twarzy legitymowanej osoby. Radzi jej iść z tym do lekarza. Okazuje się, że nowa partnerka Krzyśka dysponuje rozległą wiedzą medyczną!

________________________________________
 
Odcinek 191

Kiedy Ola wybiera się do pracy w drzwiach staje mały syn sąsiada, który ma do niej bardzo nietypową prośbę. Sytuacja okazuje się dramatyczna, a Ola zaangażuje się w to bardziej niż mogłoby się z początku wydawać… Na patrolu przychodzi kilka zgłoszeń dotyczących pobić. Ofiarami są mężczyźni w średnim wieku, ale początkowo nie wygląda na to, by te przypadki były ze sobą połączone. Wkrótce okazuje się, że sprawca bardzo precyzyjnie wybiera swoje ofiary. Ola i Mikołaj muszą też interweniować w sprawie kłótni kierowcy i rowerzysty. Obaj spierają się na temat przepisów drogowych i omal nie dochodzi między nimi do bójki. Wkrótce policjanci odkrywają, że coś jest nie tak z dokumentami kierowcy samochodu. Tymczasem Mikołaj usiłuje znaleźć wyjście z sytuacji w jakiej postawił go szantażysta.

________________________________________
 
Odcinek 192

Krzysiek przychodzi do pracy niewyspany ale szczęśliwy. W nocy jechał na stację benzynową po lody dla Emilki. Jest rozmarzony i pełen planów na przyszłość, tymczasem trzeba się zająć sadystą znęcającym się nad kotem. Mężczyzna szybko wpada w tarapaty a Zapała i Morawska namierzając zwyrodnialca uratują mu także życie. Podczas drugiej interwencji Krzysiek i Alicja przerwą awanturę domową. Matka chłopaka oskarża korepetytorkę swojego syna o kradzież. Po pracy Morawska wychodzi z komendy. Czeka tam na nią były chłopak. Chce ją zaprosić do eleganckiego SPA. Morawska próbuje powstrzymać emocje, ale kiedy tylko zostaje sama nie potrafi opanować łez. Sposobność by dobitnie uzmysłowić Jankowi jak się przez niego czuje pojawia się nieoczekiwanie.

________________________________________
 

Zwiastun odcinków 5 sezonu


piątek, 19 sierpnia 2016

5 sezon! Streszczenia odcinków 185 - 188 (5.09 - 8.09)

Seria 5

________________________________________
  

Nowy, piąty już, sezon przebojowych "Policjantek i Policjantów" od 5 września emitować będzie Czwórka w stałym paśmie od poniedziałku do czwartku o godz. 19. W nowych odcinkach wiele się zmieni nie tylko na komendzie, ale także w życiu prywatnym bohaterów. 

Trudne chwile czekają Białacha. Problemy sprawią, że będzie miał gorsze wyniki na służbie, co nie pozostanie niezauważone przez komendantkę. Niestety, historia z dilerem, przez którego córka Mikołaja znalazła się w szpitalu, będzie miał swój coraz bardziej ponury ciąg dalszy. Mikołaj będzie musiał stanąć przed niełatwym wyborem, pod znakiem zapytania stanie jego zawodowa przyszłość. Czy w uczuciach powiedzie mu się lepiej?
Dużo nowego wydarzy się dla patrolu 06. W przypadku Zapały i Drawskiej widzów czeka kilka naprawdę radosnych niespodzianek, a życie Emilki zmieni się teraz radykalnie. Sprawa zabójstwa ojca Wysockiej dramatycznie przyspieszy a jej skala okaże się znacznie poważniejsza niż to się wydawało. Czy dla Oli zakończy się dla niej dobrze czy wprost przeciwnie? Czy Ola przejdzie do pracy w komendzie wojewódzkiej? I czy wreszcie coś na dobre zmieni się w jej życiu uczuciowym? Na komendzie pojawią się dwie nowe policjantki.
Sierżant Alicja Morawska (Magdalena Wróbel znana z "Powiedz TAK!", "Dziewczyn ze Lwowa", "Planety singli" czy "Bogów") jest pełna energii i bardzo sympatyczna, choć bez mrugnięcia okiem potrafi „zgasić” tanich komplemenciarzy. Niedawno mocno się sparzyła w miłości, co nie pozostało bez wpływu na jej podejście do niektórych spraw, ale mimo wszystko nie straciła pozytywnego nastawienia . Alicja ma ukryte atuty, którymi wkrótce wszystkich zaskoczy i bardzo zaimponuje kolegom.
Do zespołu dołączy także aspirant sztabowa Karolina Rachwał (w tej roli Honorata Witańska znana m.in. z "Barw szczęścia", "Na dobre i na złe", "O mnie się nie martw")– inteligentna, doświadczona i nie ustępująca w niczym policyjnym twardzielom, a jednocześnie pełna seksapilu i bardzo kobieca. Jest silną osobowością, ale ma też duży dystans do siebie. Świetnie jeździ na motocyklu, bez którego nie wyobraża sobie życia.
Nowe aktorki powiększą stałą główną obsadę serialu w składzie: Mariusz Węgłowski (Mikołaj), Magda Malcharek (Ola), Wojciech Sukiennik (Krzysiek), Anna Kukawska (Emilka), Przemysław Puchała (Jacek) i Igor Korus (Mieszko).

