czwartek, 12 maja 2016

Streszczenia odcinków 182 - 184 (30.05 - 01.06)

Odcinek 182

Patrol 06 dostaje zgłoszenie o wypadku. Świadek twierdzi, że widział wypadek i że ktoś strzelał przy tym z broni. Początkowo nic na to nie wskazuje. Ale podczas oględzin na skrzyżowaniu policjanci znajdują łuski. Wkrótce wpadają na trop złodziei, którzy, jak się okazuje, sami zostali obrabowani. Kolejne wezwanie dotyczy mężczyzny, który kopie w ziemi na działce bez odpowiedniego pozwolenia. Okazuje się, że we Wrocławiu zapanowała istna gorączka złota. Podobno w okolicy została zakopana ciężarówka pełna złota… Podczas pracy do Zapały dzwoni Zosia. Chciałaby namalować jego portret i proponuje spotkanie. Krzysiek zaprasza ją do siebie.

Odcinek 183

Po raz pierwszy od zatrucia Mikołaj odwozi Dominikę do szkoły. Dziewczyna odchodzi ale Mikołaj czeka. Chwilę później do auta wchodzi Szczepan. Mikołaj dziękuje, ze chłopak zgodził się mu pomóc. Szczepan umawia się na wieczór. Ma pokazać, gdzie rezyduje diler, który sprzedał Dominice dopalacze. Na patrolu przychodzi zgłoszenie o oszustwie. Ktoś wyłudza pieniądze od ludzi szukających pracy, twierdząc, że to środki na pokrycie kosztów niezbędnych badań. Wysocka i Białach postanawiają urządzić zasadzkę. Kolejne wezwanie dotyczy kobiety postrzelonej przez swojego męża - myśliwego. Początkowo wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek, jednak wkrótce na jaw wychodzą nowe, ponure fakty. Ola postanawia wykorzystać wiedzę którą przekazał jej Szybki w areszcie. Wkrótce staje oko w oko z mordercą swojego ojca.

Odcinek 184

We Wrocławiu dochodzi do napadu na bank. Uciekając, bandyci strzelają do policjanta. Praktycznie cała komenda miejska zostaje zaangażowana w szukanie uciekinierów. Podczas patrolu Krzysiek i Emilka dostają z pozoru niewinne zgłoszenie. Jadąc do wezwania nie widzą, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Krzysiek robi wszystko żeby ochronić swoją partnerkę. Po pracy Zapała i Drawska spotykają się na kolacji. Chcą odreagować ciężki dzień. Nie potrafią dłużej ukrywać jak bardzo są dla siebie ważni. Podczas tańca dają się ponieść emocjom.

czwartek, 5 maja 2016

Streszczenia odcinków 178-181 (23.05 - 26.05)

Odcinek 178

Krzysiek wziął wolne, żeby pobyć z matką na wsi. Niestety już z samego rana otrzymuje telefon z komendy. Sierżant Drawska, która miała jeździć dziś z kimś innym na patrolu jest chora. Zapała musi ją zastąpić. Pierwsze zgłoszenie dotyczy kradzieży. Z szafki zapalonego modelarza ginie butelka z alkoholem metylowym. Podejrzenie pada na jego syna, który na co dzień sprawia poważne problemy wychowawcze. Policjanci muszą jak najszybciej znaleźć chłopaka, gdyż nawet niewielka ilość tej trucizny może zabić. Wkrótce okazuje się, że namierzenie złodzieja to dopiero początek kłopotów. Patrol zostaje też wezwany do uwięzionego w domu potężnego mężczyzny. Źródłem problemów zrozpaczonego olbrzyma jest jego żona.

Odcinek 179

Ola czyta rano gazetę. Dziennikarz pisze o śmierci jej ojca. Artykuł nosi tytuł "Super glina zabity przez bandytów". Okazuje się, że ojciec Oli wpadł na trop przemytu narkotyków. Wiedział, że uczestniczą w tym mundurowi, więc zaczął prowadzić śledztwo sam. Pojawiają się sugestie że to właśnie Szybki zabił Wysockiego, ale Ola ma wątpliwości. Na patrolu jest równie emocjonująco. Mężczyzna próbuje skoczyć z dachu. W ostatnim momencie ratuje go przyjaciel. Przybyli na miejsce policjanci ustalają fakty. Okazuje się, że niedoszły samobójca jest w wyjątkowo perfidny sposób szantażowany. Ustalenie tożsamości przestępcy może być wyjątkowo trudne. Patrol 05 dostaje też wezwanie, za którym kryje się rodzinny dramat. Chodzi o pobicie, kłótnię i uzależnienie, które może doprowadzić nawet do śmierci.

Odcinek 180

Emilka nadal jest chora. Krzyśkowi na patrolu pomaga Mieszko. Dostają wezwanie do starej kamienicy, gdzie piesek dostał szału i sterroryzował swoją właścicielkę. Po udanej interwencji udaje się pojmać psa. Okazuje się, że przyczyną jego zachowania są substancje psychoaktywne. Co strasza pani ma wspólnego z dopalaczami? W międzyczasie w parku dochodzi do groźnego incydentu. Grasuje tam szaleniec z piłą mechaniczną. Policjanci jadą na miejsce i udaje im się spacyfikować wariata. Okazuje się, że na skraj szaleństwa mężczyzna został doprowadzony przez miejskich urzędników. Po pracy Zosia ściąga podstępem Zapałę do domu Emilki. Kuzynka Drawskiej wyraźnie adoruje Krzyśka.

Odcinek 181

Pewien mężczyzna patroluje miejskie ulice, by nagrywać wykroczenia piratów drogowych. Policjanci niechętnie przyjmują jego pomoc - do czasu gdy okazuje się, że tak zwany szeryf ulicy wpadł na trop poważnego przestępstwa. Patrol piąty dostaje też wezwanie do kolizji na parkingu przy centrum handlowym. Okazuje się, że takich incydentów na przestrzeni ostatnich dni było więcej. Mężczyźnie, który pozoruje wypadki pomaga młody chłopak jeżdżący na wózku inwalidzkim. Co kryje się za ich działalnością? Do Oli przychodzi stary klawisz z aresztu. Mówi, że Szybki chce się z nią spotkać. Klawisz obiecuje, że to zorganizuje. Jest dowódcą zmiany. Wysocka z oporami zgadza się na widzenie. Szybki tłumaczy, że to nie on zabił jej ojca. Prosi żeby Ola nie odpuszczała śledztwa. Podczas pożegnania wsuwa do jej kieszeni gryps.

Zwiastun odcinków 166-169 (02.05 - 05.05)

https://youtube.com/watch?v=4GslU0oKybA