________________________________________
 
Odcinek 185

Trwa proces polityka, który zabił komendanta Wysockiego. Mężczyźnie zostaje przedłużony tymczasowy areszt. Tymczasem Ola i Mikołaj będą musieli znaleźć bardzo nietypowych uciekinierów: dwójkę staruszków, którzy samowolnie oddalili się z domu opieki. Okazuje się, że za ich postępowaniem kryje się wielki dramat. Czy ktoś będzie w stanie im pomóc? Wysocka i Białach zdemaskują też osobnika, który postanowił zareklamować produkty swojej firmy w bardzo nietypowy sposób. Po patrolu komendant Jaskowska wzywa do siebie Olę Wysocką. Jaskowska gratuluje Wysockiej awansu. Ma też dla niej propozycję przejścia do Komedy Wojewódzkiej. Musi tylko podpisać odpowiednie papiery. Ola prosi o kilka dni na zastanowienie. Mikołaj wraca do domu. Gdy wchodzi do bramy widzimy, że ktoś go obserwuje.

________________________________________
 
Odcinek 186

W drugim odcinku nowego sezonu oglądamy patrol 06 w bardzo nietypowym składzie. Partnerką Krzyśka jest nowa policjantka w zespole - sierżant Alicja Morawska. Funkcjonariusze zostają wezwani do stadniny koni, gdzie doszło do awantury. Zwolniony z pracy weterynarz oskarża władze stadniny o to, że nie dba należycie o zwierzęta. Wkrótce dwa konie zostają otrute. Podejrzenie pada na weterynarza. Jednak policjanci mają coraz więcej wątpliwości. Morawska i Zapała dostają też zgłoszenie o kolejnym przypadku niebezpiecznego procederu wypalania traw. Początkowo policjanci podejrzewają samych właścicieli posesji ale sprawy szybko się komplikują. Po zakończeniu służby poznajemy powody dla których Krzysiek pracuje z nową partnerką.

________________________________________
 
Odcinek 187

W kamienicy w centrum miasta zostaje napadnięta i okradziona starsza kobieta. Policjantom z patrolu szybko udaje się ustalić sprawcę. To sąsiad staruszki, 23-letni Mateusz, który mieszka w tej samej kamienicy. Młody mężczyzna zostaje zatrzymany, ale nie przyznaje się do winy. Twierdzi natomiast, że poszkodowana wraz z innymi starszymi lokatorkami kamienicy prześladuje go od jakiegoś czasu. Mateusz wysnuwa nieprawdopodobną teorię, że kobiety stworzyły swoisty gang, którego celem jest pozbycie się młodego sąsiada. Wysocka i Białach dostają też wezwanie do parku miejskiego. Właścicielka rasowego psa championa twierdzi, że jej pupil został skradziony. Wskazuje nawet sprawczynię, która od pewnego czasu nadmiernie interesowała się jej psem. Funkcjonariusze sprawdzają ten trop, ale wydaje się mylny. Jednak po pewnym czasie wracają na miejsce, do domu podejrzanej kobiety, ponieważ właścicielka championa Armanda postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce... Mikołaj nadal myśli, że jeszcze odzyska Anię Radecką, tymczasem jego córce Dominice marzy się, że rodzice się pogodzą i znów będą razem.

________________________________________
 
Odcinek 188

W czwartym odcinku nowej serii Zapała i Morawska będą musieli rozwiązać zagadkę dziwnej kradzieży skorpionów ze sklepu zoologicznego. Kto i dlaczego poluje na te zwierzęta? Zajmą się też sprawą pewnego wyjątkowo uciążliwego mieszkańca kamienicy, który terroryzuje sąsiadów. Krzysiek jest szczęśliwy i ma ku temu powody. Uważa, że życie wreszcie się do niego uśmiechnęło. Mniej powodów do radości ma sierżant Alicja Morawska. Podczas patrolu poznajemy lepiej nową partnerkę Zapały.

________________________________________